Jump to content

Powrót Króla TYGRYSA II "AUTSAJDER"

rollingstones
 Share

Recommended Posts

No i stało się, w Lublinie grono przyjacół na czele z niejakim AVIm, Ernim, Jabbą i pozostałą częścią Śląskiej EKIPY, orzekło abym nie był lamerem tylko z powrotem forumował. Przekonali mnie dosyć skutecznie

Jak nie forumowałem to trochę sklejałem i malowałem. Dziś wygląda to tak. Sorry za dwa ostatnie zdjęcia ale jak je robiłem to akurat zaszło słońce

IMG_0001-37.jpg

IMG_0002-34.jpg

IMG_0013-6.jpg

IMG_0005-23.jpg

Edited by Guest

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozumiem że spili Cię i się zgodziłeś ?

I bardzo dobrze.

Zgadłeś! I do tego dostał do ręki cyrograf - i jak to w bajkach bywa - podpisał własną krwią

A wracając do głównego wątku - welcome back

Tigr przezacny - aż strach się bać jaki będzie finał !

Widzę, że będziesz na tym forum wraz z Rafałem Jankowskim i Reggy'm bronił honoru Panzerwaffe. Mało Was już zostało, oj mało

Mało Was już zostało, oj mało

Bo ile można w kółko to samo lepić? Hije Hije Hjie...

Stones, jak już jesteś to powiedz coś na temat techniki wykonania tych drobnych zarysowań i obić wzdłuż pojazdu (najlepiej widoczne na 3 zdjęciu).

No i stało się, w Lublinie grono przyjacół na czele z niejakim AVIm, Ernim, Jabbą

hehe to chyba powinniśmy się grupowo zrzucić na browary dla nich

A tak serio to bardzo fajnie, że kolega wrócił, bardzo lubię podglądać Twoje patenty na modelowanie

Dzięki chłopaki za ciepłe przyjęcie

quote="Avi"]

Rozumiem że spili Cię i się zgodziłeś ?

I bardzo dobrze.

Zgadłeś! I do tego dostał do ręki cyrograf - i jak to w bajkach bywa - podpisał własną krwią

To są mordercy

Dobra wracając do tematu

te cienkie obicia malowane są vallejo rozcieńczoną wodą z dodatkiem retadera Talensa i co ważne na tym etapie warto ten efekt przejaskrawiać ponieważ w pózniejszej pracy oleje i pigmenty sporo go rozmyją. Efekt ten widać najlepiej na jarzmie działa. Tam na razie tylko filtrowałem.

Nałożyłem na kadłub oraz wieżę pigmenty i model stał się dużo bardziej rasowy, a kolejne etapy prac przemienią go jeszcze bardziej.

Zaznaczyłem sobie też błoto na podwoziu teraz namaluję tam zacieki i inne pierdoły.

IMG_0007-19.jpg

IMG_0005-24.jpg

IMG_0004-30.jpg

IMG_0008-22.jpg

rollingstones napisał:

To są mordercy

Po prostu są to ludzie posiadający: "Zwiększoną przepustowość wątroby" :>

Jakub oni nie mają takiego narządu

jesli będzie składka na nową porcję trunków dla Ciebie to chętnie się dorzucę :-)

Witaj Andrzeju - cieszę się że Ci się podoba - ale z trunkami to pięknie podziękuje - może herbatkę

... a ja sie zupelnie nie podniecam. Poczekam na koniec relacji i galerie w odpowiednim dziale. Rollingstones juz pare tematow zaczynal by nagle je przerwac - bo jakis periodyk kupowal prawa do tematu i modelu...

Pozde.

Pawel

O przepraszam tylko jeden - Abrams - resztę skończyłem i jest w galerii - cała moja twórczość w cudysłowie to łacznie tylko sześć dioram i jedna 1/72. Wszystkie zdjęcia dioram są w galerii oproćz Stuga w 1/72. A odkąd dowiedziałem się o forach to w warsztacie są całe relacje z budowy trzech z nich.

- Jagdiger

- tygrys I

- Hetzer.

Pozostałe były zakończone w okresie przedforumowym.

Zdjęcia Stuga bedą wkrótce w galerii tylko muszą się zrobić dobrym sprzetem bo mój nie wyciągnie z 72 za wiele.

