Skocz do zawartości

P-51D MUSTANG - airfix 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim nowym temacie

Wczoraj postanowiłem zabrać się za kolejny samolot. Tym razem padło na Mustanga ze stajni airfixa w jedynie słusznej skali 1:24. Model samolotu to P-51 D Mustang Big Beautiful Doll , a oto oryginał:

 

7ca919391b0cf7d0.jpg

607b5753d057236f.jpg

 

pudło:

a7cca6f621ea9c6b.jpg

 

Jak do tej pory powycinałem trochę części z ramek , niektóre posklejałem do kupy i przygotowałem do ewentualnego szpachlowania. Niestety musiałem obiecać żonie, że do końca świąt nie tknę aerka, dlatego przez ten czas postaram się przygotować wszystko do malowania.

 

03e05e8fe3d6edda.jpg

3eabba578b78a46f.jpg

27d383e952bf7d91.jpg

b9f4e1be95768c85.jpg

4d0a16b5e3a2e405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I znowu błagam , tylko nie na naczepie
No i dołączam się do prośby Artura ;)

Nie ma obawy, samolot będzie cały i stał na jakimś lotnisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff No dzięki wielkie. A obok w całości stanie Spit Mk Vb i scenka z pokazów aż miło Sorry , samoloty na naczepach kojarzą mi się ze złomowaniem.Prędzej przeboleję Harriera na naczepie niż Mustanga i Spita Zwłaszcza Spita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego służę zdjęciami:

 

Dzięki Zdjęć u mnie mnogo ale przydały by się fotki wnętrza kabiny i silnika tego konkretnego samolotu bo innych mam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz niestety narazie tylko zdjęcia a szybko machnołem jak co to zeskanuje żeby były w lepszej jakości:

DSC00006%20%284%29.JPG

DSC00008%20%284%29.JPG

zdjęcia pochodzą z tej książki:

DSC00007%20%284%29.JPG

i większośc zdjęc znajdujących sie w środku pochodzi z maszyny której model robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz niestety narazie tylko zdjęcia a szybko machnołem jak co to zeskanuje żeby były w lepszej jakości:

 

Takich zdjęć nie posiadam, w takim razie bardzo bym prosił o skany na tornado30@wp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się zapowiada. Też od czasu do czasu zajrzę.

Mam tylko jedną małą uwagę co do następnych fotek, a mianowicie chodzi o tło. Każdy się ze mną zgodzi, że ładniej by to wyglądało na ciemniejszym tle, gdyż tak widzimy białe części na białej kartce i na dodatek od części odbija się światło. Takie to troszkę rażące po oczach.

 

Ogólnie wszystko super, tyko właśnie jakby kolejne fotki robić na ciemnym brystolu (np. czarnym)

 

Powodzenia w sklejaniu

Bartek Witowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma wymiary??

Długość 409mm, rozpiętość skrzydeł 469mm.

 

Co nieco na PW zostawiłem

Dzięks

Nie myślałeś nad kupnem Me 109 E w 1:24?

Jakoś nie przepadam za tym samolotem natomiast w planach mam zakup Junkersa Ju 87 Stuka, oczywiście w 1:24.

 

Mam tylko jedną małą uwagę co do następnych fotek, a mianowicie chodzi o tło. Każdy się ze mną zgodzi, że ładniej by to wyglądało na ciemniejszym tle, gdyż tak widzimy białe części na białej kartce i na dodatek od części odbija się światło. Takie to troszkę rażące po oczach.

 

Ogólnie wszystko super, tyko właśnie jakby kolejne fotki robić na ciemnym brystolu (np. czarnym)

 

Ze względu na duże rozmiary elementów zdjecia robię na białym płótnie, ale faktycznie muszę pomyśleć nad jakimś kolorowym tłem

 

Tylko zaciekawiony jestem jakością zestawu, gdyż te airfixy które sklejałem nie były najlepszej jakości.

Nie jestem znawcą w tej tematyce - po dłuuuugiej przerwie skleiłem dopiero jeden samolot, t.j. Harriera z airfixa i jak dla mnie jest całkiem ok. W P-51 jak narazie też wszystko do siebie ładnie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Tornado. Na cywilach Cie nie ma to cie tu przywiało.hehe. Mam ksiazeczke Billa Gunstona "słynne samoloty P-51 Mustang" to jak chcesz to ci wysle a jak nie to Zbiegu bedzie dzis u mnie na kawie to mu dam do scanowania co poterzeba...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Tornado. Na cywilach Cie nie ma to cie tu przywiało.hehe. Mam ksiazeczke Billa Gunstona "słynne samoloty P-51 Mustang" to jak chcesz to ci wysle a jak nie to Zbiegu bedzie dzis u mnie na kawie to mu dam do scanowania co poterzeba...pozdrawiam.

Jak to nie ma a to co viewtopic.php?p=170614#170614

 

Za książkę narazie dziękuję - dzięki kolegom z forum i netowi mam juz tyle materiałów, że głowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta minęły, a wiec znowuż zabrałem się za model Silnik już wstępnie pomalowany, muszę poprawić jeden wydech (lewa strona) bo uszczerbił mi się Będzie jeszcze troche dodtatkowych przewodów (narazie silnik jest z "pudła"), ale to dopiero jutro bo skończył mi się zapas kleju CA. Na fotce oryginału silnik ma pomalowane niektóre elementy na kolor niebieski - prawdopodobnie wymienione przy remoncie Jakoś nie wyobrażam sobie tego aby w takim kolorze były montowane seryjnie, a więc pomlowałem go tak jak w innych samolotach.

 

55fdd9d0d3a2cd28.jpg

 

0c2930903e8b25b4.jpg

a8a2258fc4bfc1d0.jpg

f766e9b99a470241.jpg

c79a188da8c299b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mam innego wyjścia jak użyć kalek z zestawu. Jeżeli nawet pobawił bym się z maskowaniem i malowaniem szachownic, to i tak wątpię abym dał sobie radę z sfastykami i napisem Big Beautful Doll

Fotka z arkuszem kalkomani z netu - moje wygladają lepiej

1c1454bcc3f73268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są dostepne inne kalki - przeglądałem je zanim kupiłem model, ba nawet planowałem zrobić mustanga w polskich barwach, ale te z pudła jakoś najbardziej przypadły mi do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.