Skocz do zawartości

Pz Inż 130 Choroszy Modelbud 1:35 - "Bo widzisz synu &


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Rafale, to ja teraz pozwolę sobie trochę namieszać. Zapewne ta diorama nie ma w założeniach żadnego przekazu symbolicznego - ot, "zwyczajne" muzeum w skali. A ja tak sobie myślę, jak patrzę na całokształt (a szczególnie na sam pojazd), to widzę tutaj symbolikę w kontekście historycznym, tzn. PzInż. - nadgryziony zębem czasu, podrdzewiały, można by rzec zapomniany. Jak dla mnie to walorem tej pracy jest najprawdopodobniej nieplanowana przez autora refleksja nad historią (nie tylko wojskowości i konkretnie sprzętu bojowego II RP), zapominanie. Coś jest, ale jakby tego nie było widać, nie zwraca sie na to uwagi ... Fajne wynurzenia (nie, nic nie piłem)? A może się mylę i masz Rafale taką "poetycką duszę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No niestety [a może stety, w końcu to redukcyjne modelarstwo] przypomina to wszystko teraz polskie muzealnictwo tak bardzo, aż się trochę smutno zrobiło i refleksyjnie... Chodnik w kiepskim stanie, latarnia obfajdana i niemalowana od lat, ławka z powyłamywanymi deskami oparcia, zaniedbany trawnik , no i - last but not least - eksponat niszczejący na świeżym, zdrowym powietrzu... ile takich obecnych sprzętów-eksponatów przetrwało wojnę, a tera wręcz dogorywa :(

 

ja wiem co tam chce mieć, i jak ma finalnie wygladać...poczekajmy, ok?;)

No...hmm, sorry, faktycznie całe stado rzuciło się z radami, przepraszam za swoją nadaktywnośc

 

grafitti kibolskie na muzealnej ławce??

A o to to nietrudno, naprawdę... cud, że w warszawskim muzeum wojska tak mało widac napisów na stojących na zewnątrz eksponatach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś takie karteczki z poszukiwaniem mieszkania w jakimś muzeum??

 

Lub grafitti kibolskie na muzealnej ławce??

 

A czemu by nie? Na ławkach piszą gdzie się da, nawet w kościele widziałem (nieźli popaprańcy).

 

heh, zaraz, spokojnie gawiedź, ja wiem co tam chce mieć, i jak ma finalnie wygladać...poczekajmy, ok?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać tabliczkę: "przepraszamy, obiekt w trakcie konserwacji" Smile
Na tanku stanie także tabliczka z informacją "eksponat w trakcie rekonstrukcji", a po boku, na nieco wyższym podstawku także tabliczka, z krótkim rysem historycznym/opisem pojazdu.

 

 

[EC]Duke, ze mną jest troche inaczej - przykładowo widząc most(chcąc sfotografować) - jednych interesuje co sie na nim dzieje, a mnie interesuje co sie pod nim dzieje. ;)

 

 

Tu moje wypociny z masą, jak widać nie zabijają, źle, że nie zrobiłem fałd jeszcze na miękkiej masie...ale chyba na 1 przeróbki figur aż tak tragicznie nie jest.:

ResizeofDSCF2165.jpg

ResizeofDSCF2162.jpg

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale mam nadzieje ze nie pomalowałeś jeszcze tej panienki . Futro wygląda mega słabo. Delikatnie oderwij tą warstwę GS'u i zrób od nowa.

 

podam ci sposób na futerko

 

w gsie szpilką lub igłą wykonujesz sporo nakłuć (pod kątem)

 

7e05e58d.jpg

 

następnie krótkimi i lekko zygzakowatymi ruchami wykonujesz fakturę futra. Zaczynasz od dołu jeden rząd zygzaków a następnie robisz drugi powyżej tak aby zygzaki na siebie nachodziły. I jedziesz tak z rzędami od dołu do góry aż powstanie ci fajne futerko.

