Skocz do zawartości

Projekt Niemcy-warsztat


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marioba napisał:

Czołem !

Coś tam polepiłem! Lepiej już nie potrafię! Mariusz

Idziesz jak przecinak w temacie, robi wrażenie to ,,lepienie,,  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2026 o 20:46, marioba napisał:

Kolego meser 262, jeśli zaglądasz do tego mojego postu, ... .

Wcześniej nie zaglądnąłem, ale dostałem informacje że jest tu wpis skierowany bezpośrednio do mnie.
Dlatego zerknąłem. Zapewne kiedyś przy przeglądaniu tematów też bym prędzej czy później tutaj zerknął.
Jednak im wcześniej tym lepiej - czas zaciera pamięć.

 

W dniu 8.06.2026 o 20:46, marioba napisał:

to chcę Cię bardzo przeprosić za zwrócenie Ci uwagi kilka dni temu.

Absolutnie masz rację i zgadzam się z tobą całkowicie!

Doceniam to. 
W dzisiejszych czasach, tym bardziej w Internecie nie ma wielu ludzi którzy przyznali by się do błędu.

 

W dniu 8.06.2026 o 20:46, marioba napisał:

Jeszcze raz Cię przepraszam!

Dobrze, zapomnijmy o tym incydencie.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

PS - Pozwól że skan Twojego wpisu wkleję w temat gdzie to się podziało.
Wpis ten właśnie tam powinien zaistnieć - zamknie prowadzoną tam dyskusję przysłowiową klamrą. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czołem!

 

Lepienie praktycznie skończone. Dolepić trzeba jakieś tam lusterka, liny, toboły i trochę szpachli.  Ale to już przy malowaniu, które będzie... nie wiem kiedy. Wkrótce...

Modelik jest do zrobienia w trzy wieczory. W końcu to stara zabawka Tamiyi. Nie bawiłem się w żadne głębsze modyfikacje , czy większe przeróbki. Jedynie co, to zasygnalizowałem wnętrze wieży bo pusta strasznie była.. Tez nie ma w niej za dużo finezji. Raczej dostosowałem to wnętrze do poziomu modelu.

Generalnie za siedem dych, zestaw daje dużo zabawy, no i jakoś jeszcze wygląda.

Może dorobię jakiegoś manekina z Miniartu?

 

Mariusz

 

 

 

036.jpg

037.jpg

038.jpg

039.jpg

040.jpg

Edytowane przez marioba
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czołem Modelarze!

 

I kolejny klasyk od Tamiyi.

Zestaw znany i lubiany, razem z dedykowanymi manekinami. 

Za ciut ponad stówę plus manekiny za około pięć dych, dostajemy produkt może nie najnowszy, ale o znakomitej jakości i prostocie.

Jak wiadomo zainteresowanym, jestem fanem starych modeli. Mają swój urok i coś takiego w sobie że nie mogę się im oprzeć, mimo tego że są produkty zdecydowanie lepsze.

 

Do rzeczy:

 

 

041.jpg

042.jpg

043.jpg

044.jpg

045.jpg

046.jpg

 

 

 

Mariusz

Edytowane przez marioba
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem modele Tamki powyżej nr seryjnego 200 trzymają już całkiem fajny poziom. A ten właśnie ma 209. Nie ma znaczenia że stary czy nie, ale moim zdaniem to bardzo fajny model. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
58 minut temu, Greif napisał:

Tu zdecydowanie gąski są najsłabszym elementem, i osprzęt warto na coś z blaszki lub 3d zamienić, podglądam :)

 

Zdecydowanie gąski to słaby punkt! Osprzęt też. 

Ale to nie tylko Pz IV H. 

Są jeszcze inne pudła co wymagają tego samego co ten pierwszy. Budżet się przez to napina. Ale chodzi mi to po głowie.

 

047.jpg

048.jpg

049.jpg

 

 

No i jeszcze to!  Ale to ostanie nie wymaga dodatków. Są w pudle.

 

 

050.jpg

 

 

 

Mariusz

Edytowane przez marioba
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czołem!

 

Armata się lepi.

Czołg nie będzie strzelał i nie wymieniam lufy na metalową. Jest zestawowa i taka pozostanie.

051.jpg

052.jpg

 

 

Poza tym klei się RSO od Italeri. Stary model, ale to prezent i o jakości tego zestawu nie ma dyskusji

053.jpg

054.jpg

055.jpg

 

 

 

Mariusz

Edytowane przez marioba
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Patafian napisał:

Niby stare to RSO, ale faktura drewna na pace lepsza niż w nowym od MiniArt

To racja, ale przynajmniej miniart nie ma śladów po wypychaczach na pace i to w w widocznych miejscach jak opel blitz od tamiya..

