Skocz do zawartości

Su 85 1/72 UM


zyziek

Rekomendowane odpowiedzi

Po otrzymaniu wczorajszej przesyłki zabieram się za takie cacko:

UM_333_SU-85.JPG

Model będzie wykonany "prosto z pudła" w malowaniu z Berlina 45

(Mały relaks w 72 )

Pod szlifowałem i podmalowałem koła :

5xolh9871x4dtjm8gkms.jpg

Przejechałem metalizerem gąski :

w2i4chmkdag3wbqc3g4z.jpg

lfqorfm2d3ygkgc0kfm.jpg

(Przebieg prac nie będzie posuwał się szybko z powodu braku czasu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sunia to był mój drugi w karierze model.

Całkiem przyjemny w składaniu, troszkę chyba tył musiałem minimalnie podszpachlować z tego co pamiętam. Za to gąsienice pasują jak ulał.

Hmmm a nie lepiej było na odwrót pomalować gąsienice? Najpierw czarny a później przecierać metalizerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele UM są naprawdę bardzo przyjemnie, wczoraj stałem sę posiadaczem Pz.35 (t) z Attack Hobby (Cz) i powiem szczerze, że jest makabrycznie wykonany, chyba kupię Pz. 35 i 38 z UM, są dużo dokładniej wykonane i lepsze odlewy. Tego SU-85 to sklejałem jak miałem chyba 12 lat, nie pamiętam w jakiej to było skali, ale był duży, kupiony w CSH przy Marszałkowskiej (prod. USSR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy się zgodzą, ale ja maluje je na czarno, a następnie maluje srebrnym flamastrem i zacieram wypukłości, tak na początku, później brudzę itd.... Oglądałem wiele zdjęć gąsienic i 90% z nich były oksydowane, tak wyglądał odlew lub odkucie, bo gąski były takie i takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pędzel zalewa detale-za gruba warstwa farby,robią się smugi,nierówno pokryta powierzchnia .A żeby opanować chociaż w podstawach pędzel trzeba ćwiczyć parę ładnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to spód, jakoś wyjdziesz z tego, mnie też tak wylazło na t-34, poćwicz na wnętrzu czołgu, ja tak robię, wiej jak rozcieńczyć farbę. Nie wiem jak u ciebie, ale ta części - "wanna" jest taka sama jak w Teciakach i jedna strona jest mniej dokładna. Koniecznie odtłuść ramki najprościej w wodzie z mydłem lub jakimś płynie do garów, niech sobie poleży, a później umyj bardzo delikatnie szczoteczką, sodę kaustyczną ZOSTAW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pędzel zalewa detale-za gruba warstwa farby,robią się smugi,nierówno pokryta powierzchnia .A żeby opanować chociaż w podstawach pędzel trzeba ćwiczyć parę ładnych lat.

 

Jak masz w miarę równą powierzchnie farby (nie zalany farbą model) to samo smużenie można wyciągnąć jako ostatnią warstwę kładąc tapowaniem lekko suchy pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to malujesz vallejo - to najlepsze farby pod pędzel. Sądze że ich nie rozcieńczasz, tylko malujesz prosto z opakowania. Wystarczy zwykła woda, rozcieńcz farby do konsystencji chudego mleka i maluj kilka warstw. Sprawa jest naprawdę prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także maluję Vallejo pędzlem i rozcieńczam ją z dedykowanym rozicińczalnikiem w stosunku farba:rozicieńczalnik ok. 2:5. Oczywiście wcześniej sprawdzam, najczęściej na spodach czołgów, czy dobrze się maluje. Nakładam przeważnie 4 warstwy i mimo, że po pierwszych dwóch są lekkie smugi, to po 4 nic nie widać i efekty są zadowalające. Warstwy nakładam w odstępach min. 1,5 h, a czasami nawet na następny dzień. Jeżeli nie posiadasz tego rozcieńczalnika spróbuj z podobnymi proporcjami ze zwykłą wodą. Aha i jeszcze jedno. Na pędzel staraj się brać niewiele farby, dosłownie na dwa, trzy machnięcia pędzlem. Pierwsza warstwa będzie słabo widoczna, po 4 takich powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba jest rozcieńczona (boki były malowane pactrą i dlatego takie ślady)

Fotki "tyłu" działa :

zxejxq394wbn5lofsn1l.jpg

3hdfytdfnk26ec3moqxh.jpg

Niestety producent nie postarał się tylną płytą silnika na której widać ślady po wypychaczu

Słabe zdjęcie ale chyba wiadomo o co chodzi

32jdl0ccgvxpn50nlc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale ten tył farba ci zwaliła, też tak miałem, zapomniałem wyczyścić dobrze pędzel i farba byłe już za gęsta, jak to jest akryl, to dolewaj wody, ale strasznie szybko schną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na zamieszczonym zdjęciu widnieje czarna bryła, widoczny jest jedynie jakiś jej zarys . Przed wstawieniem na forum poraw fotografie to wtedy będzie można wystawić jakiś odnośny komentaż. Na podstawie powyższego obiektu jest to niestety niemożliwe .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.