Skocz do zawartości

Jaką podkładkę ( matę) wybrać?


Olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do PE używam takiej z twardego tworzywa coś jak plexi lub możesz nawet kafelek łazienkowy kupić jaki ci rozmiar pasuje. 

Na miękkiej podkładce ci się będą blaszki wyginać dlatego lepiej na twardym. 

Przynajmniej dla mnie ale niech się inni wypowiedzą 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do wycinania PE, płytka ceramiczna, pozostała po remoncie 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wycinania PE używam podkładki z twardej sklejki drewnianej. Według mnie taka sklejka jest wystarczająco twarda, żeby nie odkształcać wycinanych części, a jednocześnie nie powoduje szybkiego stępienia ostrza stosowanego do wycinania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała deska bambusowa, tak jak pisali powyżej jest twarda i nożyk się nie tępi, jak po taniości to kawałek szklanej płytki lub płytka glazura (terakota).

Deska Bambusowa 3 szt. Living - Pakamera.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaskoczę niektórych kolegów ale ja tnę blaszki na macie zielona OLFA. Przyznaję, że do swoich pojazdów 1:72 używam raczej mało blaszek i niewielkich rozmiarów ale nie mam żadnych problemów i ich cięciem ani z wyginaniem się blaszek.

Prawda jest taka że trzeba sobie eksperymentalnie dobrać taką metodę, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Każdy ma swoje własne doświadczenia i oczekiwania i niekoniecznie to co pasuje jednej osobie będzie pasować innej osobie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 15:45, kzugaj napisał:

 

Czy nie zdarzyło ci się przy wycinaniu małych elementy na ceramiku iż któryś z elementów dostał poślizgu i wfrunął w siną dal? Jakich ostrzy używasz do cięcia na tak twardym podłożu ?

W dniu 6.03.2024 o 17:19, robertmodelarz napisał:

 

korzystam na przemian z podobnej deski do mięsa , lub..

7 godzin temu, Endrju napisał:

 

może nie Olfy ale coś podobnego kupuję za 9 zł , nazwy sklepu nie pamiętam coś  w stylu  ,, cynk , cyna , szkło i powidło. Wystarcza do cięcia na co najmniej rok czasu , potem służy jako podkładka przy malowaniu. Nie szkoda mi ją wyrzucić a 9 zl to nie majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do blaszek np Sklejka 3mm formatka a4, pełno tego na allegro za 3 zl sztuka, dla mnie super, gabarytowo zmiesci sie na niej arkusz blaszek, topnik , nozyki i inne pierdoły, tasme dwustronna mozna przykleic , a uświniona z czasem idzie na spód ewentualnej podstawki ,kupilem ze 30 sztuk na zapas , , sprawdza się.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thalgonis napisał:

Stare płyty CD/DVD - odtwarzacza w domu już nie ma, więc może iść „pod nóż” :) 

Profanacja, chyba że sprawdziłeś że nie działają, ostatnio odświeżałem dyskografie cd, i oryginały kupione ze 20 lat temu dalej śmigają, chyba gówniane  najtańsze Vakossy przegrywane to tak :), no chyba że płyty disco polo to niech giną :) 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

Profanacja, chyba że sprawdziłeś że nie działają, ostatnio odświeżałem dyskografie cd, i oryginały kupione ze 20 lat temu dalej śmigają, chyba gówniane  najtańsze Vakossy przegrywane to tak :), no chyba że płyty disco polo to niech giną :) 

:) :) to stare czyste płytki do nagrywania - w nowym sprzęcie nawet nie ma już napędu CD/DVD. Znak czasów... 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Thalgonis napisał:

:) :) to stare czyste płytki do nagrywania - w nowym sprzęcie nawet nie ma już napędu CD/DVD. Znak czasów... 🙂

To ja kompa jeszcze z nagrywarką  cd mam z 2013 na nim piszę , to możliwe że nowe to inne..

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzugaj napisał:

@bulik58ja osobiscie uzywam tego https://www.historexagents.net/product/photo-etch-cut-off-set-standard/.

Plytke ceramiczna podalem jako jedna z mozliwosci sam nie uzywalem. 


Z płytką ceramiczną z moich prób to nie do końca mi działało, trzeba zwrócić uwagę, żeby powierzchnia była zupełnie gładka. U mnie pozornie jest, ale mimo wszystko jest jednak nieco porowata, i tnie się niewygodnie i na tych porach potrafi się też wygiąć. Na tyle było to dla mnie niewygodne, że teraz tnę albo na drewnianym klocku albo po prostu na zwykłej macie Olfa. Więc nie mówię, że nie, ale na pewno trzeba dobrać odpowiednią płytkę z gładką powierzchnią i potestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.