 

e7e6e84e.jpg

 

przykład wykonałem w masie patex i oczywiście w dużo większej skali . zapewne posiadasz taka masę wiec potrenuj sobie

 

Szkoda ze nie pozbyłeś się tych odcisków zanim gs stwardniał (pisałem o tym w temacie "na manewrach"). Teraz po malowaniu widać je jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś takie karteczki z poszukiwaniem mieszkania w jakimś muzeum??

 

Lub grafitti kibolskie na muzealnej ławce??

W latach 80-tych, bodajże w '86 wyryłem scyzorykiem na ławce w MWP napis Polonia Bytom. Dość spory zresztą i głęboki. Byliśmy na wycieczce szkolnej z liceum No cóż - tak było. Może nic chwalebnego, ale ile się wtedy miało lat? Nawet jeszcze 18 nie miałem, heh.

 

Rafaello! To jest (będzie) Twój NAJLEPSZY model. Niesamowity jest (mówię o całości - pojeździe, kompozycji, wykonaniu). Tylko ramka mi się nie podoba, ale to już wiesz (wygląda trochę jak patera na owoce bądź słodycze - ornament z boku przytłacza wszystko co jest 'na tacy').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

W latach 80-tych, bodajże w '86 wyryłem scyzorykiem na ławce w MWP napis Polonia Bytom. Dość spory zresztą i głęboki. Byliśmy na wycieczce szkolnej z liceum No cóż - tak było. Może nic chwalebnego, ale ile się wtedy miało lat? Nawet jeszcze 18 nie miałem, heh.

 

"niegrzeczny" AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi, to chyba lekka pochwała na wyrost. Za każdym razem mi mówicie, że jest najlepszy ;)

Ramka, Avi, mozesz mi wierzyc, że na żywo prezentuje sie to o niebo lepiej, ta polerowana stal mocno się błyszczy od żarówek, normalnie jest stonowana i tylko widac minimalne refleksy;)

 

Dłubnąłem nieco w ramce.

"wyblakłem" trawe pod czołgiem:

ResizeofDSCF2173.jpg

tu, taki subtelny przekaz pt. "nadzieja" - wyrastajacy mały dąb;)

DSCF2172.jpg

 

tu rodzinka zestandaryzowana 2+1+piesek:

DSCF2171.jpg

 

tu terażniejszy wygląd rodzinki:

ResizeofDSCF2174.jpg

ResizeofDSCF2175.jpg

 

tu natomiast farbkii,jakimi pomalowałem całe figurki.

Tak jak sądziłem, malowanie samymi olejami(POMIMO TEGO ZE SCHNĄ DŁUUUUUGO) jakoś bardziej mi podchodzi:

ResizeofDSCF2177.jpg

 

I całość:

ResizeofDSCF2170.jpg

 

scenka zaczyna nabierac po woli kolorytu.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczyć trzeba, ćwiczyć

 

Wyginaj śmiało ciało... i Hetzerek Twój .

 

tu, taki subtelny przekaz pt. "nadzieja" - wyrastajacy mały dąb

 

A jednak poeta...

 

tu rodzinka zestandaryzowana 2+1+piesek

 

"Model chiński"?

 

Rafale - już całość wymiata. Na pomysł "wyblakania" trawy pod eksponatem to bym nie wpadł... Myślisz bardzo kreatywnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, mam propozycję- pomyśl może o zrobieniu zeszłorocznych liści (albo stojącej wody) zalegających w zakamarkach czołgu.

Lata temu jak byłem w jednostce wojskowej w Darłówku to stał tam na postumencie, przy kasynie oficerskim samolot Bies. W każdym jego zakamarku była cała masa igliwia (sosny dookoła) wymieszanego ze stojącą wodą zalegającego tam od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik ! (krzyknęła Danka) - uspokój się !

 

pala127 - wcześniej rozmyślałem nad "breją" - jednak musiałbym zrobić ostro jesienną scenkę, wymienić dzieciaka(jest w koszuli).

 

Znów costam dosztukowałem, ale to juz znajdziecie sami(chyba):

DSCF2178.jpg

DSCF2180.jpg

DSCF2182.jpg

DSCF2185.jpg

DSCF2187.jpg

DSCF2188.jpg

 

 

 

 

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.