Skocz do zawartości

Land Cruiser FJ43 z SPG-9- AK Interactive, 1:35


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to dopiero co rozpoczęta budowa, wskrzeszam projekt sprzed dobrych kilku miesięcy gdy  poddałem się przez wyjątkowo paskudne figurki z wydruku 3d, no nie dało się nic z nimi zrobić i tak mnie to zraziło że model wrócił do szuflady. Wyciągam go teraz zanim nierozsądnie zacznę coś nowego.

 

Figurki wybrałem nowe, kierowca z Dijiti i jakiś typ z US Army od DEF Model. Samochód stoi jednym kołem na krawężniku żeby nie było nudno i mieć jakiś pretekst do przerobienia resorów, resztę będę musiał przemyśleć bo zmiana figurek + kilka miesięcy od kiedy go ostatni raz widziałem sporo zmieniły.

lz8rgNq.jpeg

VtQwkEA.jpeg

fDjyk6h.jpeg

MLs6pYx.jpeg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O to właśnie pytałem. Jakiej grubości użyłeś?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znowu popełniłem błąd zbyt dokładnie przyglądając się zdjęciom, świetny pomysł gdy mam inne modele do skończenia. Zaczęło się od zrobienia zderzaka bo zestawowy jest zbyt gruby, ok, to nie problem, ale w zestawie jest też wciągarka, mocno uproszczona więc ją odrobinę poprawiłem ale teraz nie podoba mi się to połączenie z plastikiem i mam wrażenie że jest ona odrobinę za mała. Cały komplet jest do zrobienia od nowa, patrzeć na to nie mogę.

MxY0HIB.jpeg

Wciągarka nie jest elektryczna, ciągnie moc z silnika a producentowi jakoś się to pominęło.

0qhWgTW.jpeg

Kołom brakuje hamulców, niby nie będzie widać jak koła będą prosto, ale to jest skręcone i figurek będzie stał obok, trzeba dorobić chociażby po to żeby przewody było do czego przykleić.

xEWV30a.jpeg

W zestawie jest też osłona grilla ale nie znalazłem takiej w necie, też do przerobienia.

QjkEcDX.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Kalor napisał:

Znowu popełniłem błąd zbyt dokładnie przyglądając się zdjęciom, świetny pomysł gdy mam inne modele do skończenia. Zaczęło się od zrobienia zderzaka bo zestawowy jest zbyt gruby, ok, to nie problem, ale w zestawie jest też wciągarka, mocno uproszczona więc ją odrobinę poprawiłem ale teraz nie podoba mi się to połączenie z plastikiem i mam wrażenie że jest ona odrobinę za mała. Cały komplet jest do zrobienia od nowa, patrzeć na to nie mogę.

Wciągarka nie jest elektryczna, ciągnie moc z silnika a producentowi jakoś się to pominęło.

Kołom brakuje hamulców, niby nie będzie widać jak koła będą prosto, ale to jest skręcone i figurek będzie stał obok, trzeba dorobić chociażby po to żeby przewody było do czego przykleić. W zestawie jest też osłona grilla ale nie znalazłem takiej w necie, też do przerobienia.

Czy ten gość siedzący za kółkiem był dobrym zakupem,  też go parę razy oglądałem bo mam ten sam zestaw . Zderzak wygląda super , co do grilla to kupiłem taki z żywicy, ma nawet napis TOYOTA  , oprócz tego dokupiłem żywiczne koła .Boxart Toyota FJ43 - Road Pattern 1 wheels MAC35611 MacOne Models

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bulik58 napisał:

Czy ten gość siedzący za kółkiem był dobrym zakupem,  też go parę razy oglądałem bo mam ten sam zestaw . Zderzak wygląda super , co do grilla to kupiłem taki z żywicy, ma nawet napis TOYOTA  , oprocz tego dokupiłem żywiczne koła .

7/10 bym mu dał, dłoń nie opiera się na udzie więc trzeba będzie się tu pobawić  i nie wiem jeszcze jak z dopasowaniem do kierownicy i drzwi, bo ja swoje drzwi przyciąłem. Zdecydowanie lepszy niż wydruki z FC Model które miałem wcześniej.

