Skocz do zawartości

Pz Inż 130 Choroszy Modelbud 1:35 - "Bo widzisz synu &


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proponuje zakończyć temat tej figurki, oraz powstrzymać wodze fantazji

Dostał płukankę, obicia - czyli niby standard w moim wykonaniu.

 

ResizeofDSCF1588.jpg

ale patrząc bliżej:

ResizeofDSCF1594.jpg

ResizeofDSCF1592.jpg

 

one są w 3d, czyli trójwymiarowe.

Tak oto wygląda moja baza do dalszych prac nad modelem.

 

ResizeofDSCF1596.jpg

ResizeofDSCF1595.jpg

ResizeofDSCF1593.jpg

ResizeofDSCF1591.jpg

ResizeofDSCF1590.jpg

DSCF1587.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba podważana nożykiem, tyle tylko że chirurgiczną precyzją - bo to żywica i bardzo łatwo o niepotrzebne rysy.

 

Fakt, makro wyolbrzymiło - jednak tak wyglądała moja inspiracja>

Fotki - zbiór własny:

ResizeofPB293306.jpg

ResizeofPB293304.jpg

To dopiero przejaskrawione, pierwsza myśl, by tego pajączka przenieść na tanka, ale wyszłoby niefajnie - więc zdecydowałem się na łuszczenie i odkryta, zardzewiałą stal - będzie można podciągać do woli kontrastem.

 

Jacek, dobrze będzie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty Rafale ale proponuje scenkę jesienną, takie żółto-pomarańczowe liście klonu które leżą na czołgu, ładnie by to wyglądało, tak ponuro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyszło choć myślę że trochę przesadziłeś na głównym pancerzu. Przód, tył, boki, podwozie i wieża elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlachcik1, zerknij na zdjęcia z muzeum ile tego jest na tak malej powierzchni, obawiam się..że za mało obdrapałem.

Co do łuszczycy, świata tym nie odkryłem - jednak zawsze to coś innego i w kwestii obić otarć daje do myślenia.

Mnie te 3D osobiście sie podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farbki,nożyk.

Malujemy model(musi mieć minimum dwie warstwy farb - a najlepiej jakby tą 1 był podkład gunze)

Zeskrobujemy, miejsce bez farby malujemy rdzą

Prościej sie nie da:D

 

Zawsze mówiłem, że prostota jest matką sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angli przywiozłem książkę japońską o malowaniu figurek w skalu 1/35. Był tam sposób na coś podobnego. Malujemy farbą nie rozcieńczaną wodą. Potem malujemy już akrylem. jak wyschnie, tak po 30 minutach maczamy w wodzie i nożykiem zdrapujemy górną warstwę

 

Dzięki za wyjaśnienie. Czekam na dalsze prace i już myślę, co zrobić, aby Cię prześcignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angli przywiozłem książkę japońską

z przypadku przywiozłem ta wiedzę ;)

Jeslibym nie wykąpał modelu od torowisk, i nie musiał malowac na nowo, pewnieby taki pomysł nie powstał.

Tam były pierwsze, minimalne kroczki - tu nieco wiecej,a myslę że i to ewoluuje in plus.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnij kto wygra konkurs

Ale to przecież nie jest żadna tajemnica, przed konkursem można było się domyślać, a po jego zaczęciu upewnić 100%owo.

Najlepszy i Wszyscy, przynajmniej tak jest tam napisane, niech mnie organizatorzy poprawią, jeśli się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlachcik1, zerknij na zdjęcia z muzeum ile tego jest na tak malej powierzchni, obawiam się..że za mało obdrapałem

Może i za mało tego jest jeszcze ale wydaje mi się że na górnym pancerzu lepiej by pasowała sama "pajęczynka" bez oderwanych płatów i widocznej rdzy pod nimi, zwróć uwagę że na zdjęciach z muzeum płaty lakieru które już odleciały są (NAJCZĘŚCIEJ) w takich miejscach gdzie woda miała prawo stać lub gdzie było cały czas wilgotno, z górnego pancerza woda spływała... Na zdjęciu zaznaczyłem, na górze w miarę gładko, pod spodem złazi jak trza...

6893b0a201877978m.jpg

To moje osobiste zdanie na temat

Mnie te 3D osobiście sie podobają ;)

Mnie również, kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to sa wszystko tylko dywagacje moi Panowie. Wszystko zalezy od tego w jakim otoczeniu, w jakim układzie i w jakich warunkach ów eksponat był przechowywany nim trafił do MWP Zakładamy więc, że ten PzInż gdzieś w stodole sobie stał? Czy też gdzieś w torfowisku spoczywał? A może gdzieś w lesie?

Mi osobiście się ten rafałowy 'złuszcz' bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej górnej powierzchni nie ma w ogóle farby - a goła pordzewiała stal

 

Naprawdę? No to mój błąd, widać jeszcze za krótko na świecie żyje by wiedzieć to i tamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.