Skocz do zawartości

Jaki klej CA?


Tomasz_Dusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Używałem do niedawna klej cyjanoakrylowy UHU Ultra Fast 3g ale ciężko konkretnie ten dostać. W związku z tym czy możecie mi poradzić jakiś klej CA w tubce(opakowaniu typu Kropelka) taki aby szybko łapał tzn. kleił???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz_Dusza napisał:

taki aby szybko łapał tzn. kleił???

 

Godzinę temu, jachud3 napisał:

Osobiście używam czarnego CA od VMS,

Ten klej ma wymienione przez Ciebie cechy, ale akurat wcale szybko nie łapie. Co w jego przypadku jest zaletą.

Błyskawicznie łapią zazwyczaj bardzo rzadkie kleje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie wiem ale zawsze mi się wydawało że szybko łapią gęste kleje CA. Tzn. mi nie zależy na błyskawicznym klejeniem ale żebym nie musiał czekać dłużej niż kilkanascie sekund tak z grubsza ujmując. Albo kilkadziesiąt.

Edytowane przez Tomasz_Dusza
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz_Dusza napisał:

Witam

 

Używałem do niedawna klej cyjanoakrylowy UHU Ultra Fast 3g ale ciężko konkretnie ten dostać. W związku z tym czy możecie mi poradzić jakiś klej CA w tubce(opakowaniu typu Kropelka) taki aby szybko łapał tzn. kleił???

Ja do klejenia druku 3d i elementów fototrawionych używam taniego CA:

klej-blyskawiczny-w-plynie-2-x-2-g-bison

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qz9 napisał:

Najlepszy jest z Wamodu. Są 3 gęstości średni będzie ci najbardziej odpowiadał. Opakowanie z zakretką solidną, nie zasycha. Fiolka 20g poniżej 10 PLN w sklepach modelarskich dostępna.

https://www.google.com/search?client=opera&q=wamod+CA+sredni&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

20g to duża ilosć kleju, który prędzej wyschnie niż  go wykorzystasz. Poza tym nakrętka z dozownikiem sklei się na wieczność. Bardziej praktyczne są opakowania o pojemności 2-5 gram. Do większych powierzchni są z pędzelkiem są też tubki z żelem. Do wyboru do koloru. Trzymaj klej w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Trzymaj klej w lodówce.

Ten nie zasycha to po pierwsze, po drugie używasz go w ten sposób ze  na kawałeczek taśmy tamki przyklejonej do czegokolwiek dajesz kropelkę. Ta kropelkę przenosisz aplikatorem: wykałaczka, drucikiem, kawałkiem żyłki czy czego tam uźywasz na elementy które sklejasz. Aktualnie mam jeszcze 1/3 butelki gęstego którego używam od ponad roku i jest jak nowy. Zaleta zakrętki - nie skleja się a skutecznie odcina klej od powietrza. Przez wiele lat używałem różnych wynalazków w tym rocketa czy innych amerykańskich marek ale te są najlepsze.  Najczęściej traciłem taką buteleczkę bo zakleja się aplikator, swego czasu rocket nawet sprzedawał zapasowe luzem. Dziś już nie mam tego problemu. A za te pieniądze to szkoda nawet dyskutować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Potwierdzam WAMOD bardzo dobry.Średnia gęstość praktyczna.Jokery też używałem miałem i ma jeden bardzo gesty ale mniej praktyczny dłuużej łapie .Ale kto co woli. bardzo fajne.I do tego obowiązkowo w szpreyu przyspieszacz  .

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.