Skocz do zawartości

Kenworth show truck


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny mały kroczek do przodu wykonany przy budowie modelu. Zrobiłem nowe uchwyty na kominy oraz na zbiorniki paliwa, które to nie będa mocowane żadnymi taśmami spinającymi ale "śrubami" od spodu do uchwytów, tak aby nie zakłócać niczym ich wyglądu. Rozpocząłem również prace na wnetrzem kabiny-podłoga ma byc drewniana z chromowanym tunelem po środku kabiny. Wykonałem od nowa dźwignie zmiany biegów oraz zmodyfikowałem fotele do których dodałem z boku mocowania oraz pokretło do regulacji fotela. OD podstaw również robie nową deskę rozdzielczą ze wszelkiej maści zegarami i przełacznikami. Ściany oraz fotele będą pokryte flockiem.

IMG_2518_zpse0693897.jpg

IMG_2513_zpsb9380992.jpg

IMG_2512_zps30706122.jpg

IMG_2502_zps4c13a907.jpg

IMG_2515_zpsdde4f5d2.jpg

IMG_2509_zps8a128f5b.jpg

IMG_2504_zps2940b68f.jpg

To na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tablica z zegarami-pozostały ostatnie poprawki i tablica czekać będzie na malowaniewaraz z dźwignią zmiany biegów. Zamierzam ja pomalować w kolorze nadwozia a sama tablica wraz z dźwignią zmiany biegów ma być w chromie.

IMG_2592_zpsa3f6fa9c.jpg

IMG_2591_zps706aa1ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejny etap prac mam za sobę. Niestety musiałem zrobić na nowo wszystkie drzwi gdyż poprzednie powyginały się i wszelkie próby prostowania na nic sie zdały gdyż po tygodniu wszytko wracało do stanu poprzedniego. Rozpocząłem monataż głośników na drzwiach od kabiny i przymiarki do umieszcenia głośników na drzwiach od sypialni . Środek będzie pokryty w całości flokiem.

IMG_3158_zpsebb75692.jpg

IMG_3157_zpsfaa6ac99.jpg

kolejne zdjęcie pokazuje sprzet grający, które chcę umieścić w części sypialnianej.

IMG_3160_zpsced3cdf8.jpg

oddzieliłem również od chłodnicy wiatrak i zaślepiłem otwór

IMG_3167_zps5da96eee.jpg

Najwięcej czasu zajęło mi zrobienie od nowa rury wydechowej tak aby zmieściła sie w nowym miejscu oraz w nowych uchwytach

IMG_3166_zps3b7b7427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze doskonale sobie radzisz z polistyrenem. Troche mi tu brakuje srub, otworow, troche wiecej detali na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cały sprzęt grający znalazł swoje miejsce trucku. Zrobione zostały również uchwyty na lusterka oraz małe dodatki na zbiornikach paliwa.

IMG_3393_zps71c13e2f.jpg

IMG_3395_zps50545e68.jpg

IMG_3397_zpsf9c778b2.jpg

Mam cichą nadzieję iż do końca wakacji model będzie gotowy do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłeś z tą dyskoteką ? Kto to wytrzyma podczas jazdy ? Przecież to nie jest auto pokazowe RMF-fm Poza tym te głośniki chyba nie są w tej skali, z tego co widać to nikt do sleepera już nie wejdzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za dużo tych głośników.Ale to rzecz gustu..

 

 

Tych głośników jest tak dużo iż ma to być model w stylu tzw. demo carów. W tego typu autach sprzętu grającego jest bardzo dużo. W moim modelu samych wzmacniaczy jest 8 , dodatkowo cztery monitory a reszta to głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas na kolejna aktualizację-dorobiłem przewody oraz wszelkiej maści trójniki, czwórniki i inne drobiazgi związane z instalacją. Została ona zrobiona do miejsca montażu silnika. Reszta przewodów znajdzie swoje miejsce po pomalowaniu ramy oraz silnika. Może ktoś może mi pomóc i posiada jakieś rysunki, zdjęcia-za pomoc z góry dziękuję.

Wymieniłem również wszystkie koła na inny wzór. Niestety czas zrobił swoje i na nowo muszę dorobić tylne błotniki oraz uchwyt mocowania osłony przeciw słonecznej. Po skończeniu tego etapu rozpoczynam malowanie i montaż modelu.

P1070957_zps9b0acffe.jpg

P1070958_zpsd44bd075.jpg

P1070961_zps441c4c25.jpg

P1070962_zpsce4a5811.jpg

P1070960_zps401c93a1.jpg

P1070963_zps444e7149.jpg

a po montażu niestety wszystko zostanie zasłonięte osłonami

P1070964_zps05ad0880.jpg

a to taki mały dodatek

P1070965_zpsd435487e.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale ramy wyszly Ci swietnie, cale okablowanie wyglada bardzo imponujaco, ale....szkoda, ze to wszystko bedzie przykryte. Mimo to, biorac pod uwage, ze model jest zmodyfikowany i ma wiele pokryw, owiewek, itp. nie poszedles na latwizne, tylko zrobiles poprawna robote i takie cos sie ceni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czas odkurzyć wątek. Prace ida powoli a ostatnio jak spojrzałem kiedy zabrałem sie za ten model to sie przeraziłem i doszedłem do wniosku iż muszę go jak najszybciej skończyć.

Ropocząłem malowanie Alcladami z grupy kolorów Candy. Jak dla mnie kolor jest rewalacyjny ale przygotowanie powierzchni doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Pozostały mi do pomalowania tylne blotniki oraz przykrycie ramy.

IMG_4755_zps865450d5.jpg

 

IMG_4754_zps64170a5c.jpg

 

IMG_4756_zps020783b2.jpg

 

silnik i tu mała prośba zaginęły mi zdjęcia podłaczenia kabli i jeśli ktoś posiada takowe to proszę o pomoc za która z góry dziękuję.

IMG_4757_zps6e5540f0.jpg

 

Trawa oczywiście malowanie w kolorze chrom i wkrótce kolejne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, przydaloby sie zrobic kilka zblizen. Odwaliles kawal dobrej roboty z tym modelem, jedyne co mi sie nie podoba to felgi, wygladaja jak od Mustanga, raczej malo od ciezarowki, ale skoro to Twoja wizja, ja nie mam tu nic do gadania.

 

Alclad ma sporo kolorow "candy" w ofercie juz mniej wiecej od roku czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.