Skocz do zawartości

Chwilowo nie "Sen o Victorii" ale w jednym wątku d


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, poniemiecki dworzec w Kędzierzynie-Koźlu. Przęsła oryginalne, dach chyba jeszcze też. Zwróć uwagę na wejścia na perony - fragment takowego, ze zdobionymi barierkami możesz zrobić - zawsze to uatrakcyjni dioramkę. Zważywszy, że są tuż przy linii postoju pociągu.

P1010036.jpg

P1010038.jpg

P1010039.jpg

P1010040.jpg

P1010048.jpg

A tutaj już Bytom - w zasadzie całość poza tym paskudnym blaszanym dachem też przedwojenna. Takie dworce, jak ten w tutaj oraz w Kędzierzynie miały wszystkie średniej wielkości miasta w Rzeszy.

P1010012.jpg

P1010013.jpg

P1010014.jpg

Jak widać perony niemal identyczne jak powyżej, z tym tylko, ze wejścia podziemne już nie tak blisko linii postojowej pociągu. Zatem lepiej chyba wybrać taką opcję jak z pierwszego zestawu fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz te deski, które tak straszą od spodu pokryte sa blachą falistą. Ale dam sobie nogę uciąć, że przed wojną był to jakiś inny materiał - blacha falista jest, delikatnie mówiąc, mało estetyczna, a Teutoni dbali o estetykę dworców kolejowych. Zatem mogła to być jakaś dachówka, nawet ozdobna albo ładna blacha miedziana (na złom wówczas nie szabrowali wszystkiego, bo i bezrobocia w Rzeszy nie było ). Mogli też to pokryć jakąś deską - ładnie zaimpregnowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he te poniemieckie dworce są chyba wszędzie takie same .

 

Pochodzę z Nowej Soli w lubuskiem - peron z dachem wygląda identycznie jak ten z Kędzierzyna Koźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od trzech godzin przeszukuje google i wszędzie to samo.

Pytanie czym je pokrywali.Ja jednak chyba sklaniam się do blachy, miedż droga i do zbrojeń potrzebna, a konstrukcja jest taka że i estetyka chyba nie przeszkadza bo nie widać nic z góry.Nie wiem sam - może ktoś wie to bedę wdzięczny bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fotografia bytomskiego dworca podczas ostatniej przedwojennej (czyli niemieckiej) przebudowy (druga połowa lat trzydziestych).

Jak widać, wejścia na perony są kryte chyba nie blachą ale tak jak wspomniał przedmówca są smołowane i pokryte czymś, może papą. Zatem podobnie (jesli nie tak samo) wyglądały zadaszenia peronów. Ale na małych dworcach, takich jak ten w Kędzierzynie, mogły być kryte drewnem.

76089ee79de38fb5.jpg

foto: Mephir coll. (www.bytomski.pl)

Kto się tam będzie bawił w ozdabianie dachówką czegoś czego nie widać.

Hahahaha, nie znasz Niemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co z tego że nie widac z ziemi, ale z okien pobliskich budynków czy z powietrza było widac, a poza tym jak ma byc tak było. Niemiecki porządek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze buduje z balsy Czaku.

 

Kocica stanęła na kołach. Do zdjęć poskładana do kupy. Nie przyklejane jeszcze żadne łancuszki do mocowania gasiennic i końcówki klamer bo teraz często bedzie przymierzana do dioramy i nie chce tego pourywać - jak już sobie dopasuje to przykleję resztę biżuteri. Czekam na friule a teraz zabieram sie za dioramę

IMG_0015.jpg

IMG_0008.jpg

IMG_0007.jpg

IMG_0023.jpg

IMG_0020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któreś z tych malowań - jeszcze nie wiem dokładnie.

http://pagesperso-orange.fr/smallworld.com/profils/references/camopantherG/referencesgermcamolate.htm

ale mam ochotę na pasy.

Góra wieży i kadłuba będzie zielona jednobarwna, kamuflaż tylko na bokach.

Może ktoś ma fajne malowanka to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę walczył Pawle

A tu wstępna przymiarka która robi na mnie bardzo dobre wrażenie.

Oczywiście wszystko trzeba wymierzyć dokładnie np.wysokość i odległośc peronu od toru itp. elementy. Zadaszenie będzie opierało się budynek.

Sam budynek to stare vacu Minitartu które uciąłem aby dopasować do scenki.

 

IMG_0004.jpg

IMG_0003.jpg

IMG_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że nie chcę

nie bedzie żadnych pustych boków - z przodu czołgu będzie siatka aby łobuzy przez tory nie chodzili - przy budynku nakrycie peronu, a z boku budynku ławeczka. Wyniar to 30 na 24. Mój standard to 24 na 23 tak że przeżyje te kilka centymetrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ,,niszczycielska'' kompozycja. Bowiem wygląda groźnie, a zarazem całkiem ciekawie. Dla mnie wykonanie ruchomych kółek to sztuka, ale wykorzystanie tego (wraz z obowiązującymi prawami fizyki) z gąsienicami na taką skalę , i zrobienie tego poprawnie/tak jak powinno być w ,,realu'' to takie małe mistrzostwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze buduje z balsy Czaku.

 

Chodzilo mi o perony i cala infrastrukture kolejowa.

Chyba lepiej sie buduje, wymiaruje i tnie z drewnianych elementow.

Pozdrawiam.

Ps. Budynek ladnie sie komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodziło Czarku, zadaszenie peronu będzie kompilacją balsy i plastiku, i metalu.

Wymyśliłem sobie że na wzór Bastogne zrobię to zadaszenie.

Z racji faktu ze kompozycję mam już ostatecznie ustaloną,

rozpocząłem pracę nad zadaszeniem. Ten biały kawałek plastiku pokazuje jedynie kształt jaki będzie miała zadaszenie. Z pomocy profili evergrena zbuduje kratownicę w kształcie, pokazanym wyżej. Z uwagi na bliskie miejsce wybuchu kratownica bedzie pogięta i widać będzie całe ożebrowanie zadaszenia. Przykryje to wszystko blachą falistą taką styraną życiem z odłażającymi płatami farby. Konstrukcja wspierać się będzie na słupach których widać będzie dwa. Słupy jak i całe profile beda miały lata świetności za sobą i wylazić będzie znich kilka warstw farb. Z tego powodu pokryłem je grubo surfacerem 500 i nadałem ostry pedzlem gruba fakturę starych farb.

Miejsce z tylu czołgu zagospodaruje tak że bedą przewrócone słupki z łancuchami odzielające peron od stacji. Peron od placu bedzie odzielał równiez krawęznik i pokrycie - plac to pkostka brukowa a peron płyty chodnikowe. Idę do roboty

IMG_0001-1.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0004-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.