Skocz do zawartości

Projekt grupowy- Niemieckie Schnellboot'y 1/350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
W dniu 1.10.2024 o 18:25, Woit napisał:

Ale że jak to?!  gdzie ten niemiecki "ordnung"?!

Pytanko (ostrzeżenie?) jest.  W moim zestawie drewnianego pokładu (w zestawie są dwa komplety) brakuje klap/pokryw w elemencie o nr 8. Tzn. u mnie była tylko jedna, latała sobie gdzieś tam luzem po fabrycznym woreczku. Jak to u Was wygląda?

1727798263922.jpg

U mnie też tych drewienek brakuje, jakieś wybraki sprzedają.

 

Jak ktoś ma 3 lufy za dużo, to chętnie odkupie.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

I taki juz wyprowadzony, ZUCH. Mój juz po pierwszym podkładzie, będzie jeszcze trochę golgoty.

 

 

Całe uzbrojenie to jakieś gluty są. Flak M42 to jeszcze jakoś ujdzie po kilku zabiegach ale reszta nawet po wklejeniu luf to niczego nie przypomina. Dobrze, że chociaż trampek dał maskę flaka z blaszki. Będzie skraczyk:szczerbol:

DSC01213.JPG.05448fb96155df99003b02d27d666581.JPGDSC01212.JPG.38bb52e1786985755f3a9da842d6d0e1.JPGDSC01211.JPG.6997c15b32f5a78c21652fccfaf20595.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Nieeee mój Młody ma dopiero 13 lat, do matury jeszcze trochę. Choć całkiem niedawno Juniorów pozamiatał na konkursie w Dublinie swoim Heinklem.

h7.jpg

 

No i ja tam juz sznelbocika piłuje, a jak w innych miastach?

 

Bardzo ładny Heniek. Fajnie zmęczony, Widać, że kafelkologia to specjalność łojca i w genach na latorośl przeszła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jawkers napisał:

Jak ktoś ma 3 lufy za dużo, to chętnie odkupie.:super:

Ja mam jeszcze kilka sztuk za dużo do rufowego 37mm, chętnie je zamienię na 20mm (C/38 późne) do pozostałych działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Lufy do 20-tek  też bym przytulił, w przeciwnym wypadku bedzie trzeba ryć w złomie...

Jak nikt nie będzie miał to kupię to co oferuje Master.

Ryć to Ty potrafisz. Co to za spustoszenia na pokładzie poczyniłeś?

Na czym położysz torpedy? Kotwicy tyż nie ma... I innych bibelotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jawkers napisał:

Jak ktoś ma 3 lufy za dużo, to chętnie odkupie.:super:

11 godzin temu, Woit napisał:

na 20mm (C/38 późne) do pozostałych działek.

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Lufy do 20-tek  też bym przytulił...

 

wszyscy 2cm C/38 ???    mogę wspomóc   :szczerbol:   

tylko Gała nie wiem czy zOOpatrzenie na wyspe oFierc opłacalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie dostęp to w zestawie do u-bootów typu VII Abera są wszystkie potrzebne lufy do sznelłUtki czyli 1x 37mm oraz 3x 20mm. Pozostałą 20 mm, 88mm oraz dwa peryskopy można wykorzystać do uboota VIIc, którego polecam kupić razem z zestawem. Bedzie na kolejny projekt grupowy:szczerbol::szczerbol::szczerbol: Aber daje zestaw do U-boota typu VIIC/43 posiadający identyczne uzbrojenie co nasze sznelłUtki. Ja wykorzystałem pozostałe z mojego U-96.

tu macie przykładowego linka ale pewnie jest w każdym sklepie co posiada jakiekolwiek dodatki.

https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-luf-i-peryskopow-U-Boot-VII.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wybrałem dziobowe bo najtrudniejsze. Jutro jeszcze magazynek i kurek zamka. No i moja ulubiona zabawa w sklejanie kawałków druta. Cudowne nie jest ale na pewno lepsze jak ten glut co Chińskie Ludzie dali w zestawie.

DSC01214.JPG.6664471c375ec9bd88b7e6ccf160d142.JPGDSC01215.JPG.9f8b77b7d281f6d49bb3e3a7dd93335d.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zawsze tak jest , ma byc łatwo i przyjemnie, a kończy sie GOLGOTĄ płaczem i zgrzytaniem zEMbUF, to cecha wspólna naszych projekcików. Teraz wszyscy bedą musilei wyskraczować działka, no i oczywiście LEPSZE niSZ @Lipa , zeby pokazać partaczowi gdzie jego miejsce :haha:

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm: hmm....

jakbym miał zgadywać co to jest to bym stwierdził że wyglądają jak okna z piernikowej chatki baby jagi   :haha:

 

a tak na poważnie....

po pierwsze primo - te kanciaki robi jako dodatki bodajże OrangeHobby , tylko z tego co pamiętam to jakościowo takie sobie...

po drugie primo - do każdej tratwy były doczepiane z boku 1,5metrowe wiosła,  sztuk 2 :

7.jpg.c1afa09fa8322ebaff352d342105221e.jpg

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

:hmmm: hmm....

jakbym miał zgadywać co to jest to bym stwierdził że wyglądają jak okna z piernikowej chatki baby jagi   :haha:

 

a tak na poważnie....

po pierwsze primo - te kanciaki robi jako dodatki bodajże OrangeHobby , tylko z tego co pamiętam to jakościowo takie sobie...

po drugie primo - do każdej tratwy były doczepiane z boku 1,5metrowe wiosła,  sztuk 2 :

7.jpg.c1afa09fa8322ebaff352d342105221e.jpg

Są lepsze niż zestawowe bo mają linki 😉 Dzięki za podpowiedź o wiosłach, pomyśli się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2024 o 20:19, donalyah00 napisał:

MC485

słabe toto jakościowo ale może się przyda   :szczerbol:

13.jpg.19e6985792d4300868ab3b754ace0e84.jpg

 

---------------------------

 

W dniu 13.10.2024 o 16:05, Almirante napisał:

Można powiedzieć, że to sznelek w stadium emerytalnym xD

no i lekko spuchnięty  :szczerbol:

12.jpg.10ad126266c1c80ba5495f19a15709eb.jpg

 

---------------------------

 

51 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Miejscami, ale nie wszędzie.

ZDRADA    !     :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2024 o 00:49, Woit napisał:

Części uzyskane w ramach wymiany barterowej z Władcą Łowieczek z Zielonej Wsypy.

 

A co to za producent jest? Orange Hobby? Kupiłem coś podobnego z  Peddinghaus-Decals ale trochę słaby ten wydruk jest. Tratwy na Twojej fotce wyglądają znacznie bardziej do rzeczy.

 

Pozdrawiam, Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.