Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w poczekalni dużego Airbusa ale to praca do końca wakacji.
Projekt zakończy ostatni Airbus, który zejdzie z "linii produkcyjnej". Mój też pewnie nieprędko będzie ukończony. Teraz mam magisterkę na głowie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do zakończenia to zgadzam się z Kermit

Jako,że powstał dział Projekty Grupowe, może poprosić moderatora, aby przeniósł nasz wątek do tego działu?

Też się nad tym zastanawiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że powstał dział Projekty Grupowe, może poprosić moderatora, aby przeniósł nasz wątek do tego działu?

Też się nad tym zastanawiałem...

Tylko wtedy przydałoby się podzielić ten temat na podtematy z osobnym warsztatem każdej maszyny i jakimś tematem ogólnym. Kurczę, będzie trochę roboty...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów po dłuższej przerwie spowodowanej obowiązkami w pracy i w domu. Dziś ruszyłem ponownie: składanie kadłuba, uszczelnianie go i podwozie. (mam pomysł na umieszczenie baterii ale zobaczymy jak to wyjdzie bo trzeba troszke podciąć, uszczelniać itp.....). Jak będzie widać efekt po weekendzie to wstawie zdjęcia. Aaaa i zakupiłem A340 - ładny ale musi poczekać w kolejce. Nie wrzucam inboxa bo każdy pewnie zna ten model z uwagi na jego populaność.

Kermit czym będziesz od środka malował aby nie było prześwitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit czym będziesz od środka malował aby nie było prześwitów?
Zastanawiałem się już nad tym; jeszcze coś wymyślę i pokażę na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś ucichło w naszym projekcie...

 

Postaram się więc coś tutaj ruszyć. Miałem chwilkę czasu, więc zabrałem się za mojego A319. Dołożyłem trzecią diodę:

007.jpg

Następnie zabrałem się za prawe skrzydło. Tradycyjnie wykonałem dwa rowki na druty:

008.jpg

Ułożyłem w nich dwa miedziane druciki:

009.jpg

Jak widać, tym razem nie lutowałem ich do diody. Postanowiłem wypróbować pewien specyfik, a mianowicie klej przewodzący. Dalsze połączenie elektryczne będzie się właśnie na nim opierać. Rozrobiłem mieszankę i nałożyłem na skrzydło, jako dalszy ciąg przewodów:

010.jpg

Teraz pozostało tylko odczekać, aż stwardnieje, i można robić próby. Mam nadzieję, że dioda zaświeci; w przeciwnym przypadku będzie trzeba trochę pokombinować, aby to poprawić...

 

Dodatkowo przypomnę o moim wcześniejszym pytaniu:

Jako, że powstał dział Projekty Grupowe, może poprosić moderatora, aby przeniósł nasz wątek do tego działu?
Pytanie nadal aktualne; dołączamy do działu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na jedną fotkę prawym i "pokaż obrazek" to się pokażą

 

JA bym Marku te przewody bez izolacji montował. Dużo przyjemniej się układają A prąd Cię raczej nie kopnie bez izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie przeniesienia projektu napisałem do Moderatora ale przecież Kermit też jest moderatorem....
Może nie chciał robić samowolki i czekał na nasze zdanie? Według mnie, skoro jest to projekt grupowy, to dobrze by było, gdyby go przenieść do działu, gdzie są wszystkie inne. Kermit, zajmiesz się tym, jak nikt nie będzie miał nic przeciwko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit zdjęcia mi nie działają jak byś mógł coś zrobić z tymi fotkami byłbym wdzięczny
Jak już wcześniej pisałem, czasem się zdarza, że mi serwer padnie lub łącze do niego i wtedy nie działają. Wystarczy wtedy mail do mnie w tej sprawie i staram się natychmiast usuwać usterkę.
W sprawie przeniesienia projektu napisałem do Moderatora ale przecież Kermit też jest moderatorem....
Rozumiem, że mam działać? To powiedzcie mi jeszcze, czy chcecie wszystko w jednym temacie, jak jest teraz, czy może założyć dla każdego Airbusa osobny temat (żeby każdy prowadził osobną relację i nie było takiego bigosu, jak jest teraz; łatwiej się wtedy czegokolwiek szuka).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym przyjrzeniu się obu ramkom wygląda NATO, że to są te same wypraski. Zobaczymy, jak u mnie będzie ze składalnością.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Totalny brak czasu u mnie. Panowie mam pytanie - zakupiełem B737-400 Minicrafta (1:144) i tu niespodzianka brak okienek. W związku z powyższym czym najlepiej je wykonać (bo planowałem zrobic je z podswietleniem wnetrza - ale to projekt oczekujący po tym airbusie i w innym projekcie ). Mam dwa pomysly ale zwsze moze byc cos lepszego - wiec jeśli możecie to proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update - dzisiaj sprawdziłem, czy ten lakier / klej rzeczywiście przewodzi, chociaż byłem sceptycznie nastawiony. Jednak, jak się okazało, dioda zaświeciła pełnym blaskiem (rozładowana bakteria 9V (napięcie 7.5V), rezystor 1kOhm). Tak więc skrzydełko elektrycznie gotowe.

 

Sprawdziłem także układ niebieskich diod w kadłubie - wszystkie okienka równo się "świecą":

011.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chyba tez takie okienka musza mi wystarczyc (chyba ze cos wymysle). Na razie dopasowywuje skrzydła, przewlekam kabelki, podlączenia itp. Idzie powoli........bardzo, ale elektryka tez działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego pasażera skleiłem w dwa razy mniejszej skali - czyli 1:288. Później w jeszcze mniejszej - 1:390, a dopiero potem zabrałem się za 1:144. Ale według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś od razu zaczął od 1:144...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.