Skocz do zawartości

Powrót Króla TYGRYSA II "AUTSAJDER"


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Etap II

 

Rozrobiłem trochę kredki tamiyi z wodą i wsypałem do tego lisci. Taką mikstura poprawiłem wcześniejsze malowanie podłoża . Kredka ma własciwości klejące i taka mieszanka na amen zastyga na dioramie. Następnie malując mokrym w mokre dodawałem burnt umber vallejo celem dalszego kontrastowania. Zabrałem sie również za gasiennice czołgu aby dopasowć je do otoczenia- mieszanka jak wyżej. Już na tym etapie widac jak zmniejszyła się początkowa ostrość ziemi - a to dopiero część prac. Wszystko jest już prawie suche -suszarka to fajna sprawa.

Widać jak bardzo czołg odróznia się efektami od podłoża. Ale jeszcze na niego nie czas.

IMG_0002_3.jpg

IMG_0001_2-5.jpg

CDN

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wygląda ale moim zdaniem jeżeli diorama ma przedstawiać porzucony czołg to większość włazów powinno być pootwierane, ale i tak jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb coś mnie trochę "przytłacza" ta kompozycja. Jest.... no nie wiem strasznie "napakowana". Wprowadź trochę innych odcieni na zasadzie kontrastów. Wiem że wszystko w budowie i może za szybko zapostowałem, pacynki jakieś wstawić musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik - badgerku zdjątka robię z myślą o ukazaniu - ziemi.

W normalnych ujeciach pojazd jest taki jak lubisz, mocno a nawet bardzo mocno przechylony pojazd a przestrzeni jest dużo - zerknij na te foty.

Szlachcik - tak i nie - ty znajdzesz 100 zdjęć z otwartymi ja 100 z zamkniętymi Pusty środek trochę mnie przeraża. dobra

 

etap III

zróznicowanie.

cztery pigmenty - sand, rusian earth, gulf sand, europan dust.

 

IMG_0003_2-7.jpg

IMG_0005_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe opinie. Mam nadzieję że ten krótki serial jak zrobić ziemię się przyda. DO zakończenia jeszcze dwa odcinki. Ale na razie zabrałem się za tygrysa. Na wcześniejszczych zdjęciach widać było nie dopasowanie procesów zużycia do terenu w jakim się znalazł - powiem szczeże że miałem mnóstwo problemów z tym co zrobić. Wczoraj wieczorem było trochę konsultacji i powrót do Olejnych Ateilungów i pigmentów. ale wszystko poukładane po wyschnięciu baz za pomocą mokrego pędzla gąbkowego tamiyi- fajna sprawa poecam. Dobra idę do roboty walczyć dalej

Stan na teraz

KopiaIMG_0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podoba, mam nadzieję że ktoś to wykorzysta.

Porobiłem sporo przy tygrysie - ale jeszcze bardzo dużo roboty mnie czeka. Wywaliłem też połowę gałęzi. Wkrótce zacznę przyklejać małe gałązki na których umieszcze listki.

Zdjęcia przy eksperymentalnym oświetleniu tak że nie wiem czy są lepsze czy nie.

IMG_0007-23.jpg

IMG_0009-23.jpg

IMG_0011-12.jpg

i dwa z epoki

IMG_0012-9.jpg

IMG_0013-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Ciąg dalszy polega na ubabraniu pojazdu aby ostatecznie już upodobnić go do miejsca w którym się znajduje. Trochę się bałem tych zacieków i brudu na górnej pace- ale bez niego tygrys wyglądał jak nie z tej bajki.

A dziś może nawet pomaluje lufę i jarzmo - zobaczcie jaka roznica jest w kolorze - ta sama zieleń ubrudzona a czysta róznie się nawet ocienienem

IMG_0019.jpg

IMG_0007.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ale jeszcze dużo pracy nad tą scenką - jescze wszystko się może zdarzyć - I tak jest nieżle, jeszcze ani raz mi nie upadła na ziemię

Dalej bedę dewastował tygrysa i aby ładnie wpasować oleje na górę pojazdu potrzebowałem dalszego zróznicowania ziemi. Mój odcinek testowy wiele przeszedł ale znalazłem własnie materiał który mi imituje kolejny odcień. Pieprz, zwykły pieprz. Teraz mogę powiedzieć że ziemia jest gotowa - Nie wiem tylko czy dorzucać jeszcze tych zeschłych liści na ziemię. Bo na gałazkach bedą na pewno jakieś pozostałości

IMG_0006.jpg

IMG_0007_2-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.