Byl chyba jeszcze jakis Tygrys z rodzaju tych krolewskich - takie mam wrazenie. Ja wszystko rozumiem, a moj "manifest" to wyraz rozczarowania, bo sobie czlowiek narobi smaku, a tu sie okazuje ze relacja bedzie bez "napisow koncowych".

Pozdr.

Pawel

O tak ale mały tygrys królewski w 72 przekazałem w uznaniu Czakowi - on zapewne wyczaruje z niego jakieś małe arcydziełko - 72 to nie moja skala jednak - ślepy jestem trochę na taką skalę.

Już i tak ten tygrys II w 35 mnie przygiąl - nie malowałem w życiu tylu odprysków tak wieloma odcieniami farb. Nie dosyć że to wielkie bydle jest, to na dodatek wymyśliłem sobie trójkolorowy ostrokrawędziowy kamuflaż. No ale już mam to prawie z bani - teraz koła, friule i wtapiać go będę w dioramę.

tak wieloma odcieniami farb

tez zaczałem w ten sposób działac, co najgorsze..te wszystkie zabiegi(im wiecej doświadczam) pochłaniają coraz wiecej czasu

Wymyślili Ci Hiszpanie, Dzięki za dostawę blach fototrawionych bo bez tego kadłub dalej by rdzewiał w magazynie

Zakończyłem większość prac. Nie ma co się babrać dalej bo teraz trzeba postawić Tygrysa na dioramie. Dlatego błoto z tyłu jest jeszcze surowe – nie wiem jaki dokładnie wyjdzie odcień ziemi na dioramie – a zgodnie z moją koncepcją czołg będzie zakopany w błocie. Dziś zacznę malować koła a w przyszłym tygodniu składać friule. Już koniec szybkich postępów bo teraz czeka mnie z powrotem orka na ugorze. Jak się tygrysa umieści na miejscu może podmaluje trochę zacieków i troszkę go przypigmentuje jeszcze ale nie jestem pewien. Mój aparat jest jaki jest i na żywo czołg jest już wystarczająco styrany – trzeba mu zrobić będzie zdjęcia profesjonalnym aparatem i wtedy zadecydujemy. W sumie to jestem zadowolony – jak na mnie to kosmos prędkości tym bardziej że ostrokrawędziowy kamuflaż robiłem pierwszy raz. Zadowolony jestem również z doboru kolorów, wyszło mi to co chciałem. Dzięki Rafał za dostawę blach -

IMG_0004-31.jpg

IMG_0003-37.jpg

IMG_0006-19.jpg

IMG_0009-19.jpg

IMG_0008-23.jpg

IMG_0005-25.jpg

IMG_0012-7.jpg

IMG_0011-11.jpg

Hej - sorki za zdjecia ale to tylko podglad tego jak go zatopię. Zgodnie z koncepcją tygrys będzie zakopany w ziemi. Błoto na gasiennicach to tylko baza do dalszych prac, musze ponakładac nakładki na koła itp pierdółki. Dziś zrobię sobie ramki i na tydzień prace ustaną bo czasu będzie brak

IMG_0002-35.jpg

IMG_0003-38.jpg

IMG_0005-26.jpg

ps. Marcin opiszę pózniej jak już wszystko stopię w całość -ok

Miałem chwilę czasu i zrobiłem sobie na dodatkowej płytce styropianu taki obszar techniczny na którym będę próbował efekty ziemi. Z uwagi na fakt że chcę osiągnąć teren grud ziemi poprzetykanej korzeniami i zeschłymi liśćmi na szybko zrobiłem mieszankę kleju do płytek, piachu, kamyków i lisci. Nie chcę używac plateliny bo powiem szczerze że efekt który daje z piachem i innymi wypełniaczmi dla mnie jest za płaski. To co zrobiłem chcę wymalowac a potem na fest przypigmentować tak jak lubię. Na razie surówka

IMG_0003-39.jpg

IMG_0004-32.jpg

IMG_0005-27.jpg

a tu dla skali porównawczej postawiłem Tygrysa.

IMG_0006-20.jpg

IMG_0007-20.jpg

IMG_0008-24.jpg

Efekt mi się podoba, jak się go zagrzebie powinno być dobrze