Skocz do zawartości

Kenworth show truck


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój nowy projekt, który będzie powstawał tak jak Nissan Calsonic w wolnych chwilach jakie wygospodaruję w pracach nad Limem-2A.

Tak jak widać na pierwszych dwóch zdjęciach model powstaje w wyniku przeróbki innego modelu, który zasłużył się m.in wygraniem konkursu na Trucker Country w 2000 roku.

ChrzcinyGabrysi081108409.jpg

ChrzcinyGabrysi081108407.jpg

Po okresie totalnej destrukcji co widać z lewej strony na zdjęciu prace posuwają się powoli jak żółw ociężale ku przodowi

ChrzcinyGabrysi081108405.jpg

i tak po kolei:

ze złomu udało mi sie pozyskać dach od sypialni pozostałe ściany dorobiłem samodzielnie. W niej to zostaną wycięte otwory na drzwi tylne okno oraz przejście do kabiny kierowcy. Oczywiście całe wnętrze powstanie od podstaw. I tutaj mała prośba - poszukuję odlewów wzmacniaczy oraz głośników wszelkiej maści za szelką pomoc dziękuję. Na sypialni zostanie umieszczony oodpowiedni spoiler.

Kabina została tak jak jak w prawdziwaych hotrodach została skrócona na wysokość. Zostaną też wycięte drzwi .

Maska - tutaj są największe postępy. Przedni grill został mocno zmodywfikowany. Wyciąłem środek grila oraz go powiększyłem. Zostaną również wklejone poprzeczki oraz siatka osłonowa do środka. Powiększyłem również nadkola co najlepiej pokazują zdjęcia. Całość a więc sypialnia, kabina oraz maska zostaną również obniżone na ramie.

Na tych zdjęciach rama jeszcze nie została przedłużona co zostanie zrobione w stosownym momencie. Na koniec wykonane zostaną całkowicie nowe błotniki nad tylne koła. A teraz zdjęcia:

ChrzcinyGabrysi081108404.jpg

ChrzcinyGabrysi081108411.jpg

ChrzcinyGabrysi081108403.jpg

Mała prośba do forumowiczów kominy chcę zrobić bardzo grube tak jak na zdjęciu poniżej ale nie mam pomysłu z czego je wykonać za pomoc dziękuję.

34405_max.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemka!!

Co prawda nie lubię takich ciężarówek jednak to już rzecz gustu. Co do wykonania to jak na razie zero zastrzeżeń. A te kominy to można wykonać chyba z takich profili dostepnych w specjalnych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł na projekt, a co do tych wzmacniaczy oraz głośników proponował bym zajrzeć na allegro, ostatnio widziałem pare ciekawych odlewów sam się będę musiał skusić.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale forum razem z Tobą może mnie zlinczować, spalić a następnie cokolwiek innego razem z banem ale na litość Boską jaki hot road? A dwa co ma ciężarówka do Hot Roda?? Dla jednych to tylko nazwy dla innych tak jak dla mnie to dużo więcej. Nie lubię jak ludzie piszą czy mówią bzdury a szczególnie nie lubię jak ktoś się produkuje na temat o jakim zielonego pojęcia nie ma. Wybaczcie mi "wybryk" słowny ale choć to dla Was pewnie totalnie niezrozumiale poczułem się urażony takim błędnym nazewnictwem.

Co do projektu, to moim zdaniem spoko, oryginalnie a to się ceni.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla moich uczuć "religijnych"

PS. A to nie jest po prostu Show Truck?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Irku.

 

Fajnie że powracasz do trucków. Oj pamiętam tego Wreckera z tego co kojarzę on jeszcze miał kogut mrugający

 

Co do elementów typu głośniki wzmacniacze w postaci żywicznej będę miał.

 

Co do kominów można wykorzystać z tego sklepu http://www.ww-model.pl/ drugi baner dział akcesoria i konwersje strona gdzieś koło 20-23 są tam różne kształtowniki polystyrenowe. Nawet 5-6 mm myślę że tego typu średnica będzie dostateczna. Jeśli nie to można gdzieś indziej poszukać.

 

Bacznie będę obserwował tą budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile Evergreen. Z tego co pamiętam to mieli takie szersze rurki też. W Polsce na przykład m-zone to sprowadza.

 

Projekt zacny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Irku Wybacz wybuch ale to dla mnie jak religia, taki wariat ze mnie, ktoś w PL musi szerzyć zamorskie zwyczaje i to lat 50' ;)

A czy malowanie tez będzie jakieś szalone np. za pomocą aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie, niestety jedno i to kiepskie ciężarówki z podobnie robionym przodem. Może się przyda.

Chris1.JPG

PS. Jeszcze jeden, ma fajny lakier i zwróć uwagę na jakby wycieniowane płomienie i motyw czaszki w stylu Tiki (hawajski styl) na błotnikach. Fajna rzecz. Szczególnie te Ghost Flames. Wpisz to w Google może podpatrzysz coś innego w tym stylu. http://images.dieselpowermag.com/images/0808dp_13_z+custom_big_rig_truck_show+peterbilt_hoodlum_hoodz_front_end.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wy przypadkiem nie szukacie tej ciężarówki?

 

showtruck1.jpg

 

Widząc pierwsze zdjęcia w temacie, myślałem, że właśnie na nim się Irku wzorujesz. Trzymam kciuki za projekt, ponieważ widzę ostry scratch a i do przerobionej dziewięćsetki mam sentyment

 

Aha, grubsze kominy można zrobić z mazaków, ponieważ mają prosty kształt i są wykonane z miękkiego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby zrobić podobnego trucka ,jak na powyższym zdjęciu trzeba by było wydłużyć trochę ''nos'' , bo mi się zdaje jest wydłużony ... Ale warto by było podjąć się takiego zadania , bo efekt końcowy może być piorunujący

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widząc pierwsze zdjęcia w temacie, myślałem, że właśnie na nim się Irku wzorujesz. Trzymam kciuki za projekt, ponieważ widzę ostry scratch a i do przerobionej dziewięćsetki mam sentyment "

 

Widzę te zdjęcie po raz pierwszy więc wielkie dzięki Banshee77. Model powstaje na podstawie innego rysunku-zdjęcia.

Dzięki za pomysły na kominy. Cały czas czekam na nowe propozycje i zdjęcia z ciekawymi malowaniami.

 

Na razie na dwa tygodnie przerwa gdyż znikam w cieplejsze rejony .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jednym może się podobać, innym nie, ale na pewno należy się uznanie za podjęcie się zadania.

Podaj jakiej mniej więcej średnicy mają być te kominy, to łatwiej będzie coś poradzić.

Dla uzyskania wyraźnego połysku trzeba by wykonać je z jakiegoś metalu i wypolerować, albo z dowolnego materiału i okleić folią.

Niedawno robiłem końcówki tłumika z kawałka radiowej anteny teleskopowej. Może uda Ci dobrać odpowiednią średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee jak zawsze walnołeś z grubej rury

 

Irku cały komplet o którym rozmawialiśmy mniej więcej wychodzi koło 30-35 zł.. Tak plus minus.

Przyjedziesz to powiesz co chcesz.. i będziesz mógł dalej pracować..

 

Co do rur wydechowych ja jednak bym zastosował rurki z polystyrenu i podać je procesowi galwanizacji natryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rur wydechowych ja jednak bym zastosował rurki z polystyrenu i podać je procesowi galwanizacji natryskowej.

Można też pomyśleć o antenie teleskopowej jakiejś z odzysku lub taniej chińskiej zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.