Q4BEOrq.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za fotkę, z tą ręką nie powinno być problemu. Zderzak wygląda 1 klasa , tą osłonę grilla mam z Blitz Workshop , próbowałem znaleźć na ich stronce jej fotkę ale bez efektu a na opakowaniu też brak jakiegokolwiek oznaczenia. Fajnie że przecierasz szlak z tym modelem , będę podglądał twoje zmagania  , powodzenia . Może się przydać

PTO Winch drive shaft | IH8MUD Forum

 

Winch for Toyota Land Cruiser FJ43 - Genuine parts - Amayama

 

 

Winch for Toyota Land Cruiser FJ43 - Genuine parts - Amayama

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

co do grilla to kupiłem taki z żywicy, ma nawet napis TOYOTA 

 

Pytanie, czy jest dobrze zrobiony, bo w zasadzie wszystkie zestawy, które widziałem, powielają tu błąd z modelu, dzieląc siatkę na część montowaną w grillu i drugą klejoną do maski. Tymczasem to była jedna siatka (do czego dokopałem się - klasycznie - już po skończeniu prac nad modelem :>). To znaczy dzielona byłą, ale w innym wariancie grilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KFS-miniatures napisał:

 

Pytanie, czy jest dobrze zrobiony, bo w zasadzie wszystkie zestawy, które widziałem, powielają tu błąd z modelu, dzieląc siatkę na część montowaną w grillu i drugą klejoną do maski. Tymczasem to była jedna siatka (do czego dokopałem się - klasycznie - już po skończeniu prac nad modelem :>). To znaczy dzielona byłą, ale w innym wariancie grilla

Czyli że coś takiego powinno być? O ile wszystko będzie w jednej płaszczyźnie to nie powinno boleć

image.thumb.png.04d39128a9368b966384afac18ac768b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, KFS-miniatures napisał:

 

Pytanie, czy jest dobrze zrobiony, bo w zasadzie wszystkie zestawy, które widziałem, powielają tu błąd z modelu, dzieląc siatkę na część montowaną w grillu i drugą klejoną do maski. Tymczasem to była jedna siatka (do czego dokopałem się - klasycznie - już po skończeniu prac nad modelem :>). To znaczy dzielona byłą, ale w innym wariancie grilla

Zdziwiony Przestraszony Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Dziwi mnie trochę brak  jakiegokolwiek zdjęcia tego elementu nawet na stronie blitza  , dlatego wrzucam fotkę elementu f-y DEF . Niestety spełniły się przypuszczenia , siatka jest tylko w tych 3 widocznych otworach. Ten brakujący element trzeba będzie strugać , DEF zrobił go poprawnie dokładając parę innych elementów , jedynym pocieszeniem jest napis z przodu no i cena 15 zł. mniej jak kawa z hot dogiem na BP . Dzięki za wskazówkę.

54574_1688126633056.jpg54574_1688126636995.jpg54574_1688126640915.jpg54574_1688126644155.jpg

znalazłem taki zestaw blaszek  firmy Minor , ta firma ma również same opony do Toyoty

1/35 Adaptable Leaf Springs Photo-Etched Set for FJ75 Land Cruiser for Meng Models kit1/35 Adaptable Leaf Springs Photo-Etched Set for FJ75 Land Cruiser for Meng Models kitLand Cruiser 7,50 military pattern tyres Minor -W35008

 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zabawę z tą wyciągarką, dopiero za trzecim podejściem wyszła tak jak powinna.

mODqd5T.jpeg

DfAiAe9.jpeg

Chaotyczny kolaż zdjęć z budowy, testuję nowy filtr makro do obiektywu.

pBsWOj4.jpeg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok, zrobiłem zderzak, w internecie znalazłem tylko dwie wersje tą dwuczęściową i taką jednoczęściową spawaną w całości z rur, obie montowane do zderzaka i żadna nie przypomina tego co AK zaproponowało. Muszę go zrobić jednak od nowa bo widzę że przy pasowaniu zniszczył się za bardzo a podstawa jest za szeroka.

is4WpDX.jpeg

Połączyłem wyciągarkę z przekładnią odbioru mocy:

ZDydTBO.jpeg

Zabawna rzecz, model ma możliwość ustawienie kół w trzech pozycjach ale drążki kierownicze są tylko w jednej, pociąłem i poukładałem odpowiednio:

mDcRgHn.jpeg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalor napisał:

 

Mam jakieś wrażenie że coś gdzieś jest krzywo i jestem pewien już że wyciągarkę zrobiłem 1mm za dużą ale jak nie będę robił zdjęć od frontu to nie będzie widać.

Z tego strzelać nie będą , super wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.