Skocz do zawartości

1/72 P-39Q Airacobra Arma Hobby


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/7/0/9/48116_rn.jpg
 

Wracam skleić jakiś samolot, bo ostatnio trochę zbłądziłem i sklejałem jakąś pancerkę i figurki/tereny do bitewniaka 🙂

Na warsztat P-39Q od Army. 

Prawie zawsze kupuję jakieś dodatki - a to kokpit, a to jakiś zestaw eduarda itp. A tym razem pomyślałem, że skleję model "prosto z pudła" 🙂

Dodam i ostrzegę od razu - jak Krystal Clear jest "stary i lekko żółty", to nie róbcie już  niego szybek - chciałem zrobić szybę pancerną, a wyszła jak widać..

kokpit-1.jpg

 

kokpit-2.jpg

 

 

 

Życie szybko zweryfikowało ten pomysł :D Skleiłem i pomazałem kabinę, położyłem kaleczki i spojrzałem na pasy.. I oczy me zapłakały... No nie.... Właśnie pozdrapywałem pasy i szybkę... Przy okazji położyłem washa i kabinę odkładam - zestaw pasów do samolotów amerykańskich powinien do mnie dotrzeć w poniedziałek 🙂Oczywiście różnicę kolorów zniweluję.. I chyba zrobię jakieś kabelki do tego radia z tyłu..

Teraz wygląda to tak: 

kokpit-3.jpg

 

kokpit-4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jachud3 napisał:

Teraz już chyba za późno, ale można było pokusić się o wywiercenie otworów we wrędze za fotelem, Arma nawet je zasygnalizowała :)

NIe zasygnalizowała niestety, ale patrzę czy dam radę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Co do szkła pancernego, to ja mam zachomikowane na taką okazję plastiki z blistrów opakowaniowych, takie co grubsze i niepoharatane (jak się dziecku odpowiedno szybko zabierze opakowanie po nowej zabawce). Jak masz coś takiego w zasięgu, to warto spróbować, taka szyba w środku kokpitu to efekt wart zachodu...

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Usul napisał:

NIe zasygnalizowała niestety, ale patrzę czy dam radę

No właśnie zasygnalizowała - otwory powinny być tam gdzie te krążki :) nie napisali tego w instrukcji po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pasy, więc wkleiłem no... i teraz już oczy tak bardzo nie krwawią 😉

Zrobiłem też dziury w oparciu, nie było prostego podejścia, nie wyszły idealnie 😞 
Ale przynajmniej mogę iść naprzód 🙂

 

kokpit-5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku brnę do przodu - skleiłem połówki kadłuba, skrzydła itp. Poszlifowałem łączenia, zeszlifowałem niepotrzebne rzeczy, zgodnie z instrukcją, położyłem podkład celem kontroli - jak zawsze parę rzeczy do korekty 🙂

 

Przed:

podklad-1.jpg

 

Po:

podklad-2.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem preshading, a następnie "rozwodniłem" farbę i trochę zróżnicowałem jeszcze powłokę, mam nadzieję, że da to ciekawszy efekt po położeniu farby.

Mam pytanko, może ktoś podpowie - chcę zrobić malowanie "pudełkowe", czyli P-39Q-10 Airacobra, 363. Dywizjon Myśliwski - chcę dać mu zbiornik paliwa - czy on ma być malowany na kolor podwozia ? Bo spotkałem się tez z opinią, że powinien być srebrny, ale jakoś nie trafia do mnie.

 

preshading-1.jpg 

preshading-2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 20:24, Usul napisał:

Mam pytanko, może ktoś podpowie - chcę zrobić malowanie "pudełkowe", czyli P-39Q-10 Airacobra, 363. Dywizjon Myśliwski - chcę dać mu zbiornik paliwa - czy on ma być malowany na kolor podwozia ? Bo spotkałem się tez z opinią, że powinien być srebrny, ale jakoś nie trafia do mnie.

Kolor spodu skrzydeł. Neutral Grey.
 

Edytowane przez zegeye
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na dole wyszło mało widocznie (bałem się, że przesadzę z efektem i chyba warstwa czy dwie za dużo poszły), a na górze wygląda całkiem nieźle, ale trochę ciemnawa farba wyszła, myślę czy nie zrobić rozjaśnień...

marmur-1.jpgmarmur-2.jpg 

 

 

EDIT - chwilkę jeszcze popracowałem nad tym i chyba wygląda nieźle, nie chcę zepsuć efektu.. Generalnie wygląd mocno zależy od światła 🙂

marmur-3.jpg

 

marmur-4.jpg

 

marmur-5.jpg

Edytowane przez Usul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra, położyłem bezbarwny i powashowałem - jako, że teraz świeci się jak choineczka to strasznie ciężko o dobre zdjęcie (wychodzą strasznie ciemne - dopiero na słońcu kolor wygląda naturalniej). Niemniej kilka cyknąłem, starając się złapać jak wyszedł mi dalmatyńczyk. Kolejny krok to kaleczki (zaraz po polerowaniu, bo struktura jest niejednorodna :) )..

 

wash-1.jpg

 

wash-2.jpg

 

wash-3.jpg

 

wash-4.jpg

 

wash-5.jpg

 

wash-6.jpg

 

wash-7.jpg

Edytowane przez Usul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.