Skocz do zawartości

1/35 Ukraiński T-80BVD (Trumpeter+Voyager+scratch)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

ostatnio niestety mam mało czasu do robienia modeli i gorzej niestety też jest z motywacja, dlatego pomyślałem, że wrzucając mój ostatni projekt na forum będę miał dodatkowo "presję" żeby robić postępy :) 

Decyzja o tej konkretnej wersji charkowskiej T-80ki nie była prosta. W budowie poprzedniego T-80UD (wczesna wersja z Kontakt-1), która opierała się na zestawie Trumpetera 09581, wykorzystałem prawidłową w miarę płytę nadsilnikową z modelu T-80BVD (05581). Rozkompletowane pudło leżało, więc trochę czasu i czekało aż nabiorę "skillsów" i chęci i będę w stanie ulepić/przerobić niewykorzystaną płytę z zestawu 09581.

Tak oto, pod koniec listopada 2023, mozolnie zacząłem budowę. Aktualnie skończoną prawie mam wannę. W szczegółach: przerobiona płyta nadsilnikowa i poprawione detale, które trochę olał Voyager, przerobione i poprawione fartuchy boczne, układ paliwowy, poprawiony przedni pancerz wanny. Fartuchy boczne musiałem poprawić od wewnątrz bo będę je chciał zrobić ruchome, tak by można było popatrzeć na układ jezdny :)

To z czego korzystam to zestaw Trumpeter 05581 oraz Voyager PE35655 plus mój scratch.

 

Co do referencji to niestety tych wersji T-80 było dość mało. W Charkowie uruchomiona budowę T-80BV z turbiną, ale bardzo szybko zdecydowano się na adaptację silnika diesla 6TD do tej konstrukcji. Mamy ciekawą hybrydę czyli wieżę z T-80BV i wannę z układem jezdnym T-80 z silnikiem diesla. W tym samym czasie opracowywano już udoskonaloną wieżę, później wykorzystaną w T-80U/UD. Dlatego produkcja T-80BVD nie była zbyt duża.

Z informacji do jakich dotarłem, cały park T-80BVD, po rozpadzie sowieckiego miru, przypadł w schedzie Ukrainie. Poniżej klika fotek referencyjnego pojazdu.

 

image.thumb.png.01b797c39fd60e6474cd89aa857ee707.png

 

image.jpeg.44550b3fb9f92c91edf09dbe7de26de6.jpeg

 

image.jpeg.1623f9dab5c995060dea0997d8670b9a.jpeg

 

 

... a poniżej efekty mojej dotychczasowej walki.....

 

image.thumb.jpeg.67a8580a18c7665332d66de3e33e19b4.jpeg

 

image.thumb.jpeg.757e5bc3d309c6af891262bd60ff789b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.aa41036374f44bbb21276cf7445827b7.jpeg

 

image.thumb.jpeg.c8e9587f3fbc5de366cdb0b182dd5703.jpeg

 

image.thumb.jpeg.94ce7918b34691445a846ebbb556e528.jpeg

 

image.thumb.jpeg.286141d156b1fb6787a3e89e3b33fead.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.396e5d955982396b685b9000c002feb7.jpeg

 

... i to było by, póki co, na tyle. Teraz zbieram siły na dokończenie wanny :D 

 

Edytowane przez x_bandit
  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, x_bandit napisał:

Cześć,

ostatnio niestety mam mało czasu do robienia modeli i gorzej niestety też jest z motywacja, dlatego pomyślałem, że wrzucając mój ostatni projekt na forum będę miał dodatkowo "presję" żeby robić postępy :) 

A ja się pytam czemu tak długo i tak mało , chyba się ostatnio za bardzo  opierd......cie  kolego 😁A tak na poważnie to ostatnio się zastanawiałem co słychać u ciebie i jak postępują prace z  teciakami . Czy to jest ten pojazd o którym ostatnio pisaliśmy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tym modelem znów wymieciesz jak smok ogonem, cały festiwal modelarski Babaryba 2024.  Super pomysł i znów mistrzowskie wykonanie. Szykuj miejsce na pólce na kolejny puchar.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mandrivecs napisał:

Znowu zawyżasz poziom...

oj tam oj tam a ja se po prostu coś tam lepię :piwo:

 

7 godzin temu, bulik58 napisał:

A ja się pytam czemu tak długo i tak mało , chyba się ostatnio za bardzo  opierd......cie  kolego 😁A tak na poważnie to ostatnio się zastanawiałem co słychać u ciebie i jak postępują prace z  teciakami . Czy to jest ten pojazd o którym ostatnio pisaliśmy?

 No właśnie jak już wieczorem mam trochę czasu to nie mam już siły, wiec trochę masz rację, że się opier... am :D to co tu wrzuciłem to właśnie ta 80ka, o której rozmawialiśmy. Cieżko mi niestety to idzie, a jeszcze kostek nie zacząłem.... mam nadzieję, tylko że trochę szybciej pójdzie bo nie będę musiał niektórych części rzeźbić od zera bo kupiłem zestaw voyagera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Tym modelem znów wymieciesz jak smok ogonem, cały festiwal modelarski Babaryba 2024.  Super pomysł i znów mistrzowskie wykonanie. Szykuj miejsce na pólce na kolejny puchar.

