Skocz do zawartości

[W] Sd.kfz.250/1 (Takom, 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ciałko,

 

zachciało mi się kolekcji „hannomagowej” :) dlatego tutaj będzie dłubany najnowszy wypust Takoma, a TUTAJ - starszy wypust G.W.H.

Tytułowy esdek jest rewelacyjnie wyprodukowany przez Takoma - wg Scalemates jest ich projekt, żaden przepak. Odwzorowanie jest fantastyczne, także składalność zapowiada się miodnie :lajkonik:

 

image.thumb.jpeg.f304a0b390f31d405fd40babb365e1e4.jpeg

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Hanomaga 251 to już widziałem wielokrotnie, ale "małego" sobie nie przypominam, więc chętnie popatrzę! Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pmroczko napisał:

Cześć!

Hanomaga 251 to już widziałem wielokrotnie, ale "małego" sobie nie przypominam, ....

Bo 250-ka była do troszkę innych zadań - jak to u szkopów, nie ma nic „uniwersalnego” (patrząc z drugiej strony to słusznie - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego wink3)  Cyt. „... zostały zbudowane, aby zapewnić panzernym jednostkom rozpoznawczym pojazd o lepszych własnościach terenowych niż oferowały ciężkie czteroosiowe samochody pancerne...” (D.Doyle, Niemieckie pojazdy woskowe II WW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmroczko napisał:

Hanomaga 251 to już widziałem wielokrotnie, ale "małego" sobie nie przypominam...

 

Nie dziwota, że sobie nie przypominasz,  ponieważ małego opracował i produkował Demag we współpracy z Büssing-NAG.

Wina Maćka, który we wstępie wprowadza nieświadomych w błąd sugerując, że to Hanomag 😎

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał B napisał:

 

Nie dziwota, że sobie nie przypominasz,  ponieważ małego opracował i produkował Demag we współpracy z Büssing-NAG.

Wina Maćka, który we wstępie wprowadza nieświadomych w błąd sugerując, że to Hanomag 😎

I Ty Brutusie kontra me? :razz:  No dobra, mea culpa :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Sdkfz. 250 to kojarzyłem i nie upierałem się przy tym, że to Hanomag - tylko chodziło mi o to, że jego modeli w skali bardzo mało się widzi robionych. Nie, żeby zestawów do budowy tego było jakoś dużo, ale gotowych modeli to jeszcze mniej. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pmroczko napisał:

Sdkfz. 250 to kojarzyłem i nie upierałem się przy tym, że to Hanomag...

 

Ależ nikt nie twierdzi, że się upierałeś, jednak warto to sprostować dla potomnych 😎

 

7 godzin temu, pmroczko napisał:

... chodziło mi o to, że jego modeli w skali bardzo mało się widzi robionych.

 

Domyśliłem się co miałeś na myśli 😉 i tak, masz rację, że nie widuje się tego za wiele, więc może teraz za sprawą tańszego i ładnego Takom-a zobaczymy ich więcej?!

...sam chętnie bym go sobie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2024 o 19:26, Evildead napisał:

To działaj :) , i można mieć takie dwa w cenie dragona, wygląda przednio na starcie.

 

Pełna zgoda. Modele Takoma  w pudełku wyglądają  przednio i wydają  się lepszą alternatywą niż  drogi ( niestety Dragon) . Niestety  czar pryska  po rozpoczęciu sklejania  . Dość słabe spasowanie   , problemy ze współosiowością elementów ( zwłaszcza koła )  , kuriozalne rozwiązania konstrukcyjne ( typu najpierw przyklej narzędzia , potem kazamatę )  . Tego modelu nie sklejałem a swoje doświadczenia opieram na pojazdach rodziny pz.kpw III i Stug wydanych przez Takoma.  I dlatego jednak będzie kupowany droższy Dragon . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
29 minut temu, merlin_70 napisał:

 

Pełna zgoda. Modele Takoma  w pudełku wyglądają  przednio i wydają  się lepszą alternatywą niż  drogi ( niestety Dragon) . Niestety  czar pryska  po rozpoczęciu sklejania  . Dość słabe spasowanie   , problemy ze współosiowością elementów ( zwłaszcza koła )  , kuriozalne rozwiązania konstrukcyjne ( typu najpierw przyklej narzędzia , potem kazamatę )  . Tego modelu nie sklejałem a swoje doświadczenia opieram na pojazdach rodziny pz.kpw III i Stug wydanych przez Takoma.  I dlatego jednak będzie kupowany droższy Dragon . 

Okładki mają fajne, a że oczami się kupuje 🙂, tanie, ale fakt masz rację, też dwa takomy robiłem i dużo czyszczenia, uproszczone są ogólnie, mini instrukcja fatalna w czytaniu przynajmniej z tej  serii blitz , w 250 dragona to mogliby silnik dokładniej zrobić i nad wnętrzem się bardziej postarać, a tak to detal ładny, i wciąż chyba nr1 w 250 zostanie, choć też można by się przyczepić dlaczego w nowej wersji 250/3 boczny wizjer nie ma otworu, i nie ma w pudełku poprawnego ,podczas gdy w pierwszej wersji dali poprawny z otworem  jak trzeba, także nie wiem jak oni to ogarniają, ale to spory błąd tak naprawdę a cena ponad 250 Zeta.., podłoga też w starej jest bardziej poprawną itp pozostaje popatrzeć na tą relacje, jak to wyjdzie i jak ten takim  wygląda, autor tego wątku niech się śmiało dzieli spostrzeżeniami.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, merlin_70 napisał:

 

…kuriozalne rozwiązania konstrukcyjne ….

Tu w prwnym sensie się zgodzę - to poniżej to JEDNO przednie koło… Zrobienie formy pełnego kółka jest takie trudne? Nie kamam…

IMG_4898.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem takie koła już w BMW r75 M-BOXa.Nie wiem z czym to się wiążę.By tak rozdrabniać jedno koło.I wcale to jakoś specjalnie nie wygląda zachwycająco po sklejeniu.W całości jednak lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Plasterkowanie kół pierwszy o ile mnie pamięć nie myli, zastosował bodajże Dragon w swoim Flak 36 w 2005 roku, a chodziło o to, by jak najlepiej odwzorować bieżnik opon.

 

P.S. Kolega Merten był mnie ubiegł.

Edytowane przez Rafał B
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mam się dzielić spostrzeżeniami, no to jak chceta to mata :razz:

 

Na razie nie jest tak straszno... Owszem, nie jest to „klik” jak np. u tamki, ale też nie jest coś „strasznie” niespasowane - kilka pociągnięć pilnikiem i wsio pasuje. Podoba mi się rozwiązanie z ośkami wewnątrz wanny, dzięki czemu kółka mogą lekko sprężynować po zamontowaniu. Pamiętam to rozwiązanie z panterki od takoma (którą dłubałem razem ze strabo) i tam miałem z tym problemy - jak coś weszło na swoje miejsce, to w innym wyskakiwało... Tutaj jest to wyraźnie lepiej przemyślane, wszystko wsuwa się na swoje miejsce bez problemowo :)

sdkfz250_01.jpg

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.