Skocz do zawartości

F4U-1A Corsair | Magic Factory 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Zdjęte folie, straty są - ale minimalne, w zasadzie tylko po lewej, nazwisko pilota... zrobię tam otarcia.
Nie udało się też zdjąć folii z "pin-up girl”. Rozdzielały się warstwy: kolorowa i podkładowa, biała — trudno, zostaje tak, jak jest.

 

Fajnie, że przetrwały napisy na stateczniku pionowym i sterze kierunku.
 

RO0oNV.jpg


6ZBVwV.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to i myślę jak mi się nie chce z tym walczyć. 

Mam na myśli folie oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejona reszta kalkomanii oraz pryśnięty połysk przed brudzeniem.
 

irnFvP.jpg


OMvsKn.jpg


K2r0th.jpg


6ckRqG.jpg

 

 

9 godzin temu, barszczo napisał:

Gwiazdy wyglądają na dość grube albo to tylko złudzenie, sam Korsarz bardzo smakowity :super:.

 

Fakt, są dość grube, ale wygląda to na żywo bardzo dobrze. Jak grubo malowane :D 

 

2 godziny temu, kozborn napisał:

Patrzę na to i myślę jak mi się nie chce z tym walczyć. 

Mam na myśli folie oczywiście...

 

Walczyć trzeba. W sumie też się trochę cykałem, ale zrobiłem próby na boku, po jednej porażce, kolejna poszła dobrze, więc się zdecydowałem. Zresztą, chciałem właśnie to malowanie, nie było innego wyjścia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubert Kendziorek walczyłem już z tym jakiś czas temu i w sumie do przodu. Ale jednak sama procedura jest dla mnie zniechęcająca. Cóż może tym razem ją odczaruję...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kozborn napisał:

@Hubert Kendziorek walczyłem już z tym jakiś czas temu i w sumie do przodu. Ale jednak sama procedura jest dla mnie zniechęcająca. Cóż może tym razem ją odczaruję...

 

W przypadku kalkomanii HGW absolutnie kluczowe było zastosowanie płynów pod i na kalkomanie. Tak jak sami opisują w instrukcji, podlałem szczodrze płynami Gunze - bez tego folia odklejała się z nadrukiem. Procedura usunięcia folii jest bardzo prosta, podważasz ostrzem nożyka w jednym miejscu, chwytasz pęsetą i odklejasz, jak taśmę maskującą. That's it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przyuważone przesunięcia cyfr w osiemnastce. Niestety cała 18 jest na modelu wyraźnie przesunięta, co ciekawe do przodu i do tyłu, zależnie od strony :).

Biały, pionowy pasek  do stopnia na prawej burcie jest nieodłącznym elementem zestawów kalkomanii do Korsarza, ale w przypadku samolotów VF-17 go nie było i w ogóle warto sprawdzić nim się go naklei.

Wiem, to nieważny model, ale tutaj jak już ktoś robi model jakiegoś samolotu, na którym mi zależy, to zawsze są to jakieś nic nieznaczące wprawki dla zabicia czasu (tak, Panie abtb), także nie mam gdzie się uzewnętrzniać :).

 

Zatem jeszcze słowo o kalkomaniach oznaczeń.  Takie ich zastosowanie nie ma sensu , gdy chodzi o realia. Pomijam wszelkie wątpliwości związane z tym jaki był rzeczywiście kolor obramowania, Jeśli przyjmiemy taką wersje jak w modelu, to oznacza, że czerwone obwódki zamalowano farbą IB. Wyróżnianie się ich w stosunku do farby IB na samolocie ma sens. ale  po pierwsze niebieski to wciąż ma być IB i korespondować z tym co jest na samolocie, a po drugie zamalowanie  nie wygląda idealnie równo i dokładnie jak ramka fabryczna.

 

Technicznie modelarsko fajnie, ale jednak bez serca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, greatgonzo napisał:

ale tutaj jak już ktoś robi model jakiegoś samolotu, na którym mi zależy, to zawsze są to jakieś nic nieznaczące wprawki dla zabicia czasu

O przepraszam bardzo - ja czasu "nie zabijam", ja,  co najwyżej się relaksuję :mrgreen: 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greatgonzo napisał:

Fajnie przyuważone przesunięcia cyfr w osiemnastce. Niestety cała 18 jest na modelu wyraźnie przesunięta, co ciekawe do przodu i do tyłu, zależnie od strony :).

Biały, pionowy pasek  do stopnia na prawej burcie jest nieodłącznym elementem zestawów kalkomanii do Korsarza, ale w przypadku samolotów VF-17 go nie było i w ogóle warto sprawdzić nim się go naklei.

Wiem, to nieważny model, ale tutaj jak już ktoś robi model jakiegoś samolotu, na którym mi zależy, to zawsze są to jakieś nic nieznaczące wprawki dla zabicia czasu (tak, Panie abtb), także nie mam gdzie się uzewnętrzniać :).

 

Zatem jeszcze słowo o kalkomaniach oznaczeń.  Takie ich zastosowanie nie ma sensu , gdy chodzi o realia. Pomijam wszelkie wątpliwości związane z tym jaki był rzeczywiście kolor obramowania, Jeśli przyjmiemy taką wersje jak w modelu, to oznacza, że czerwone obwódki zamalowano farbą IB. Wyróżnianie się ich w stosunku do farby IB na samolocie ma sens. ale  po pierwsze niebieski to wciąż ma być IB i korespondować z tym co jest na samolocie, a po drugie zamalowanie  nie wygląda idealnie równo i dokładnie jak ramka fabryczna.

 

Technicznie modelarsko fajnie, ale jednak bez serca.

 

Ja wiem, ja się z tym wszystkim niemal zgadzam, poza zabijaniem czasu. Ja ciągle nie mam czasu, mimo to kleję, maluję, bo to mi daje radość i odskocznię od zabieganej codzienności. A jeżeli to moje majstrowanie jest okazją do wytknięcia wpadek, tym lepiej - niech każdy coś z tego dla siebie wyciągnie pozytywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.