Skocz do zawartości

Mustang P-51D-25 1:72


Robi

Rekomendowane odpowiedzi

Mustang P-51D-25 czyli Amerykański myśliwiec marynarki wojennej oraz obrony powietrznej U.S.A.F. z czteropłatowym śmigłem. Był używany m.in. w wojsku amerykańskim, polskim, niemieckim, francuskim, szwajcarskim, włoskim oraz szwedzkim.

IMG_20240102_123053.jpg

IMG_20240102_123102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to na drugim zdjeciu to kokpit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to drugie to kokpit....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał (Broń mnie Panie Boże od tego :flaga:), ale gwoli poprawności historycznej.

Mustangi nie były stosowane w lotnictwie polskim, ale przez Polskie Siły Powietrzne (PSP) w ramach brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF); również nie były stosowane w lotnictwie niemieckim, z tego co wiem to Niemcy posiadali 1 egz. P-51B, który latał z oznaczeniem T9 + HK w 2. Sztab Versuchsverband Oberkommando der Luftwaffe (Jednostka Prób i Badań Naczelnego Dowództwa Luftwaffe) na lotnisku Husum pod koniec 1944 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giphy.gif

 

to to nawet nie jest stary intech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu akurat się nie zgodzę, ponieważ niemieckie siły powietrzne miały mustangi. Mało, ale miały. Tak samo polskie siły powietrzne miały mustangi które latały na wojnie przy granicy czechosłowacji (z tego co wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek wymagałby poprawki. Widać niedomalowanie.

Jaki kolor wnętrza?

Wnętrze też potrzebowałby poprawki.

Pewnie to jakość modelu, ale widać, że połówki są niesymetryczne - nie zeszlifowane na równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Robi napisał:

Tak, to kokpit tylko niepomalowany

łoł :)

producent to jednak potrafi mieć tupet :)

@jacek coś dla Ciebie? 😉

@Robitak, drążek do domalowania. Model modelem, wiek wiekiem, ale pomalować do końca to możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to raczej Interior Green. Z tego co kojarzę Mustangi złotawe nie były. Wnęki podwozia Zink Chromate Yellow.

Wnętrze IG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzimy na zdjęciu to wynik położonej grubo gęstej  farby pędzlem (bombelek powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia i taka mała uwaga.

Na przyszłość przed wyborem następnego modelu proponuję podpytać kolegów na forum, który model wybrać, jakiej konkretnie firmy. Na przykład za niewiele więcej niż ten Mustang Mister Crafta można kupić o wiele lepszy z firmy Airfix, a nawet Tamiya, które są lepiej spasowane i chyba dadzą więcej radochy z budowania ich 😉

No chyba, że to był jakiś prezent 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri też ma dobre modele, ale jeśli chodzi o spita to poszarpany kamuflaż to też trochę wina pędzla oraz farbek ale też moja niezbyt dobra wprawa chociaż się teraz nie dziwię ponieważ to było z Revell więc po prostu brak mi słów. Mister Craft ma strasznie twarde te grube pędzle ale w to nie wnikam ponieważ do skali 1:72 pasuje bardziej cienki pędzel. Z Italeri mam czołg ale zastanawiam się czy po czołgu King Tiger z Italeri czy pierwszy lepszy myśliwiec z Moses. W moim mieście jest sklep modelarski. Gościu ma z tysiąc modeli. Gotowe odlewane modele pociągów z napędem i bez, i mega dużo farbek. Ostatnio tam byłem i kupiłem farbkę koloru metalicznego, srebrnego lub coś takiego dla mustanga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 19:36, Slawek_26869 napisał:

ale gwoli poprawności historycznej.

Mustangi nie były stosowane w lotnictwie polskim, ale przez Polskie Siły Powietrzne (PSP) w ramach brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF); 

Gwoli ścisłości: PSP to jak najbardziej polskie lotnictwo. PSP nie było, ani częścią, ani w ramach RAF. PSP było częścią niezależnych Polskich Sił Zbrojnych.  Czyli zupełnie polskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.