Skocz do zawartości

Scania R-ka 10x4 - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ ponownie nie byłem zadowolony z efektów malowania kabiny. Zabrałem się za zderzak. Lecz jak się okazuje nauka nauka i jeszcze raz nauka. i kilka miejsc do poprawek i znów maskowania i gimnastykowania z tasmą A oto efekty:

img4811wv8.jpg

img4810bk4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucker składam to dla SIebie powoli bez pospiechu

 

Nie byłem zbytnio zadowlony z efektów wcześniejszego lakierunku zderzakai postanowiłem że przejdzie on ponowną metamorfoze lakiernicza poszedł ponownie lakier granat na przód a potem baiłem wstawki. Ale wyciagając wnioski po wcześniejszych blendach postanowiłem że malowanie będę przeprowadzał etapami.

I oto pierwszy z nich: Niezwracać na niedomalowany stopień na biało i mała ciapka na pasku u góry będą profesjonalne poprawki

img4847mt4.jpg

img4848pl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Trucker93 skopój któreś zdjęcie i pokaż linia o które ci miejsca chodzi to Ci zmierze. Bo myśle o skoku nadkola od kranca do krańca i niewiem czy dobrze myśle.

 

A więc kolejny postep prac nad modelem nastapił zderzak jest jeszcze do poprawek i do domalowania na biało pasków 3 i wnęk na okokrągłe lampy. Podwozie zostało już skończone nadkola zamocowane na stałe. Kabina się maluje ale linie przyspażają wielu problemów ponieważ namalować linie 4 cm na 1:1 to nie problem ale przenieść ją do tej skali to już jest wyczyn. Taśma 3M daje rade po odpowiednim przycięciu na cienkie paski i odpowiednim jej kształtowaniu.

Fotki:

img4909ve9.jpg

img4910on3.jpg

img4911kg1.jpg

 

Etap malowania kabiny:

img4923wc7.jpg

img4924lf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad kabiną powoli się posuwają do przodu. Prawa strona już prawie skończona zostało do pomalowania paski koło klamki ale jak tego dokonam to ja niewiem wszczegulności że tam tak mało miejsca. Linie chyba bedą mikroskopijne. Ten jakiś mazgoł nad szyba pasażera był wsumie malowany 8 razy i za ostatnim ósmym udało się. Dziś mam nadzieje skończyć strone pasażera. Koniec zamulania fotki:

img4945bt9.jpg

img4946mk1.jpg

img4948om5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

no to właśnie zaliczyłem glebę ...

Malowanie wychodzi pysznie !!

 

To ja sobie tutaj potuptam i poczekam na ciąg dalszy ...

 

pozdrawiam,

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz narazie, jak na to patrze to wydaje mi się, że jest okej, ale jak ty to oceniasz, według mnie to jeszce nie wielle widać, zobaczymy jak wstawisz wyposarzenie narazie gites.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurnia chata, ja pierdziu Malowanie

 

Z tymi liniami wokół klamek to się zastanawiam, czy nie mógłbyś tam przyklajstrować troche szerszy kawałek taśmy maskującej i ostrym skalpelem wyciąć odpowiedniej grubości pasek, potem go zerwać i gotowe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli prace nad kabiną dobiegają końca. Trzeba lekką kosmetyke wprowadzic dorobić 2 linie i będzie cacy. Potem zostaje do dorobienia Reklama nad szybe z belką i fanfarki na sam koniec.

Dobra koniec zamulania efekty widać na zdjęciach.

img5065gj7.jpg

img5058wf4.jpg

img5055pw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Milosz chyba coś mi się wydaję, że niestety, ale nie zdążysz na MTM. Chyba, że zamierzasz siedzieć dzień i noc przy modelu.

 

P.s Ale podjołeś się ciężkiego, wezwania i zato masz umnie dużego plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO prezes!! PIĘKNY MODEL!! Poprostu zero słów do dodania. Ja osobiście nie wiem czy podjąłbym się takiej pracy. No tylko w sumie ja jestem jeszcze początkujący a ty pewnie masz doświadczenie i to nie małe. hehe... powodzonka w dalszych pracach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwają się do prozdu. Na kabinie znalazł się clar w postaci 3 warstw. Jeszcze tylko polerka i będzie git. Planuje dzis skończyć kabinę wsadzić szybę i wnetrze zobatrzymy czy sie to uda

A tera fotki:

img5072pv6.jpg

img5073fl5.jpg

img5074xt0.jpg

 

Trucker93 sorki że tak póżno Ci odpisuje ale narazie model mam na głowie Chyba rozumiesz

img5071wx7.jpg

 

Wymiar A wynosi 92mm

Wymiar B wynosi 98mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.