Skocz do zawartości

P-51D MUSTANG - airfix 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A Ty robisz tego Mustanga z czasów wojny, czy jedną ze współczesnych rekonstrukcji?

Niestety fotek z czasów wojny mam bardzo mało, a w dodatku są one czarno-białe, tak więc budowę modelu opieram na wspóczesnych replikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie patrząc na ten piękny model nasywa mi się pytanie. Czym zabezpieczyć metalizer po nałozeniu go na model żeby się nie zniszczył w czasie dalszej pracy przy modelu i jednocześnie jak najmniej stracił ze swojej "metaliczności".

Ps. Czy położenie podkładu w różnych kolorach (od jasnoszarego po czarny) pod metalizer da efekt metalu w różnych odcieniach czy lepiej stosować kilka metalizerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie patrząc na ten piękny model nasywa mi się pytanie. Czym zabezpieczyć metalizer po nałozeniu go na model żeby się nie zniszczył w czasie dalszej pracy przy modelu i jednocześnie jak najmniej stracił ze swojej "metaliczności".

Ps. Czy położenie podkładu w różnych kolorach (od jasnoszarego po czarny) pod metalizer da efekt metalu w różnych odcieniach czy lepiej stosować kilka metalizerów?

Nie potrafię dać ci jednoznacznej odpowiedzi bo sam jeszcze raczkuję w tej dziedzinie. Szczerze mówiąc bardzo mało mam do czynienia z metalizerami a jeżeli już, to przeważnie z chromem. W tym przypadku wiem, że pod metalizer trzeba dać czarny błyszczący podkład bo inaczej nie będzie lustra, a powierzchnia będzie wygladać jak pomalowana zwykłą srebną farbką.

Jak się okazało stateczniki, które pomalowałem stalowym Alcladem 115, a następnie prysnąłem błyszczącym clearem po wyschnięciu zrobiły się grafitowo-czarne Wrzuciłem je do DOT-3 i bedę je malował od nowa.

Tym czasem pomalowałem owiewkę:

f6dc302eb815610e.jpg

8937adcb28cfd20a.jpg

 

Pokrywy wnęk na karabiny otrzymały kalkomanie:

5c1be29105ea5d01.jpg

 

Zamontowałem karabiny, otwory luf będą jeszcze rozwiercone i wkleję w nie igły iniekcyjne:

1300df00110ba11a.jpg

04ec68127b0c9b7d.jpg

 

Uzupełniłem stelaż komory silnika o górną podłużnicę (dopiero teraz zauważyłem, że zapomniałem zetrzeć nadmiar olejnej artystycznej ze zbiornika oleju ):

805a8cf0bd8e0be7.jpg

 

Przykleiłem tylny goleń na stałe bo pod ciężarem modelu ciągle chowało się do wewnątrz:

6cb15ee6fce7e7f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoją mnie ślady pędzla we wnękach KM'ów

Większych (dłuższych) wnęk nie będzie widać bo zakryją je taśmy z amunicją, a reszte jest do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Galeria już była? Coś przegapiłem?

Prace przy P-51 chwilowo wstrzymałem ponieważ w miarę szybko muszę pozbyć się ogromnego pudła, a aby pozbyć się go muszę najpierw dokończyć to: viewtopic.php?t=12159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.