Skocz do zawartości

Pz Inż 130 Choroszy Modelbud 1:35 - "Bo widzisz synu &


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Masz "złapane" wszystkie rzeczy idealnej dioramki. Czołg od razu rzuca się w oczy, reszta to tło, ustawienie prawidłowe - brak lini równoległych - brawo. Dewastacja czołgu śliczna. Jedna rada nie rób tego z samochodem własnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rafał przegonił tempem KFS-a ... Rafale - czy Ty w ogóle sypiasz? A może po lunatyku krążysz po pracowni i PzInż.-e dłubiesz ? Wszystko wygląda klasowo, oprócz tej ramki (no chyba, że to prezent "na toaletkę dla Koleżanki Małżonki ). Możesz coś napisać o tej żywicy? Fajnie się to to lepiło, czy jakoś problematycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, cudowna robota, jak zawsze u Ciebie. Kibicuję od samego początku i też uważam, że to najfajniejszy Twój projekt konkursowy.

Powiedz tylko gdzie podziała się ta ładna pani? Czyżbyś z niej zrezygnował? Pytam, bo ciekawi mnie jak sobie z nią poradzisz. Też chcę ją kupić gdyż figurek kobiet-cywili w 1/35 jak na lekarstwo a już takich w pozycji siedzącej to już Sahara.

 

Pozdrawiam i kibicuję dalej,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio, model dość fajnie odlany, dość ostrożnie podchodziłem do wycinania, nie miałem przyśpieszacza( o którym dowiedziałem sie póżniej) do CA i ciężko sie kleiło wanne z górą,reszta zwyczajowo - ca na część doklejenie.

Tyle tylko mogę rzec, to w sumie pierwszy czołg z żywicy jako robiłem, więc nie ma co porównywać.

Powiedz tylko gdzie podziała się ta ładna pani?

jest, jest.

Musiałem dolepić jej plecki, i zasłonić to i owo:

ResizeofDSCF2130.jpg

ResizeofDSCF2133.jpg

Podszlifowałem, na tyle..na ile umiałem twarz tego dzieciaka...by choć trochę go przypominał...przynajmniej z twarzy(ma lekki grymas - czyli słucha ;) ).

Jak masa zastygnie, naniosę na spodnie szpachlę i spróbuję cośtam z tego wyrzeźbić...w co wątpię, ale kto nie próbuje..ten nie wie

ResizeofDSCF2131.jpg

Ten, kto miał tą figurkę wie o czym mówię.

Dolepiłem dolną partie spodni i dałem na tył kieszenie.

Spodnie celowo luźne, bo taka moda teraz jest(?)

Została mi resztka masy, więc zrobiłem zwijasek na kilka kwiatków, które będa leżały obok mamuśki(szarmancki tatuś )

,jakiś kawałek zwiniętego papieru i szalik dla młodziana.

Tu już chyba finalne "poustawianie"

ResizeofDSCF2132.jpg

ResizeofDSCF2129.jpg

A i po doświadczeniach z wehrmachthammerem, i tu dodałem coś, co wykorzystałem w tamtym projekciku

Do lampy wrzuciłem świecidełka.

ResizeofDSCF2135.jpg

Szybki podmaluje transparentnie na biało..i może po zmroku będzie nieco się latarenka "tlić"

 

 

widd, juz o to pytałeś, a ja odpowiedziałem.

 

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze spodobało Ci się lepienie w green stuffie

...oraz fosforyzujące kamyki

Wreszcie tak naprawdę pojąłem, jak całośc będzie rozplanowana. Co do detali, Rafale - dozorcy zamiatacza nie wstawiaj, jeszczem nigdy w muzeum nie widział takowego przy pracy w godzinach zwiedzania. Raczej przed otwarciem, o ile w ogóle ;)

Mam też nadzieję, że pani sympatycznej walniesz jakąś dyskretną dziarę [na kostce albo na tych wyraźnych cechach płciowych z przodu , ale broń bozia nie młotkuj ] i szluga, bo ogólnie aż się o to prosi... Może jeszcze jakiś kosz na śmieci?

Hmm... ale czy nie będzie wtedy zbytnio zagęszczone ? EEe, co ja tam będę doradzał , rób, Rafaelu , jak chcesz, a i tak będzie git Pozdrosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treevill, dokładnie...ale umiejetności w obróbce/ rzeźbieniu to u mnie marne, ze wskazaniem na żadne...potrenuje się..pewnie jeszcze nieraz - bo masa jest wypas ;)

Lordzie, nie nawidze lasek, z tatuażami...papierosa..ewentualnie.Najpierw niech mi ona wyjdzie, póżniej ja będę upgrade`ował.

