Skocz do zawartości

C4P/I MarS 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

bo cały czas marzy mi się jakiś czołg jadący przez zboże pod Kurskiem...

wiesz co dobre, mi też coś takiego chodzi po głowie od lat, kiedyś widziałem u jakiegoś japońca taką dioramkę w zbożu - maxxx czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Przyłączam się do poprzedników. Dioramka wygląda super.

Moje wątpliwości budzi jednak pewna niekonsekwencja. To coś (drzwiczki?) co na burtach ma imitować skrzynki. Jeśli to mają być skrzynki to brakuje ich na skrzyni pod ławkami. Na zdjęciach seryjnych (późnych) C4P tych drzwiczek już nie widać, dlatego skrzynia jest pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega zaszalał

Poza trawką (która jakaś taka hmmmm .... schematyczna mi się widzi, może spróbuj Polaka następnym razem) podoba mi się bardzo.

Fajny ciągnik, fajna armatka, fajny załogant, fajne drzewka, klimat też fajny innymi słowy wszytko fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Klimacik świetny. Bardzo podoba mi się okurzenie zestawu. Co do terenu to dodałbym więcej zielska i chaszczy. W końcu to Polska a nie jakieś wiedeńskie trawniki. Na razie przypomina to dobrze utrzymany park. Dodaj suche badyle, kamienie, zeschłe liście, jakieś wyższe trawy albo krzaki. No i więcej bambetli. Jak się wiara wyładowała z pojazdu to pewnie sporo rzeczy zostawili mając w perspektywie człapanie do granicy rumuńskiej: amunicja, skrzynki, plecaki, koce....

A tak od siebie dodałbym jeszce jednego gościa, który tłumaczyłby temu załamanemu, że nie wszystko stracone i że trzeba zabierać stąd 4-litery i iść dalej. Ale co ja Ci będę tłumaczył. W tej materii wiesz duużo więcej ode mnie "terenowca"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_LK a będziesz sypał kolorowym listowiem dookoła jak zapowiadałeś?

 

Generalnie dla mnie cud, miód i orzeszki. Malowanie mi się podoba bardzo. Podstawek zresztą też. Świetne szybki w ciągniku i koła w armacie.

 

No i wojak robi klimat niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się sam pojazd. Oj chciałbym by mój Fiat w przyszłości wyglądał podobnie.

Krajobraz dla mnie mało polski, wygląda jak Hiszpania. Czy pojazd jest już przyklejony?

Czy nasz Janek nie powinien mieć innego obuwia? I na czym on siedzi, bo wygląda to dla mnie jak bomby błębinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na czym on siedzi, bo wygląda to dla mnie jak bomby błębinowe

Chyba na beczce z której próbował lać do baku... Ale nie było co i sobie na niej przysiadł, i wtedy jednak wylały sie jakieś resztki paliwka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za komentarze i uwagi, podnosi to na duchu. Jarkku, masz rację z tymi drzwiczkami - chyba MARS zrobił pakę do innej wersji ciągnika, zastanawiałem się długo, czy tych skrzyń nie dorobić w końcu dałem spokój (po konsultacji z Jendrassem). ale błąd jest.

trawka i chaszcze nie są doskonałe ale to tak naprawdę pierwsza poważniejsza trawa w życiu, następna będzie lepsza. na razie większego rozgardiaszu już nie planuję, może po Kielcach na spokojnie coś tam jeszcze wrzucę. idea jest taka, że kierowca właśnie zdał sobie sprawę z tego, że dalej już nie pojedzie.... z rozpaczy przysiadł sobie na beczce - to te bomby dzięki Widdowi wiem że to bardziej odpowiada realiom. liści więcej raczej nie będzie - zapowiadałem inaczej, ale porozmawiałem z leśnikiem i stwierdził, że koniec września to jednak mimo wszystko trochę za wcześnie.... a nie chcę obsypywać bez sensu dioramki liśćmi tylko dla efektu. koła armaty jeszcze będą bardziej zakurzone, jak pewnie zauważyliście to ciągnik już jest po pigmentach a działo jeszcze nie, tym bardziej, że cały kurz za ciągnikiem musiał się osadzać na Zośce... jeszcze parę wieczorów i poskłądam wszystko do kupy - muszę wkleić drzwi, przykleić lusterka boczne (to będzie trudne) itd. itd. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że skrzynki nie były pod ławeczka tylko cała paka była węższa z tyłu a ławki były krótsze (z tego co wiem) więc przeróbka poważna by była gdyby tak zrobic. ale może faktycznie starczą tylko skrzynki pod ławki? może miałbyś jakieś zdjątko? a drzwi będą uchylone - już czekają na wklejenie ale zwlekam z tym do ostatniej chwili, żeby nieostrożnym ruchem czegoś później nie rozwalić jak to mam w zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała seryjna skrzynia ładunkowa C4P, może ktoś to wie

 

Swoje kombinowanie oparłbym na tym zdjęciu.

 

4e6170e8df9ce374med.jpg

 

Wiadomo, że zdjęcie jest z okresu prób. Z tyłu skrzyni ładunkowej jest coś co przypomina te skrzynie. Obsługa siedzi nie tylko na ławce ale również na skrzyniach. W późnych ciągnikach obsługa miała oparcie dla pleców. Po prawej stronie burty widać za plecami żołnierza takie oparcie. Skoro oparcie było na całej szerokości, to dlaczego ławka miałaby sięgać tylko do skrzyni? Wynika z tego, że planowano aby ktoś na niej siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarkku, dziękuję, zrobiłem te skrzynie, wklejając pod ławki. pokażę już w galerii. ostatni (?) problem - ile pałąków pod plandekę? z przeliczenia wychodzi że paka miała 2 m długości. dwa wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na dwa. Na zdjęciach widać, że stawiali je oszczędnie.

 

Po namyśle zmieniam jednak zdanie.

 

Późny ciągnik (bez skrzynek) miał trzy poręcze i oparcia. Skoro Twój jest "wczesny" to lepiej będzie chyba pozostawić go w wersji bez poręczy i oparć niż przerabiać go do późnego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.