Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za robota ze musisz tyrac w niedziele?

Ja w podwoziu nic nie dorabiam bo nie mam na to pomyslu zadnego jedynie tylko blotniki z blachy zrobie no i model chyba z nowu do kreta pojdzie wciaz mam problemy z kamo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To malowanie może być gwoździem, no może nie do trumny, ale ... też mam cykora, że zrobię wszystko cacy, a przy malowaniu się wyłożę

 

Ps. Tastas -> nie wiem jaką zrobiłeś, ale przy tej wersji, góra włazu była okrągła, nie sześciokątna !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie jest gwozdziem do trumny moj wz.34 przezyl 3 kompiele w krecie. Wlazu jeszcze nie wklejalem choc szesciokatny lepiej wyglada od okraglego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkleiłem sześciokątny, zresztą wieże mam zrobioną - patrz wcześniejsze fotki i okazało się, że jest to błąd, tylko okrągła. Ja najprawdopodobniej zrobię wczesne malowanie, z czarnym obramowaniem (typ. japoński).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Japonskie Kamo" to juz rzeznia kiedys robilem je na Vickersie wyszlo bardzo dobrze, najgorsza jest ta czarna linia. Moj ma kamuflaz z wrzesnia 39 nie myslalem ze to bedzie taka gehenna wyszedlem z wprawy. kiedy wstawisz jakies zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje humbrolami wiec linie tez robilem czarnym humbrolem H33.Maluje pedzlem wiec linie malowalem pedzlem igielkowym Italeri 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje humbrolami od kilkunastu lat wiec sie przyzwyczailem i wiem co sie mozna spodziewac po humbrolach . Do akryli nie mam zaufania kiedys spieprzylem model Jeepa pactra i sie sparzylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Model Mastera i polecam. Poza tym nie musze wydawać na rozpuszczalnik, skoro mam 10 l wody destylowanej w domu No i przy czyszczeniu aero nie zżera mi naskórka na palcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje pedzlem i jak dlamnie humbrole sa najlepsze pod pedzel dobrze kryja, rozcienczalnika nie uzywam zadnego poprostu trzeba dobrze rozmieszac farbe a pedzle czyszcze w nitro.Mam dobra cere na rekach bo nawet kret jej nie chwyta gdy wyjmuje model po czyszczeniu z farby jak mi cos nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala nie zapomnij o tylnej plycie pancernej chroniacej most ona byla pod duzym katem a na ktoryms z twoich zdjec widzialem ze zrobiles ja pod katem prostym do ramy podwozia a tak pozatym to bys pokazal ogol twojej pracy nad wz. 34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie jest gwozdziem do trumny moj wz.34 przezyl 3 kompiele w krecie. Wlazu jeszcze nie wklejalem choc szesciokatny lepiej wyglada od okraglego.

Mój nie przeżył i brak weny pewnie z powodu braku zdjęć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy jak robilem swojego Vickersa to nie wiedzialem ze linie mozna robic markerem wiec robilem tradycyjnie po swojemu pedzel i humbrol dzis nie wiem czy powtorzyl bym ten wyczyn, pewnie sprawdze jak bede robil TK-3 w japonskim kamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj linie malować jakimś cienkopisem do płyt dvd. Przetestowałem, działa b.dobrze, jedynie nie wiem (!!!!) jak zadziała na niego np. sido, lakiery matujące nic nie zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje pedzlem i jak dlamnie humbrole sa najlepsze pod pedzel dobrze kryja

 

To ja, też malujący tylko pędzlem, pochwalę się nowym odkryciem

Do dziś byłem w klubie wielbicieli humbrolek (po paru nieudanych próbach z Pactrami) ale spróbowałem akrylu z palety lifecolor'ek i jestem w głębokim szoku

Farbka lepiej kryje (wystarczyły trzy warstwy, hubrola najczęściej dawałem 5-6) co w kontekście schnięcia warstwy w 20 minut przyśpiesza mi proces malowania bazy do jednego, góra dwóch dni, a nie tygodnia, dwóch

Jakość powłoki bez zastrzeżeń. Mimo niestarannego malowania na nieprzygotowanym podłożu udało mi się właściwie uniknąć smużenia. No i nie ma takiego ryzyka przy użyciu chemii

 

Innymi słowy jestem na tyle pod wrażeniem, że zakupię sobie parę kolejnych kolorków i jeśli też się sprawdzą to przesiądę się na te właśnie akryle.

 

rozcienczalnika nie uzywam zadnego poprostu trzeba dobrze rozmieszac farbe

Z czystej ciekawości spytam, malujesz normalnie czy "tapując"?

Mnie nigdy nie udało się ładnie pomalować farbą "prosto z puszki".

Dopóki nie wpadłem na pomysł z rozcięczaniem (o dzięki Ci Modelwork'u ) ostatnią warstwę dawałem właśnie tapowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj linie malować jakimś cienkopisem do płyt dvd. Przetestowałem, działa b.dobrze, jedynie nie wiem (!!!!) jak zadziała na niego np. sido, lakiery matujące nic nie zmieniają.

nic się nie dzieję przetestowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tapuje malujac, te life color to jaka to firma? tapowania i wcierania pol mokrej farby uzywalem przy zimowym kamo robiac swojego T 26 biala farbe kladlem na zielony podklad efekt mnie zaskoczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala zrobiles juz Japonski kamuflaz? Moglbys wrzucic troche aktualnych fotek. Ja bede robil japonskie kamo na drugim wz.34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest jeszcze w proszku, jak tylko poskładam to do kupy, to oczywiście wrzucę foty, ostatnio pracuję do 22:00, więc szczerze mówiąc mam mało czasu - zmęczenie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.