Skocz do zawartości

Zerstorer Z-43 Trumpeter 1:350


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem też szanownych zapytać z wyprzedzeniem jak podejść do tematu olinowania? O ile wiem czego użyć do wykonania olinowania. tzn jakie materiały i produkty zastosować, o tyle nie wiem jak takie olinowanie ma przebiegać. W sensie dla przykładu skąd wiadomo z jakiego punktu na maszcie lina ma przebiegać i z którym punktem w nadbudówce czy kadłubie się łączyć? Na pudełku modelu ilustracja jest średnio szczegółowa a w instrukcji nie jest na ten temat nic napisane. Szukałem po Internecie i nie znalazłem szczegółowych planów, które mogłyby być pomocne. Przeglądałem też to forum i albo cierpię na poważną wadę wzroku albo nie ma takiego wątku. Jedyne co znalazłem to informacje z czego robić liny i jakiego kleju używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LuckyStrike napisał:

W sensie dla przykładu skąd wiadomo z jakiego punktu na maszcie lina ma przebiegać i z którym punktem w nadbudówce czy kadłubie się łączyć?

Najprościej ze zdjęć. Na PW kiedyś dałem Tobie link do fotografii Z-39 na histomil. Tam masz całą masę zdjęć w dużej rozdzielczości na których widać co, gdzie, jak i do czego. Jak nie widać dokładnie to przyklejasz w domyślnej lokalizacji, którą można wydedukować z kilku różnych ujęć danej części okrętu. Można się też podeprzeć nieco jakimś modelem 3D z łortandera albo WoWs'a choć tylko orientacyjnie a robić według dobrej dokumentacji na w/w stronie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, Lipa napisał:

Nadbudówki najlepiej malować osobno. Zdecydowanie mniej maskowania...

ale relingi zazwyczaj na końcu wszystkiego, łatwo je zwichrowac podczas dalszych prac .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LuckyStrike napisał:

...najlepszym moment na doklejenie relingu.....

najlepszy moment na doklejenie relingów (burtowych i innych długich) jest na samym końcu jak już masz wszystko zrobione i pomalowane ( ale przed olinowaniem ! ) - ja też zawsze maluje wycięte i uformowane relingi jeszcze przed przyklejeniem

CZASAMI (rzadko) bywa że trzeba krótkie relingi przykleić do nadbudówki przed jej przyklejeniem do kadłuba ale to zawsze tylko dlatego że potem jest do tego miejsca trudny dostęp.

 

888.jpg.550d27a99c973012d82eb5817f2508b3.jpg

sprawdź to miejsce bo coś tu się geometria rozjeżdża i pokłady nie trzymają równoległości....

chyba że to tak tylko zdjęcie wykadrowane że perspektywa mocno zaburzona  

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M.A.V. napisał:

najlepszy moment na doklejenie relingów (burtowych i innych długich) jest na samym końcu jak już masz wszystko zrobione i pomalowane ( ale przed olinowaniem ! ) - ja też zawsze maluje wycięte i uformowane relingi jeszcze przed przyklejeniem

CZASAMI (rzadko) bywa że trzeba krótkie relingi przykleić do nadbudówki przed jej przyklejeniem do kadłuba ale to zawsze tylko dlatego że potem jest do tego miejsca trudny dostęp.

 

888.jpg.550d27a99c973012d82eb5817f2508b3.jpg

sprawdź to miejsce bo coś tu się geometria rozjeżdża i pokłady nie trzymają równoległości....

chyba że to tak tylko zdjęcie wykadrowane że perspektywa mocno zaburzona  

Masz racje geometria sie nie zgadza bo te elementy jeszcze nie sa sklejone tylko poskladane, ewidentnie jeden z elementów byl nie dociśnięty i stąd krzywizny. Spasowanie jest więc jak skleję to wszystko będzie równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.