Skocz do zawartości

Pz Inż 130 Choroszy Modelbud 1:35 - "Bo widzisz synu &


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępny układ scenki, jak widać ziemia pod trawkę gotowa.

Niestety, nie mam jeszcze latarni - mam nadzieję, że niebawem ją tam postawię.

ResizeofDSCF1634.jpg

 

Co na - dalej jest wielką niewiadomą - ojciec i syn na pewno, mamuśka na 70%,przechodnie na 50%, pracownik zagarniający liście 80%

Rząd różyczek 50% - mało, gdyż wycinanie listków z folii, dolepianie ich do włoska od pędzla jest bardzo nużące dla moich oczu.

Myślałem jeszcze nad jakąś paprotką, czy czymkolwiek..wiem jak jest w MWP, zasadniczo wypadałoby dac same chwasty..ale, to moja wizja "lepszego" jutra.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednej stronie jakieś większe drzewko iglaste po drugiej mniejsze (choineczka taka bo święta tuż tuż:> a przy ścieżce jakieś chwasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przegapiłem (jak tak to przepraszam ;-) ), ale może warto by postawić pojazd na jakiś betonowych podstawach? Wydaje mi się, że zazwyczaj w muzeach - przynajmniej w MOB w Skarżysku, w MWP chyba też, ale dawno temu tam byłem - stoją na takowych, żeby nie zapadać się w grunt. Poza tym to mógłby być fajny kontrast do otaczającej go ziemi, liści itd.

Niezależnie jak zrobisz, bardzo mi się podoba, dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Kamil, zerknij pod koła czołgu, widzisz takie białe prześwity?

To właśnie jest "betonowa" wylewka.

Zrobiłem nisko, gdyż akurat tak stoi IS w MWP.

 

 

jeszcze raz dzięki i Wesołych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zamiar zrobić jakiś plotek (szary) lub biało czerwony łańcuszek wkoło i tabliczkę ??

 

Na "szynach" zaraz przed tankiem kilka ogniw gąsienic, model natomiast będzie stał na betonowych podkładach, w sąsiedztwie trawki.

Za figurkami będzie szła ścieżka, na której prawdopodobnie znajdą się przypadkowi przechodnie(jak to w zdjęciach z muzeum - zawsze ktoś w tle musi wejść w kadr), znajdzie się tam też prawdopodobnie jakaś latarnia a pod nią kolejna, większa ławka.

Na tanku stanie także tabliczka z informacją "eksponat w trakcie rekonstrukcji", a po boku, na nieco wyższym podstawku także tabliczka, z krótkim rysem historycznym/opisem pojazdu.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po ukończeniu inszych zaczętości...skupiam się teraz na tym projekcie.

Po dłuższym niepatrzeniu(z przyczyn oczywistych - jak powyżej) - dotarło do mnie, że znów wybrałem ramkę, pod budowę połowy muzeum.

Poniżej przedstawiam zdjęcia.

Tu, model jakby ginie, a jest MNIEJSZA od pierwszej wersji:

ResizeofDSCF2111.jpg

Tu mniejsza, metalowa i "indywidualna" w swoim wyglądzie:

ResizeofDSCF2110.jpg

 

Co myślicie o minimalizacji wyglądu, za czym idzie całego projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o minimalizacji wyglądu, za czym idzie całego projektu ?

No wg mnie na mniejszym trochę lepiej wygląda, bo na dużym się model gubi, a na mniejszej może być to wszystko zapchane jak dodasz dodatki. Ja bym poszukał trochę innej ramki, średniej wielkości porównując te dwie, najlepiej w kształcie prostokąta. Taka jest moja sugestia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Wam się podoba.

Co do modelu konkursowego, od początku zakładałem, że tamta praca będzie poddawana głosowaniu, reszta to tematy poboczne - lepsze, bądź gorsze.Dla czego "wypociłem" więcej, niż jedna...czy trzy, to po zakończeniu koń kursu i wyłonieniu laureatów wśród Was.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, tam ma być czołg, dziadek z wnuczkiem i latarenka na makiecie? Jeżeli tak, to wydaje mi się, że wielkość pola tej scenki, zmieściła by się idealnie na połowie powierzchni ramki jasnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Rafaello, model przecudnej urody! Rdza jak prawdziwa - niesamowicie realistyczna. Dodaj tylko odrobinkę ptasich odchodów, i będzie z tego już absolutnie prawdziwy eksponat muzealny. Może jeszcze jakiś napisik kredą (bo sprayowców by raczej cieć pogonił) w stylu '(L)', albo 'Jo żech tu był - Ginter ze Zabrza'.

I tylko jedna prośba - wielka za to - urżnij ten ornamencik z ramki mniejszej. Błagam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka, pisałem ,że jedyna w swoim rodzaju...wyobraź sobie taka pracę, obok "toaletki" damskiej, wsród szczotek, papilotów i inszych kremów rodem nivea?

Ramka idealna ;)

 

pzdr. wesoło, bardzo wesoło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjątko, o którym "zabyłem wcześniej:

ResizeofDSCF2116.jpg

A tu...wymodziłem:

ResizeofDSCF2128.jpg

ResizeofDSCF2126.jpg

Powierzchnia scenki zmieniła się kilkukrotnie, a i tak oddaje mój przekaz(chyba)

Dodłubałem latarnię, wstawiłem szybki...i myślałem - niektórym ( jak widać) to sporo czasu zajmuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.