Skocz do zawartości

C4P/I MarS 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zacząłem dobierać się do Schneiderki ale nie ma co pokazywać jeszcze. dziś zacząłem pracę w tartaku bo postanowiłem, że tym razem pokażę wszystkie barwy polskiej jesieni. tylko jak pomyślę, ile jeszcze gałązek trzeba dokleić to trochę mnie osłabia...

tree.jpg

skończyłem pierwszego łosia na nadwoziu i przedstawia się tak:

wash3.jpg

wash4.jpg

wash5.jpg

wash6.jpg

nawet kolory wydają się jakieś takie realistyczne na tych fotkach. ale będzie jeszcze co robić oj będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzej - przepraszam, że nie zaglądałem ale jakoś mi Twój ciągnik wypadł z listy mailingowej.

Wygląda rewelacyjnie, jestem po głębokim wrażeniem. Poproszę garść informacji nt malowania na pw.

Gratuluję. No i Schneiderka Piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed napisał:

No pełen wypas po prostu. Nie wiem co kombinujesz z tymi gałązkami ale wiesz co robisz.

nie wiem czy wiem, co robię plan jest taki - ciągnik będzie sobie stał porzucony na drodze pod drzewami a na drzewach wszystkie kolory września... natomiast przydałoby mi się kilku Chińczyków albo benedyktynów do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej w książce p. Majki "Brygada płk Maczka" jest bardzo klimatyczne zdjęcie. Kolumna C4P na na drodze i wszystkie "ubrane" w maskujące gałęzie, nie mogę teraz trafić ale na pewno jest w sieci (odkrywca?). Jak byś zrobił taki działon zamaskowany gałęziami... to Cię normalnie ozłocę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest warta świeczki... nigdy nie byłem ozłocony więc brzmi to kusząco. tylko znajdź tę fotkę/ powiedz/napisz gdzie jej szukać. spieszyć się nie musisz bo nie darmo jestem herbu Żółwik :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach które zamieścił Jendrass1 widzę, że będziesz musiał trochę przerobić koła w Schneiderce.

Ciągnik jak żywy (a raczej prawdziwy).

Drzewko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, czy mi się glupiemu wydaje, czy też otwór w pancerzu przednim Schneiderki jest nieco większy niż w normalnej wersji? A może to już mi się dwoi w oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia i zainteresowanie. Póki co plan jest taki: koniec września 39. na drodze pod drzewem porzucony ciągnik, w którym skończyło się paliwo. działo podczepione bezpośrednio do ciągnika (brak jakiegokolwiek zestawu lub choćby kół do zrobienia jaszcza). wszędzie opadłe liście - żółte, czerwone, pomarańczowe... chociaż bardzo spodobało mi się działo z napisem Nach Berlin. ciekawe, kto go wymalował? Złośliwcze - masz w planie coś podobnego lub też Schneiderkę? coś tam knujesz - napisz więcej do czego się przymierzasz? na pewno wymyśliłbym coś lepszego, gdyby tylko ktokolwiek produkował sensowne figurki Polaków z Września. taka luka na rynku to po prostu kryminał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia i zainteresowanie. Póki co plan jest taki: koniec września 39. na drodze pod drzewem porzucony ciągnik, w którym skończyło się paliwo. działo podczepione bezpośrednio do ciągnika (brak jakiegokolwiek zestawu lub choćby kół do zrobienia jaszcza). wszędzie opadłe liście - żółte, czerwone, pomarańczowe... chociaż bardzo spodobało mi się działo z napisem Nach Berlin. ciekawe, kto go wymalował? Złośliwcze - masz w planie coś podobnego lub też Schneiderkę? coś tam knujesz - napisz więcej do czego się przymierzasz? na pewno wymyśliłbym coś lepszego, gdyby tylko ktokolwiek produkował sensowne figurki Polaków z Września. taka luka na rynku to po prostu kryminał.

 

O kołach już Ci napisałem na PW. Głowy Ci nie zetnę, punktów nie stracisz Za to za liście duży plus. swoją drogą dobrze by było sprawdzić czy w 1939 roku pod koniec września faktycznie liście już spadały, wrzesień jak całe lato był upalny...

