Skocz do zawartości

Chwilowo nie "Sen o Victorii" ale w jednym wątku d


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurde możesz napisac jak zrobiłeś te cegły?? Mam kilka cegieł na podstawkach moich figurek do Warhammera i za cholerę nie mogę znaleźc ładnego koloru. To co pomalowałem to jest po prostu czerwone w rożnych odcieniach a nie ceglaste :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem kontrast kolorów pigmentów i farb aby pózniej po dalszym watheringu a już zastosowaniu globalnie gruzu powrócić do wcześniejszej/zbliżonej kolorystyki. Przy tamtym było za mało kontrastu jak na tak wczesny etap prac.

IMG_0008-1.jpg

 

Skoti nie stosuje jednej farby,na bazie prawie czarnego brązu,rozjaśniałem go stopniowo olejami, a potem wszedłem pigmentami. po wysuszeniu powrót do olejnych farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Seb. Bardzo chcesz polskich lepiaczy zniechęcić do lepiactwa . Ciekawi mnie efekt białej/szarej zaprawy między cegłami. Zapuszczasz po prostu te "linie podziału" jakąś rozcieńczoną farbą, czy masz na to inszy patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu to wklepany pigment i zafikserowany.

Co do pierwszej części twojego wywodu to duża przesada.

Kolejny etap prac- długo mi zeszło bo mam mnóstwo roboty w pracy. Tak z doskoku nocami lepiłem. Na razie nie mogę pomalować stropu bo to jedyną szansą na operowanie budynkiem podczas malunków. Dorobię teraz rynny i ugładzę tył i będzie koniec aż do momentu gdy przykleję do dioramy

IMG_0012.jpg

IMG_0011.jpg

IMG_0009.jpg

 

Nie przeglądałem długo forum i zostawię sobie to na rano a widzę że dużo się wydarzyło w moich ulubionych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proszę

 

IMG_0014.jpg

IMG_0015-1.jpg

IMG_0016.jpg

Dziś dotnę na wymiar tory i podłożę piankę aby dopasować wysokość między torem a peronem - z moich wyliczeń winno to być między 1.3-a 1,6 cm. Choć głównym wyznacznikiem będzie efekciarskie ułożenie czołgu. Jak dobrze pójdzie to wysypę równiez żwirek. W pustym miejscu bedzie trawnik-nie wytrzymałem i muszę sobie pobłocić.

Reasumując moje szanse na Bytom z ta pracą wzrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Seb, czasem jest tak, że "efekciarstwo" jest niewskazane, powinna raczej królować poprawność merytoryczna (patrz: sama Pantera). Natomiast w przypadku budynku (śledzę te "boje" na nPWM o błędy w dachu) - i tak większość modelarzy nie jest architekatmi/budowlańcami i sobie nie zdaje sprawy z błędnej konfiguracji tych desek + blacha falista.

W związku z powyższym, można sobie pozwolić na "efekciarstwo" - budynek ma się jeno podobać, a nie stać zgodnie z "prawidłami sztuki budowlanej". Patrząc od strony czysto estetycznej - ta ruinka to świetna robota. I niech tak zostanie .

 

P.S. Te płytki chodnikowe to jakieś gotowce (coś tak kojarzę...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim tempie a mocno zwolniłem to może być problem

Mała aktualizacja - wymieniłem dach na łupki, i zrobiłem rynny - jeszcze się świecą bo olejami malowałem. Dach jest mocno kolorowy bo to faza przed zgaszeniem pigmentami.

 

IMG_0021.jpg

IMG_0020-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.