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robi napisał:

Ale LUFA:cool:

A te RSO to od helmutów też?

Ten w  kabinie za drążkami to Helmut , ten z lewej to Obergefreiter Kugel  a ci z prawej to Alojz i jego brat Josef z Opołla

Raupenschlepper Ost RSO reference book PeKo Publishing

 

Raupenschlepper Ost RSO reference book PeKo Publishing

Edytowane przez bulik58
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patafian napisał:

Niby stare to RSO, ale faktura drewna na pace lepsza niż w nowym od MiniArt

Niby tak, ale to drewno trzeba było mocno szpachlować.

Godzinę temu, Evildead napisał:

To racja, ale przynajmniej miniart nie ma śladów po wypychaczach na pace i to w w widocznych miejscach jak opel blitz od tamiya..

Racja!

 

Szpachli było zdecydowanie więcej. Dach szoferki był zapadnięty. Został zaszpachlowany, wyprofilowany i nakleiłem imitację blachy z hipsu 02mm.

Podłoga szoferki, nie dość że trzeba było szpachlować to musiałem  sztukować hipsem progi.

Jutro porobię więcej zdjęć.

Ale generalnie model ładny.

 

Mariusz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolego bulik58!

Ten z lewej to rzeczywiście Kugel. Ale trzeba uściślić cytując tekst z klasycznego serialu:

Obergefreiter Kugel Sprengkommando Hochwasser! 😜

 

Zdjęcie zamieszczone tylko do celów dyskusyjnych.

 

Mariusz

images-13.jpeg

Edytowane przez marioba
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem modelarze!

 

Ciąg dalszy walki z RSO.

Model to stare jak węgiel kamienny Italeri. Zapakowany do nowego pudła razem z manekinami co mają uatrakcyjnić produkt.

Model zasadniczo nie jest zły! On jest po prostu stary i to po nim widać i czuć. Dużo przesunięć, odciągów, śladów wypychaczy w widocznych miejscach i jeszcze wszystko o czym nie chce mi się pisać.

Dodatkowo skróty myślowe i uproszczenia, takie jak sprzęg holowniczy. W zestawie to jakaś pętelka. Trzeba było dorobić. Szpachlowanie jeszcze nie skończone. Trzeba jeszcze szlifować szoferkę i  koła.

Słabym elementem są gumisie Italeri. Wielu modelarzy poległo już na nich. Ja sobie radzę z nimi za pomocą czajnika i pary wodnej. Po prostu je doginam na wymiar. Na modelu gąski luźno leżą i po pomalowaniu i przyklejeniu do kół będą jakoś wyglądały. 

Walczyłem z drzwiami i podłogą szoferki. Zależało mi na idealnym spasowaniu drzwi z budą, bo kabina będzie zamknięta. Dlatego wnętrze jest tylko zasygnalizowane. Tyle będzie widać przez szyby,  które o dziwo są całkiem przyzwoitej jakości.

Co do figurek w pudle. Do niczego się nie nadają. Są przeskalowane! Wyglądają na 1/32. Poza tym mydlane szczegóły i te łby jak u neandertalczyków!

Jednym słowem razu na śmietnik, albo polepić i dać dziecku do zabawy.

Ale można zrobić z tego czegoś fajny model. Są dobrze zrobione RSO Italki na tym forum.

Trzeba się tylko narobić!

 

A ja lubię stare modele...

 

Mariusz

 

 

Ps. To prezent gwiazdkowy! Od żony! A to zobowiązuje!

056.jpg

057.jpg

058.jpg

059.jpg

060.jpg

061.jpg

062.jpg

063.jpg

064.jpg

065.jpg

066.jpg

067.jpg

068.jpg

069.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Za gorąco dzisiaj.

 

Niewiele polepiłem w temacie Panzer IV. Dosłownie jedna  fota.

Wrzucam tez fotki z 2019 roku. Sturer Emila.

Model ten miał oddzielny warsztat. Niestety praktycznie wszystkie zdjęcia zniknęły. Nie ma sensu ożywiać starego wątku. Będę kontynuował tutaj, tym bardziej że w modelu nic się nie zmieniło...

 

Mariusz

071.jpg

 

 

 

 

 

se500.jpg

se501.jpg

se503.jpg

se504.jpg

se505.jpg

se506.jpg

se507.jpg

se508.jpg

se509.jpg

se510.jpg

se511.jpg

se512.jpg

se513.jpg

Edytowane przez marioba
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marioba napisał:

Wrzucam tez fotki z 2019 roku. Sturer Emila.

... Będę kontynuował tutaj, tym bardziej że w modelu nic się nie zmieniło...

 

Chętnie poobserwuję, tym bardziej, że mój utknął w martwym punkcie w podobnym okresie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.