Na sysuniach nic nie będzie, ma dorobiony golfik :p

 

Wracając do scenki, zrobiłem bazę pod roślinki/trawki.

Co i gdzie będzie tego nie wiem..ale będzie na pewno.

ResizeofDSCF2141.jpg

Ptaki oczywiście załatwiły odpowiednio latarnię, z której ( jak to bywa ) złazi farba czarna, ukazuje sie podkład/minia:

ResizeofDSCF2142.jpg

Oczywiście, nie omieszkałem zaznaczyć wspaniałomyślności rodzimych ekip remontowych....naprawili My słup? naprawili..a ziemia/piach sama zaczernieje.

 

 

Niechcący przechodnie dopomagają, wciskając botkami piach między chodnik:

ResizeofDSCF2145.jpg

 

A tu rzut "oczny" na moje podwórko:

ResizeofDSCF2147.jpg

ResizeofDSCF2146.jpg

 

 

A i śmietnik, ale to póżniej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teren jeszcze będę maltretował, jednak muszę miec wpierw roślinki/zieleninę.

Nie sądziłem, że moge zmieścić trzy figurki,ławki, śmietnik itd na tak małej powierzchni...i że jeszcze będzie mi sie to podobało !

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten chodniczek trochę wyczyścisz, bo wygląda jak z jakiegoś warsztatu i dasz tam trochę trawy i jakiejś piaskoziemi?? Jak to w muzeum o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke"]Mnie się tam wszystko podoba łącznie z ramką, ale też się tak zastanawiam, czy w szanującym się muzeum chodnik byłby taki zabrudzonym ale Ty juz wiesz co masz robić... Pozdrawiam

 

No proszę, o to moje WMWP

 

f6de9019f66b78f0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke"]chodnik byłby taki

wiesz, pewnego razu..czas jakis temu, nawet przez worki z cementem skakałem...także...

 

skala72, czemu ma służyć to wklejone zdjęcie?

 

Powoli wychodzę na prostą, próbując Was oszukać..oto efekt moich dotychczasowych manipulacji:

ResizeofDSCF2158.jpg

 

A tu, już mniej naturalnie..bo z daleka;)

ResizeofDSCF2161.jpg

ResizeofDSCF2159.jpg

ResizeofDSCF2156.jpg

ResizeofDSCF2155.jpg

ResizeofDSCF2154.jpg

ResizeofDSCF2153.jpg

ResizeofDSCF2152.jpg

 

 

jeszcze kilka detali, i mogę usiąść nad Figurkami...:]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał świetnie to wygląda, ale kilka spraw:

1. Czołguś będzie bez gąsek?

2. Jakaś tabliczka przed nim i tam nazwa czołgu itp. przybędzie?

 

To wygląda tak realistycznie, a że lubie szczegóły jeszcze coś by się przydało bardziej z życia czyli:

-na latarni przyklejona karteczka typu: "wynajmę mieszkanie w tej okolicy" czy coś takiego (chyba nie za małe jak na skale?)

-a najlepiej by było na ławce jakieś napisy zrobione przez młodzież typu "Legia mistrzem" XD

 

Może coś z powyższego się przyda chyba że by to była już przesada modelarska XD

 

borecki wydeptana trawa pod ławką to rzecze obowiązkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał świetnie to wygląda, ale kilka spraw:

1. Czołguś będzie bez gąsek?

2. Jakaś tabliczka przed nim i tam nazwa czołgu itp. przybędzie?

 

To wygląda tak realistycznie, a że lubie szczegóły jeszcze coś by się przydało bardziej z życia czyli:

-na latarni przyklejona karteczka typu: "wynajmę mieszkanie w tej okolicy" czy coś takiego (chyba nie za małe jak na skale?)

-a najlepiej by było na ławce jakieś napisy zrobione przez młodzież typu "Legia mistrzem" XD

 

Może coś z powyższego się przyda chyba że by to była już przesada modelarska XD

 

borecki wydeptana trawa pod ławką to rzecze obowiązkowa

 

 

Czy widziałeś takie karteczki z poszukiwaniem mieszkania w jakimś muzeum??

 

Lub grafitti kibolskie na muzealnej ławce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.