Nach Berlin - to działa 10BKZmot z Węgier, myślę że po przekroczeniu granicy mieli na tyle silne morale, że zdobycie Berlina było w ich zasięgu ;) Warto zaznaczyć że stracili tylko 1 działo i to w drodze do granicy, a nie w boju.

Brak polskich figurek w 1/72 - to co jest to bida, nisza czeka na przedsiębiorcę.

Złośliwy co kombinuejsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kombinuję? Jeszcze dokładnie nie wiem, ale z pewnością w pewnych rzeczach będę się na Tobie wzorował. Przegrzebałem szafy i wyciągnąłem wszystkie modele września 39. Patrząc na to co mam czyli kilka TKSów z ESO, Polskie Fiaty 621 L/III i 621 L/c, ambulans PZInż wz.34 i 40mm Boforsa mógłbym zrobić jakąś kolumnę w marszu, coś na wzór skończonej niedawno "Via Balbia". Muszę jeszcze przemyśleć co i jak. Najbardziej się boję, że trzeba będzie coś dokupić (Schneiderkę zamówiłem wczoraj w Martoli a dziś się okazało, że nie mam C4P ).

 

Co do żołnierzy to... Zostało mi kilka figurek włoskich żołnierzy z DOC i tak się zastanawiam czy dało by im się jakoś obywatelstwo zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w 1/72 ?, wnioskuję po ESO

ambulans PZInż wz.34 - co to jest ? Ta półgąsienicówka z wersji ambulansu ?

jeśli schneiderka to raczej z C4P, ciężarówka nie dała by chyba rady.

Co do przerabiania Włochów na naszych to pogadaj z Widdem, on jest "Ojcem przeróbkowiczem"

W razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może C7P? model jest łatwo dostępny a na pewno będzie bardziej przyjazny w obróbce. można tam podczepić jakieś działo, np. 155mm - jest spory wybór tego w internecie. zapowiada się na ciekawy projekt, już zaczynam trzymać kciuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie, nie , nie. Będę starał się ograniczyć do tego co mam. Jak na razie króluje wizja kolumny.

 

A kciuki to ja trzymam za Ciebie.

 

Co do figurek to myślałem o tych:

DM60001.jpg

DM60002.jpg

 

Są z białego metalu, którego niestety nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do figurek, firma HaT produkuje zestaw WWII Polish Infantry (nr. 8115), tu jest inbox;

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=827

Firma Mirage Hobby, Załoga czołgu - Polska 1939 (nr.MH701).

Manufaktura modelarska, Polska Policja Granatowa 1939 (nr. 72004).

Oraz z HaT-a, WWII Polish Artillery with 75 Gun (nr. 8157).

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do figurek, firma HaT produkuje zestaw WWII Polish Infantry (nr. 8115), tu jest inbox;

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=827

Firma Mirage Hobby, Załoga czołgu - Polska 1939 (nr.MH701).

Manufaktura modelarska, Polska Policja Granatowa 1939 (nr. 72004).

Oraz z HaT-a, WWII Polish Artillery with 75 Gun (nr. 8157).

 

I wszytko tak biedne, że aż się płakać chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas B - nie bucz, trzeba żyć w przekonaniu, że prędzej czy później ktoś zrobi dobre, przemyślane i zgodne z realiami figurki. Ja jestem optymistą i uważam, że to nastąpi jeszcze za mojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwcze, nawet fajnie wyglądają te figurki, można z nich coś fajnego zrobić, chociaż biały metal ma swoje wady. Wojtek - dziękuję bardzo za informacje o zestawach. wiedziałem o ich istnieniu, natomiast Jendrass wyraził doskonale moje wrażenia, może w bardziej kulturalnej formie. niestety, szkoda na nie pieniędzy. póki co nie mam czego pokazać bo zarobiony jestem w pracy, co gorsza nie widać perspektywy na wolniejszy czas :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem odpocząć od sklejania i zająć sięzielenią. otworzyłem mały tartak, powstała już jedna lipa i klon. później zacząłem procedurę nielegalnego klonowania:

cloning.jpg

tartak.jpg

trees.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.