Skocz do zawartości

Focke-Wulf FW 190 F-8 i FW 190 D-9 Mastercraft 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

I po łosiu. Generalnie muszę wymienić terpentynę, bo ta co mam to strasznie agresywna franca i gryzie wszystko: akryle, emalie, olejne dla plastyków... 
 Dodałem odrapania z gąbki w miejscy gdzie podczas wycierania nadmiaru washa terpentyna pogryzła farbę pod spodem i starłem ją razem z nadmiarem washa... Widać też, że lekko ruszyła malowane oznaczenia i są one lekko wytarte (boki kadłuba).
jvT34H1.jpg
J778zB6.jpg
Pxk3g9c.jpg
8KqxwJS.jpg
Generalnie zostało pomalować bombę na RAL 7027, wrzucić matt na całość, zrobić odymienia i odrapania i dodać satynę, zdjąć maski z owiewki i dodać antenkę.
 Ktoś poleci jakąś fajną, nieagresywną Terpentynę lub inny specyfik do Olejów dla Artystów by nie ruszał "modelarskich" farb? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje! Wcale nie wygląda na Mistercrafta.

 

 

Ja zamiast terpentyny używam od dawna benzyny ekstrakcyjnej. Minusem jest to, że śmierdzi i trzeba wietrzyć przy stosowaniu. Chociaż myślałem ostatnio nad zakupem jakiegoś bezwonnego specyfiku do washa olejnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Ja zamiast terpentyny używam od dawna benzyny ekstrakcyjnej. Minusem jest to, że śmierdzi i trzeba wietrzyć przy stosowaniu. Chociaż myślałem ostatnio nad zakupem jakiegoś bezwonnego specyfiku do washa olejnego.

Spróbuj lakowej zamiast ekstrakcyjnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie pierwsza foka skończona. Jutro po południu wjedzie galeria
KkeK3yD.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria wjechała. Troszkę mi się dziś przedłużyło "na szlaku"

----------------------
In-box D-9.
Prace ruszą za jakiś czas, jak skończę figurkę krasmiejca w 35 i SSmana w 1/16 😉 
Box-art:
8oUPgy2.jpg
Zawartość:
8NPCHxj.jpg
Jak widać dwie ramki są takie same jak w poprzedniej Foce, różni się tylko ramką z kadłubem:
YMAvCN8.jpg
I kilka zoomów na nią:
SLsAxAF.jpg
rGjHGTE.jpgWidać, że formy są już łokropecnie zużyte bo trzpień na śmigło nawet sie nie odlewa i jest mnóstwo nadlewek:
hUSxhZu.jpg
Kalki. Dostajemy 3 arkusiki: Jeden ze znakami przynależności państwowej, jeden z numerami bocznymi i specjalnymi napisami oraz ostatni akrkusz ( największy) z białymi paskami na spód.
3pLjlcw.jpg
Malowania jakie proponuje producent:
rlX2Xv4.jpg
IPsDZZE.jpg
jCwFiEP.jpg
0D9MN2u.jpg
ZECuR6z.jpg
kW7FhzZ.jpg
 Z tego co kojarzę, to te foki z PapageinStaffeln były z góry w 2 barwach zielonych ( takie też na jednym kolorowym archiwalnym zdjęciu są) a producent podaje barwy szare ( takie jak w F-8).... Samo malowanie jeszcze nie wybrane - tutaj też będzie decydowała moja Blonde 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej omijaj te kalki z daleka. Kalki Mistercrafta na białym papieże rozpadają się na widok wody...

 

Powodzenia w lepieniu tego mydła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 14:46, Baas ArK napisał:

Spróbuj lakowej zamiast ekstrakcyjnej.

Przecież lakowa to dopiero śmierdzi...

A nie lepiej po prostu White spirit? (Destylowana terpentyna dla artystów, podstawa podstaw do samodzielnego washa olejnego)

Pozdr ww

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.