Skocz do zawartości

Rzeczna Gwiazda Śmierci, Aoshima+FiveStar, 1/700


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2024 o 14:46, Szydercza Gała napisał:

 ergo szkoda czasu i energii :haha:  

 

Bardzo dobrze, bardzo dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustowny żur wyszedł. Ja będę bardziej piaskowo robił. Przeanalizowałem pincet zdjęć rzeki i każdy kolor jest dobry, rozumISZ, zależnie od warunków i pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Podział blach to zwykle kreski fukniete od taśmy.  Te na wklęsłych pasach będę musiał je sobie podciągnąć olejmi, bo im się trochę wsiąkło :haha:

Cała procedura jest opisana krok po kroku w Langleju, nawet zdjęcia są :wink:

 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie kolorystycznie to siedzi! Podoba mi się zieloność rzecznej galarety w połączeniu z deskowaniem pokładu. Czerwone słoneczko na banderze powinno to przyjemnie spiąć w całość. Bardzo realistycznie wyszły też fale - widać, że rzeka raczej leniwie płynie.

Jedyne miejsce gdzie ciut przymarudzę to troche zbyt szerokie paski mosiężne trzymające lino na pokładach nadbudówkach.  No ale to marudzenie w stronę chińskich pięciu gwiazdek jest. 😉

Pozdrawiam, Marek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiadomo Mareczku, chińska ZDRADA. No i oczywiście jak zawsze MAKRO jest wrogiem Fszystkiego :haha:

Cieszę się że Ci się podoba, zobaczymy jak pójdzie dalej...

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja też zakmowałem się ostatnio paskudzeniem. Zostało okopcić kapę komina. Jako że to oleje więc teraz muszą trochę przeschnąć, jakoś koło Łikendu wezme się za skłądanie go do kupy. Blachy tez juz mam wycieniowane i gotowe. No i jeszcze drewienko na ÓTkach trzeba ogarnąć, ale generalnie juz z górki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kisiel na gotowo. Ostatecznie wyszło na to że się Japońcom spieszy nieco bardziej niż początkowo planowałem, no ale w sumie kto bogatemu zabroni? Będzie się trzeba teraz zabrać za blaszki, blaszeczki, blaszunie :haha: Sprężać się trza bo kolejni w kolejce już na plecy napierajO :haha:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrobiony polysk ukladasz I modelujesz sobie na mokro watę. Potem zaciągasz gęstym. Ja potem poprawiam sobie specyfikiem do robienia plany od AK. Mariusz kiedyś eksperymentowal  coś ze śniegiem do dioram. Generalnie jest to przesrana robota. Zdecydowanie poćwicz sobie na boku na jakiejś nieudanej wodzie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.