 ..... nie mam siły na takie stresy :D jak wpadnę to chyba tylko, żeby pogadać :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki skromny :piwo:

Aha, zapomniałem dopisać, żebyś nie zakładał dodatkowych zbiorników paliwa, te "zwiędłe" mocowania moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiatasz jak zwykle, tylke te żaluzje wytnij i zrób całe od nowa. Sztukowanie, przedłużanie może być widać. Ewentualnie psiknij podkładem na tym etapie, żeby to ocenić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, x_bandit napisał:

..... nie mam siły na takie stresy :D jak wpadnę to chyba tylko, żeby pogadać

Jeśli stresujesz się publicznymi wystąpieniami to lepiej go nie bierz, bo będziesz pewnie nie raz, nie dwa wzywany na środek 😉 Choć nie od dzisiaj robisz takie cuda to i powinieneś już przywyknąć 😛  Najwyższa klasa modelarska!

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipstein napisał:

Nie bądź taki skromny :piwo:

Aha, zapomniałem dopisać, żebyś nie zakładał dodatkowych zbiorników paliwa, te "zwiędłe" mocowania moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

no właśnie taki mam plan by było bez beczek, więcej detali wtedy na płycie nadsilnikowej widać :D

 

Godzinę temu, Kudacior napisał:

Koło napędowe jest metalowe czy mi się wydaję?

Zgadza się, zostały mi z zestawu do innej 80ki gdzie miałem Friule

 

Godzinę temu, copycat napisał:

Wymiatasz jak zwykle, tylke te żaluzje wytnij i zrób całe od nowa. Sztukowanie, przedłużanie może być widać. Ewentualnie psiknij podkładem na tym etapie, żeby to ocenić.

 

no właśnie, zastanawiam się nad tym, ale powiem ci, że voyager daje taką dobrą imitację siatki na te żaluzje i jak tak sobie ją mierzyłem to nie widać prawie nic spod niej. Jest bardzo gęsta, ale zobaczę jeśli będzie widać to zrobię całe od nowa.

34 minuty temu, TAW napisał:

Jeśli stresujesz się publicznymi wystąpieniami to lepiej go nie bierz, bo będziesz pewnie nie raz, nie dwa wzywany na środek 😉 Choć nie od dzisiaj robisz takie cuda to i powinieneś już przywyknąć 😛  Najwyższa klasa modelarska!

 

nie no z racji zawodu to raczej mnie wystąpienia nie stresują. Tylko poziom emocji sięga zenitu bo konkurencja jest zawsze zacna :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, x_bandit napisał:

oj tam oj tam a ja se po prostu coś tam lepię :piwo:

 

 No właśnie jak już wieczorem mam trochę czasu to nie mam już siły, wiec trochę masz rację, że się opier... am :D to co tu wrzuciłem to właśnie ta 80ka, o której rozmawialiśmy. Cieżko mi niestety to idzie, a jeszcze kostek nie zacząłem.... mam nadzieję, tylko że trochę szybciej pójdzie bo nie będę musiał niektórych części rzeźbić od zera bo kupiłem zestaw voyagera :) 

W ostatnim numerze  Techniki Wojskowej była kolejna część o tym teciaku T-80BVD , rzuć okiem może jakaś fotka ci się przyda  , o tym opier... to był żart . Mam też coś podobnego , jak wrócę z pracy to najchętniej wyciągam nogi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bulik58 napisał:

W ostatnim numerze  Techniki Wojskowej była kolejna część o tym teciaku T-80BVD , rzuć okiem może jakaś fotka ci się przyda  , o tym opier... to był żart . Mam też coś podobnego , jak wrócę z pracy to najchętniej wyciągam nogi 

 

 

wiem, że żart ale paradoksalnie właśnie coś z tego opier.....nia jest prawdą :D  dzięki za info o NTW, sprawdzę 👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu blaszki, blaszki i blaszki. A zrobiłbyś takiego całego z blaszek?

A na widowni już ciżba okrutna. Wszyscy chcą w pierwszym rzędzie. Też bym chciał ale już zostały tylko miejsca stojące. I czego tu się dziwić. Szykuje się niezły spektakl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

 

A na widowni już ciżba okrutna. Wszyscy chcą w pierwszym rzędzie. Też bym chciał ale już zostały tylko miejsca stojące. I czego tu się dziwić. Szykuje się niezły spektakl.

Andrzeju są jeszcze VIP-owskie miejsca wolne , ale jak się słusznie zresztą domyślasz są one dostępne za hm... niewielką opłatą. 😁

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Andrzeju są jeszcze VIP-owskie miejsca wolne , ale jak się słusznie zresztą domyślasz są one dostępne za hm... niewielką opłatą. 😁

 

Ja już nie dostałem wiec podglądam przez okno.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 10:17, Endrju napisał:

No i znowu blaszki, blaszki i blaszki. A zrobiłbyś takiego całego z blaszek?

A na widowni już ciżba okrutna. Wszyscy chcą w pierwszym rzędzie. Też bym chciał ale już zostały tylko miejsca stojące. I czego tu się dziwić. Szykuje się niezły spektakl.

blaszki, blaszki bo najbardziej mi pasują i łatwo mi nimi zrobić detal. Jednak cały z blachy to już jak i dla mnie szaleństwo :miecz::D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.