Skocz do zawartości

C4P/I MarS 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem także coś pokazać - niech żyje II Rzeczpospolita. Model nabyłem w internecie. po otworzeniu woreczka można zobaczyć taki artystyczny nieład:

C4P2.jpg

i do tego legendarna instrukcja dla telepatów i jasnowidzów:

C4P1.jpg

jak zawsze planuję prace w żółwim tempie, ale chyba będzie to ładne uzupełnienie innych pojazdów powstających w ramach konkursu. pozdrawiam wszystkich, przy okazji proszę o linki, fotki i inne informacje dotyczące tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brawo za temat

 

Tylko fotki mogłyby być większe żeby się przyjrzeć szczegółom.

 

napisałeś 1000 posta

 

a co do modelu, ciekawa rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić off-topa ale też się zastanawiam. Ja mam na liczniku u siebie 469. Nie czaje o jakiego 1000 chodzi.

 

1000 post w warsztatach konkursowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami może być problem, popatrz na Odkrywcy. Do tego bodajże GPM wydał go w kartonie, znając inne ich modele z tej serii można zaryzykować stwierdzenie, że jest niezły. Jak znajdę to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję coś zrobić... nie lubię modeli w których wszystko jest krzywe Wodziku - ten model sam w sobie jest detalem

Mars Marsem ale poprawiaćtrzeba - niech żyje evergreen i jego pręciki!

C4Prama.jpg

model złożony na ślinę, będzie huk roboty i już wiem, że gąsienice będą najtrudniejszym elementem bo te żywiczne nie bardzo pasują do kół napędowych. zabawa dopiero się zaczyna.

C4Pbeg1.jpg

C4Pbeg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, miałem nadzieję, że jako ekspert to Ty mi napiszesz jaka to wersja kompletnie się nie znam na polskich pojazdach II RP ale wersja jest chyba późna.

co do linii na masce to chyba racja ale już nie będę tego korygował, w plastiku pewnie bym spróbował ale w żywicy nie. model i tak jest wyzwaniem. z każdą nową częścią przekonuję się w co wdepnąłem... w każdym razie jeszcze jestem optymistą chociaż gąsienice mnie przerażają - zestawowe nie pasują do kół napędowych a samodzielne zrobienie gąsienic to będzie całkiem niezła robótka ręczna... pozdrawiam miłośników C4P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, miałem nadzieję, że jako ekspert to Ty mi napiszesz jaka to wersja

 

C4P ze skróconą ramą, stosowany do holowania dział artylerii lekkiej czyli 75mm, 105 i 120mm (moździerze też?!), armaty plot 75mm wz. 36, przyczep amunicyjnych, reflektorów, nasłuchowników Goertza, pontonów itp. Masz dużo fot ?

IMG_4270.jpg

A.Jońca "Pojazdy mech..." W-wa 2006 ISBN 978-60619-10-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

parę depresji, wizyta u psychiatry i prace posunęły się o parę milimetrów. nie wygląda to efektownie ale naprawdę kosztowało duzo czasu i zdrowia. nie lubię modeli, w których nic do siebie nie pasuje. trzeba było naprawdę brutalnych metod żeby to ustrojstwo złożyć (amputacja zębów). nie jest dobrze, ale lepiej nie będzie

C4Pwheels.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wuju Andrzeju, w błąd mnie wprowadziłeś. Robisz "typische" ciągnik artyleryjski przecież !

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=87879#599914 tutaj, prawie żaden z ciągników nie ma skrzynek, ja bym ich nie robił, ew jedną ale otwartą, bo tam dużo fantów można wsadzić ławki wzdłuż bocznych ścian!

HOŁK RZEKŁEM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jendrassie, dziękuję bardzo, wybacz ignorancję - to pierwszy model z Września... poskładałem go już na ślinę dla orientacji:

C4PA.jpg

uparłem się, żeby go otworzyć (w planie mam pojazd porzucony podczas kampanii wrześniowej):

C4PB.jpg

dorobiłem drzwi, później wymyśliłem dla nich jakieś wnętrze żeby tak łyso nie było... może być czy przegiąłem? nigdzie nie widziałem otwartych drzwi tego pojazdu, może ujdzie? będę wdzięczny za uwagi wszelkie.

C4PC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wuja cińko starasz... :P

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum16/c4p_auto1.jpg mi to zajęło 37 sekund :P

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=87879#599914 Przeglądnij całość linka. A tu lineczek do kolegi Andrzeja, który robi to samo w 1:35

viewtopic.php?p=189607#189607, wrzuciłem mu foty z książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.