Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No skala fiu fiu będziesz posiadaczem najbardziej zmodyfikowanego wz- 34 jakiego widziałem nie mam czau na prowadzenie wątku warsztatowego ale tez coś dłubię przy swoich (jeden rozleciał się w krecie a drugi powstaje od nowa nie mogę doczekać się kamo który będziesz robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wz34 składany tutaj zapowiada się ładniusio, aczkolwiek na jedno chciałbym zwrócić uwagę, prezentowany model firmy AGA zupełnie nie trzyma skali, dla tych którym nie chce się przeliczać podstawowych wymiarów proponuje szybki teścik, w "Pojazdy WP 1939" znanej wszystkim trójcy jest ładny rysunek wz34 w skali 1:35 proponuje przyłożyć model do tego rysunku, dysproporcje szczególnie kół powalają!!! pyzatym właz kopuły dowódcy na wieży, zdecydowanie nie wiem jak można by jakaś figurę w skali tam umieścić. Pomimo wszystko jest to jedyny dostępny na naszym rynku wz34 i dlatego życzę powodzenia przy jego budowie.

Pozdrawiam

z tym trzymaniem kali przez rysunki w tej książce to nie jest tak super dobrze, ja się naciąłem kilka razy. A ten TBiU to chyba sobie kupię, w sumie to nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarusgoral ma dużo racji.

Jak budowałem wieżę od Ursusa wz.29 do zastosowania na Kanonierce Rzecznej Zawzięta, to jak już powstała przyłożyłem do rysunku Pasowało idealnie. Ale skala, ostrzegam. Tego samochodu nie da się postawić obok figurek Dragona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarusgoral ma dużo racji.

Jak budowałem wieżę od Ursusa wz.29 do zastosowania na Kanonierce Rzecznej Zawzięta, to jak już powstała przyłożyłem do rysunku Pasowało idealnie. Ale skala, ostrzegam. Tego samochodu nie da się postawić obok figurek Dragona

Figsy za małe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzysz. Figsy za duże, albo pojazd za mały. Gwarantule Ci jednak, że do tego modelu 2 żołnierzy by nie wsiadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrassowy zasób kadrowy.

A żebyś wiedział ! Przecież wiadome Ci jest, że ja figurek mam duuużo, nie są one co prawda tak ładne i "poprawne historycznie" jak Twoje ale jest to pole do wieloletnich prac - dwa plutony to już jest siła

Poza tym podzieleni są na dwa rzuty strategiczne, pierwszy to armia wtargnięcia, drugi ... Wiesz, że jestem zwolennikiem tezy p. Łojka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy, aby przez luk w wieży wyszedł dowódca wozu, nie ma bata, ogólnie rzecz biorą, góra jest do poprawienia, ale powiedzcie mi skąd facet miał brać wzorzec, zobaczcie na dostęp do materiałów w tamtych czasach, w necie (??), odpada, bo go nie było. Na podstawie rysunków z TBiU, dajmy spokój, model jest OK. Jeszcze jedno, dopiero teraz zauważyłem, że jest to model pierwszej wersji Wz.34, wąskokadłubowy z poszerzanymi błotnikami z blaszanymi odciągami i jednym wizjerem dla kierowcy, powinien mieć sam karabin w innym jarzmie. (Wrzesień 1939 PWP str.76 i 79) Były modele: Wz. 34 / 34 I / 34 II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest stwierdzic na podstawie nadwozia ktora to wersja. Wersje okreslalo pod wzgledem mechanicznym a nie wygladu kadluba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest stwierdzic na podstawie nadwozia ktora to wersja. Wersje okreslalo pod wzgledem mechanicznym a nie wygladu kadluba

Przykro mi, ale jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala mam ta sama ksiazke przed oczami przeczytaj strone 77 a nie ogladaj obrazki jest tez strona Dereli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że mój (AGA) ma silnik Citroena i most Fiata 614.

Zwracam Humor.

No ale dobra, my gadamy o modelu (wizualnie), a nie o parametrach technicznych, więc obrazki to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie jest to pozna wersja nadwozia wg J.Magnuskiego bylo tylko 16 takich sztuk w wariancie wz.34 II z czego 9 sztuk mialo dzialka wiec nasze AGI to wz.34 II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie dereli jest napisane ze to pozna wersja nadwozia J. Magnuski tez tak podaje ale nie ma co sie klocic bo praktycznie kazdy egzemplarz byl inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak te pojazdy byly przebudowywane w warsztatach jednostek pancernych na podstawie dokumentacji z BBT BP, drobne szczegoly ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak te pojazdy byly przebudowywane w warsztatach jednostek pancernych na podstawie dokumentacji z BBT BP, drobne szczegoly ale zawsze

Dobra, ja trzaskam wz.34 (bez I i II).

 

Ja tez robie z karabinem, wymienilem jarzmo uniwersalne na to z TKS MIRAGE"a i karabin tez

Z tym mogę mieć problem, mówię o jarzmie.

-----------

-----------

wz3400.jpg

 

Ma ktoś z was może zdjęcie tyłu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.