Skocz do zawartości

M1A1FEP Abrams RFM 1/35


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie skończony, budowa się wlokła jak flaki z olejem a sam zestaw mnie naprawdę wymęczył jak mało który. Jeśli kiedyś zdecyduje się na "Sep-a" to z pewnością od innego producenta. 

Model w barwach 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Zapraszam do oglądania. Dajcie znać koledzy czy te zdjęcia ujdą, czy jutro podmienić na coś lepszego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20231123_201141.jpg

IMG_20231123_201051.jpg

IMG_20231123_200953.jpg

IMG_20231123_201027.jpg

IMG_20231123_201216.jpg

IMG_20231123_201325.jpg

IMG_20231123_201257.jpg

IMG_20231123_200916.jpg

IMG_20231123_200846.jpg

IMG_20231123_200818.jpg

IMG_20231123_200748.jpg

IMG_20231123_200708.jpg

IMG_20231123_200640.jpg

IMG_20231123_200526.jpg

Edytowane przez FAHR
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku. Bardzo fajne modele Abrams i Leoś.  Siatki maskujące robią robotę!!!! Czekam na model Abramsa SEP V3 od VOIIO i biorę się za nasz przyszły czołg podstawowy. Wielkie brawa!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kudacior napisał:

Miałeś może problem z ogromną ilości wypychaczy, przesunięć form i problem z elementem t-30 oraz c34?

W moim egzemplarzu dałem t18 zamiast t30 i nie było żadnych problemów. Natomiast c34 rozwierciłem delikatnie od środka żeby koło weszło do końca. 

Bulik58 nie mam obiekcji co, do merytoryki zestawu ale do sposobu budowy zaproponowanego przez producenta, średniego spasowania i błędów w instrukcji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Świetne wykonanie. Ta siatka faktycznie robi wspaniałą robotę. Podoba mi się. :super:

Co do zdjęć to zastanawiam się czy już je podmieniłeś czy jeszcze nie bo jak 2 godziny temu oglądałem na telefonie to wydawało mi się że są słabe. Ale jak spojrzałem na laptopie to są bardzo fajne. Ale jak już o zdjęciach to nie wiem jak koledzy to odbierają ale jak ja widzę piękny model, piękne zdjęcia to nie mogę przeboleć tego pudełka w którym robisz zdjęcia. Według mnie psuje to cały efekt. Wyrzuć to pudełko. Zaopatrz się w duży kawałek białego brystolu lu kartonu w formacie A1. Do połowy przyklej go taśmą do stołu a drugą połowę podnieś i podeprzyj książkami lub czymkolwiek. Na tak przygotowanym tle rób zdjęcia.  Rzuć okiem do linku jak ja robię moje "studio". U mnie karton był mniejszy  bo model był mniejszy.

https://modelwork.pl/topic/50816-jak-1-m-zts-plastyk-172/page/2/#comment-929946

Edytowane przez Endrju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams jak Abrams ale Syrenka robi różnicę👍 . Jak możesz to proszę wstaw instrukcję składania włazu dowódcy, bo swojego muszę zrobić od podstaw. Masz może kwity na pokrywy luku amunicyjnego bo w modeli mam trzy rodzaje a na dobre zdjęcia jeszcze nie trafiłem a czytałem że nie wszystkie wozy ten element miały wymieniamy pozdrawiam OLO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, OLO napisał:

Abrams jak Abrams ale Syrenka robi różnicę👍 . Jak możesz to proszę wstaw instrukcję składania włazu dowódcy, bo swojego muszę zrobić od podstaw. Masz może kwity na pokrywy luku amunicyjnego bo w modeli mam trzy rodzaje a na dobre zdjęcia jeszcze nie trafiłem a czytałem że nie wszystkie wozy ten element miały wymieniamy pozdrawiam OLO.

Tu widać kawałek pokryw wydmuchowych. 

FB_IMG_1697640126660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatkowego pancerza wygląda jak zwykły M1A2  łatwy do prześwietlenia RPG 😃 .

Co do modelu   podoba się chociaż  jest mroczny może to wina zdjęć  .

Ja mam Menga  klocki Lego . 

Pozdrawiam .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Piękny model i jak rozumiem taka luźna interpretacja polskiego Abramsa. Cały wątek poświęciłem na tym forum dokumentacji do Abramsa, ale musiałem przerwać. Do tej pory nie widziałem naszego Abramsa w ubranku siatkowym ani takiego mocowania koła zapasowego. Anteny za czasów kiedy publikowałem kwity też były inne a prawej strony ustrojstwa na górze wieży czyli FEPa nie widzę dokładnie na fociach. 

Jak rozumiem kolega ma na to jakieś potwierdzenia bo ja dawno nic nowego nie wyszukiwałem, ale pokażę jedną fotkę tego numeru rejestracyjnego, którą udało mi się ostatnio jednak zdobyć.

Pozdrawiam

Andrzej

z30396077IHR,MON-podalo--1--Dywizja-Piechoty-Legionow-docelowo-.jpg

Edytowane przez sas55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka, zapasowe koło i gąsienice to są wtórne rzeczy, tak mi się wydaje. Na antenach popłynąłem, po prostu na zdjęciach wydawały mi się, że są grubsze, mój błąd 😉 Gniazda anten są przerobione, podobnie inne, mniejsze elementy dodawane. AIDATS przerobiłem, chyba nieźle, chociaż oczywiście zrobiłem, jak umiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 18:03, FAHR napisał:

Siatka, zapasowe koło i gąsienice to są wtórne rzeczy, tak mi się wydaje. Na antenach popłynąłem, po prostu na zdjęciach wydawały mi się, że są grubsze, mój błąd 😉 Gniazda anten są przerobione, podobnie inne, mniejsze elementy dodawane. AIDATS przerobiłem, chyba nieźle, chociaż oczywiście zrobiłem, jak umiałem. 

Cześć, Położenie koła zapasowego i jego kolor oraz specyficzne anteny i 2 zapasowe ogniwa w określonym miejscu na koszu oraz AIDATS to są jak na razie podstawowe cechy wyróżniające polskie Abramsy. Zgodzę się, że siatka kiedyś się pojawi tak jak się pojawiła na Leopardach.

A czy mógłbyś dać jakieś zbliżenia wykonanego AIDATSa. Chętnie zobaczę jak to Ci wyszło a i dla innych będzie wskazówką.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.