Skocz do zawartości

Chwilowo nie "Sen o Victorii" ale w jednym wątku d


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drogi Modzie - przerzuć temat na warsztat, mam naciski co by na forum MIGa pokazać prace i nieuczciwie by było gdybym o tym nie powiedział.A skoro regulamin mówi o jednym to to było by złamaniem go.

W warsztacie cały wątek budowy bedzie sumiennie kontynuowany a ja walczę z pełną parą - zakupiłem potrzebne profile evergrena i działam mocno i szybko co by się na Bytom wyrobić aby Avi mnie nie zabił że z pustymi rekami przyjadę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedno i meritum, czyli 100% modelarstwa takiego jak lubie najbardziej.

Kompozycjia piekna, idealnie trafia w mój gust.

Aż pozwolę sobię sam siebie zacytować:

 

"Zdecydowanie jestem za ustawianiem modeli na nawet najmniejszych podstawkach. Dioramki takie bardziej oddają klimat okresu i rejonu prowadzonych działań zbrojnych. I dodają pewnego smaczku całej prezentacji. Jednak to model jest najważniejszy i sama podstawka nie może nad nim dominować. Ma być tylko dopełnieniem. Nie lubie dużych prac, scen batalistycznych, bo z tego co widziałem w sieci to takie dioramki tak naprawde nie są do końca dopracowane, a nawej jeśli są, to ich wielkość pochłania te tak bardzo cenne w modelarstwie detale i szczegóły. Budując dioramki zawsze staram sie oddać klimat danego okresu. Chcialbym aby widz spoglądając na daną scenke mógł bez czytania tytułu zorientować się jaka to kampania, okres , front itp."

 

I tu właśnie taki jest

Ponadto:

1. Model nie stoi na środku, zachowany jest złoty środek podziału.

2. Model ma dokąd jechać tu dokładnie to ma gdzie strzelać, to też podstawowa zasada dobrej kompozycji.

Nie postaw przed nim przypadkiem figurki.

3. Nie ma lini równoległych do ram podstawki.

4. Ten daszek, to taki piekny smaczek, detal calej scenki.

Chyba nawet lepiej zostawić go bez pokrycia.

5. Ta dwa piekne słupeczki mniam.

Wszystko razem bardzo ładnie się komponuje.

BRAWO.

Nie wiem jak koledzy, ale ja już na tym etapie jestem usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy koledzy rollingStonki nie znacie ??? Przecież on tu jeszcze sporo nacuduje, będziecie zdziwieni

Powiedziałbym ze powstał dopiero zarys a "chłopisko" pracuje bardzo intensywnie nad tematem i nie odpuści jak nie osiągnie zadowolenia 100 procentowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, są wręcz idealnie . Zobacz sobie zdjęcia budynków stacji kolejowych, czy zwykłych domów mieszkalnych, magazynów jak blisko są torów, a nawet bunkrów (głównie chodzi mi o ten chorzowski należącego do Obszaru Warownego Śląsk).

 

Widze Rollingstones, że do wykonania podłoża wykorzystujesz styrodur, fajna sprawa tylko szkoda, że dosyć droga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, są wręcz idealnie . Zobacz sobie zdjęcia budynków stacji kolejowych, czy zwykłych domów mieszkalnych, magazynów jak blisko są torów, a nawet bunkrów (głównie chodzi mi o ten chorzowski należącego do Obszaru Warownego Śląsk).

 

Patrzę:

 

zdj.gif

Źródło: http://kolprojekt.pl

 

kolej.jpg

Źródło: http://warszawa78.blox.pl

 

tuchola.jpg

Żródło: http://kolej.pl

 

stacja_57.jpg

Źródło: http://www.parowozownia.cba.pl

 

minimum 2,5 m. Nie mam zamiaru się czepiać kolego, tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak odległośc jest dobra, zresztą to i tak jest drobny szczegół w szczególności na tak małej dioramie. 2,5 metra jak piszesz to i tak jest bliziutko. Więc ta odległośc między budynkiem a torowiskiem jest dobra. Zresztą po co elaborować na taki temat jak są o wiele ciekawsze problemy.

 

P.S

 

Wiem, Skala72 że chciałeś pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie - spokojnie budynek oddalony jest o torów o ponad 5 metrów przeliczając skalę. Dzięuję za opinię

Jako że zwykle figury traktuje po macoszemu a one odpłacają się pięknym za nadobne tym razem chcę to zmienić.

Scena mabyc dynamiczna i trochę pobawiłem sięw przeróbki - tu ręka z jednego zestawu, tam druga itp. Troszkę tez porzeżbiłem i wyszła taka gromadka

kopiaIMG_0001.jpg

IMG_0003-1.jpg

IMGkopia_0005.jpg

IMG_0004-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie - spokojnie budynek oddalony jest o torów o ponad 5 metrów przeliczając skalę. Dzięuję za opinię

Jako że zwykle figury traktuje po macoszemu a one odpłacają się pięknym za nadobne tym razem chcę to zmienić.

Scena mabyc dynamiczna i trochę pobawiłem sięw przeróbki - tu ręka z jednego zestawu, tam druga itp. Troszkę tez porzeżbiłem i wyszła taka gromadka

kopiaIMG_0001.jpg

IMG_0003-1.jpg

IMGkopia_0005.jpg

IMG_0004-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagerku

Żywica składak - w orginale ładował pociski do paka

Kolega z MP40 składak inna góra tułowia.(Skala - pasek do poprawy )

Kolega w czapce dorobione do nowej główki włosy i przestawiona pozycja o kilka stopni

Kolega z Sturmem szaliczek.

+ wszyscy główeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Seb, dałeś ostro z tym szalikiem (taki mały "zimowy akcencik"). Czy to jest poprawne politycznie ? Wyszedł cacy. Widzę, żę Stg 44 przeważa. I bardzo fajnie, ma swój urok... Podglądam nieustannie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Seb, dałeś ostro z tym szalikiem (taki mały "zimowy akcencik"). Czy to jest poprawne politycznie

Jeśli nie będzie "pomarańczowy" to tak... :>

 

Same figsy fajnie wyglądają... O ile dobrze widzę, plastikowe figurki to zestaw DML-a, SS Totenkopf, z Wegięr 1945, prawda?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.