Skocz do zawartości

Polish People's Army of the Cold War Era. Vol. 1


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam i pozdrawiam wszystkich.

 

Nasza nowa ksiazka Polish People's Army of the Cold War Era. Vol. 1 jest juz dostepna.

Miekka okladka, 136 stron, 236 zdjec, arkusz kalkomani w skali 1/35 do takich pojazdow jak:

BRDM-1, BRDM-2, BTR-40, T-34-85, IS-2 uzywanych w Polskiej Armi.

 

Tekst w jezyku polskim jest dostepny na zyczenie w formacie PDF. Prosimy o kontakt na e-mail info@hussarproductions.ca

 

COVER part 1 WEB IMAGE.jpg

DECAL WEB.jpg

Edytowane przez HussarProduction
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HussarProduction napisał:

Polish Peaple's Army

Orłem z angielskiego nie jestem, ale czy nie powinno być People's? :hmmm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HussarProduction changed the title to Polish People's Army of the Cold War Era. Vol. 1

Jakiś czas temu etatowy pracownik IPN uświadomił mi, że w zasadzie nie istniało cos takiego jak Ludowe Wojsko Polskie, było tylko Wojsko Polskie, tyle że ludowe, jak wszystko wtedy...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lipstein napisał:

Jakiś czas temu etatowy pracownik IPN uświadomił mi, że w zasadzie nie istniało cos takiego jak Ludowe Wojsko Polskie, było tylko Wojsko Polskie, tyle że ludowe, jak wszystko wtedy...

Oficjalna nazwa Wojska Polskiego za czasów PRL brzmiała Siły Zbrojne Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej taki był napis na Książeczce Wojskowej  i na wezwaniach do WKU:mrgreen:. Pozdr. A.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki fajne, cena już nie bardzo.... Brak jest na rynku modeli wtryskowych do których można je zastosować. (tylko bajecznie drogie żywice i druk 3d)  T-34/85 - polska produkcja, FUG , SKOT. Pozostaje IS-2. BRDM, BTR-40 i chyba jeszcze T-54.  Dobrze, że chociaż w dalekiej Kanadzie pamiętają jeszcze o czasach zimnej wojny i sprzęcie z orzełkiem i szachownicą. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacja ciekawa zawierająca wiele zdjęć które ja pierwszy raz widziałem.Fotografie żołnierzy i sprzętu obejmują okres lat 50-tych i 60-tych w większości.Odnosze wrażenie iż większość z nich przedstawia sprzęt z POW, szczególnie   8DZ ,znak taktyczny trapez.Są też zdjęcia wozów z 16DPanc to okrąg z rysunkiem zwierzaka w środku .No i dosłownie kilka fotografia z 12DZ .Jeśli chodzi o kalkomanie to według mojej wiedzy ,BRDM-1 DA-5669 to 55Pzmech ,16DPanc,DE-6458 1Pczś ,T-34/85 numer taktyczny 4402  33kroz z 8DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 11:59, robertmodelarz napisał:

Kalki fajne, cena już nie bardzo.... Brak jest na rynku modeli wtryskowych do których można je zastosować. (tylko bajecznie drogie żywice i druk 3d)  T-34/85 - polska produkcja, FUG , SKOT. Pozostaje IS-2. BRDM, BTR-40 i chyba jeszcze T-54.  Dobrze, że chociaż w dalekiej Kanadzie pamiętają jeszcze o czasach zimnej wojny i sprzęcie z orzełkiem i szachownicą. 

W tym momencie chcialbym sprostowac powyzsza informacje. W ksiazce znajduja sie kalkomanie w skali 1/35 wylacznie do modeli plastikowych, ktore sa dostepne na rynku.

BRDM-1, BRDM-2, BTR-40, T-34-85 Fabryka 183, 112, IS-2.

 

Hussar Productions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 16:39, Michal_G napisał:

zy ktoś z Kolegów wie co oznacza spadochron na T-34 z fotki w pierwszym poście?

Batalion rozpoznawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HussarProduction napisał:

W tym momencie chcialbym sprostowac powyzsza informacje. W ksiazce znajduja sie kalkomanie w skali 1/35 wylacznie do modeli plastikowych, ktore sa dostepne na rynku.

BRDM-1, BRDM-2, BTR-40, T-34-85 Fabryka 183, 112, IS-2.

 

Hussar Productions

Bardzo dziękuję za informację, ale okładka publikacji jest bardzo mylącą oraz zdjęcie transportera SKOT z zapowiedzi na Armoramie  też daje nadzieję na kalki do tego typu wozu.

https://armorama.com/news/hussar-polish-people-s-army-of-the-cold-war-era--vol-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blackriver napisał:

Batalion rozpoznawczy?

Ta fotografia przedstawia T-34/85 z 33kroz  ,będącej oddziałem rozpoznawczym  8 DZ. Istniała ona w latach 1961-1970 .Przed 1961, 5broz i po 1970 ponownie rozwinięty z 33kroz  jako 5broz z  8 DZ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okladce jest czolg T-34-85 Fabryka 183. Widac to po splaszczeniach na boku wiezy i przednich "policzkach". Ten egzemplaz zostal zmodyfikowany w Polskiej Armi do standardu M2, jak wiele innych. Zdjecie SKOTa, to po prostu jedno z wielu zdjec w ksiazce. Nie ma na nim zadnych oznaczen, ktore bylyby widoczne na zdjeciu kalkomani.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fotografia T-34/85 z numerem taktycznym 4402 w mojej opinii jedno z ładniejszych   ujęć trzydziestki czwórki WP .Bonus z zasobów NAC .image.thumb.jpeg.43484524bfd5e386156eb4198be40e37.jpegimage.thumb.jpeg.ad2d92fd4b7384d002a51870b8f9ab93.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 14:38, HussarProduction napisał:

Na okladce jest czolg T-34-85 Fabryka 183. Widac to po splaszczeniach na boku wiezy i przednich "policzkach". Ten egzemplaz zostal zmodyfikowany w Polskiej Armi do standardu M2, jak wiele innych.....

Ale chyba już produkcji powojennej.

Wydaje się, że przednie płyty pancerza połączone są " na styk" - bez belki łącznej / taranowej.

Może ktoś to potwierdzić?

A może to kadłub z Łabęd z wieżą "importowaną"?

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.