Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilkumiesięcznej przerwie wracam do mojego A380.

Skrzydła i stateczniki poziome zrobione w 80%

Zaraz zamawiam farby i w następnej kolejności biorę się za cześć pasażerską ( ponad 500 miejsc ) ;)

 

Jest też pewna zmiana w projekcie. Podwozie będzie schowane , a model będzie podwieszony ( ogromne rozmiary )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PS: Kermit ile ci zejdzie z Arbuzem??
Teraz dość długo - prace zostały zatrzymane. Za półtora tygodnia hajtam się, więc teraz mam mnóstwo innej roboty. Więc raczej nie ma się co na mnie patrzeć.

 

Natomiast co do projektu Boeinga proponuję wejść dogłębnie w projekty grupowe i skorzystać z podforum Projekty Grupowe. Tam każdy z nas założy sobie swój warsztat w ramach całego naszego projektu. Co Ty NATO? Będzie wtedy w miarę porządek w temacie. Poza tym można by założyć temat ogólny, w którym każdy z nas może zadawać pytania nie dotyczące konkretnego modelu (coś na wygląd naszych forumowych konkursów).

 

Pozdrawiam

 

No to Kermit , GRATULACJE

Z tymi temacikami to bardzo dobry pomysł.

Ja prponuję by temat ogólny powstał jak pisałem

16-go października
i tam będzie na początku w pierwszym poście uaktualniana lista uczestników ( będą wysyłane zgłoszenia na Priv) no i tam będą poruszane sprawy ogólne dotyczący budowy i spraw organizacyjnych. "Małe temaciki" można założyć dziś a i za miesiąc lub za 2 miesiące jak kto chce. No i czywiście trzeba budować samolot Boeing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładamy poddział naszego projektu w dziale Projekty Grupowe?

 

Pozdrawiam

 

 

Ja swojego B737 musze skonczyc do 10 pazdziernika...Wiec wnioskuje o rozpoczecie projektu o tydzien wczesniej, zebym sie zalapal

 

EDIT: Temat ogólny będzie założony dziś lub jutro. Tam wszystkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u mnie kolejne postępy, choć niewielkie.

 

Przewody pomalowane zgodnie ze ścianką:

027.jpg

 

Oraz przygotowane kolejne dwie diody - czerwona i biała:

028.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę dalej mój wózek...

 

Miejsce na górne światło przeciwkolizyjne:

029.jpg

 

Górne światło na swoim miejscu, podklejone przewody:

030.jpg

 

Tylne światło przeciwkolizyjne podobnie:

031.jpg

 

Widok z zewnątrz:

032.jpg

033.jpg

 

"Przewodomania":

034.jpg

 

Coraz bardziej zbliżam się do zamknięcia kadłuba...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ostatni update mojej relacji na dzień dzisiejszy.

 

Światła do kołowania / lądowania po połączeniu elektrycznym:

035.jpg

i po założeniu na przednią goleń podwozia:

036.jpg

 

Tutaj kilka słów komentarza: w oryginale światła te są okrągłe, jednakże nie znalazłem takich diod LED SMD, zatem muszę iść na pewne odstępstwo instalując kwadratowe światła. Poza tym muszę jakoś ciekawie zamaskować takie grube przewody - chyba się pobawię w walorkę goleni podwozia...

 

Wnęka podwozia przedniego - widoczne przewiercone dwa dodatkowe otwory na przewody:

037.jpg

 

Pierwsza warstwa farby na przednią goleń (aluminium):

038.jpg

oraz na wnękę (Light Grey, Pactra A44):

039.jpg

 

Tutaj pytanie: Revell proponuje na to miejsce (oraz na dolną część skrzydeł) mieszankę revellowską nr 371 w 95% + nr 362 w 5%. Chyba najbliższym odpowiednikiem numeru 371 w Pactrze jest A44, gorzej jest natomiast z tym 362. Jakim odcieniem z palety Pactry powinienem malować te elementy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Temat niestety będzie zamknięty.

Mimo ze mamy 3 kolegów nadal budujących.

Proszę ich o założenie swoich warsztatów.

Mam nadzieje ze sie na mnie nie obrazą

Skąd taka decyzja? I kiedy to ma nastąpić?

Postanowiłem zamknąć ten temat gdyż nic się tu nie dzieje nie wspominając że ten Projekt to nie wypał...

Temat najprawdopodobniej będzie zamknięty dziś wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się temu wątkowi i dziwna wydaje mi się Twoja wypowiedź może wolno ale co jakiś czas pojawiają się aktualizacje (choćby b.aleksandrowicz czy Kermit)

 

poza tym zwykły użytkownik nie może sam zamknąć tematu musi to zrobić ktoś z załogi

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się temu wątkowi i dziwna wydaje mi się Twoja wypowiedź może wolno ale co jakiś czas pojawiają się aktualizacje (choćby b.aleksandrowicz czy Kermit)

 

poza tym zwykły użytkownik nie może sam zamknąć tematu musi to zrobić ktoś z załogi

 

Jędrek

Jędrku co do zamknięcia to ja to wiem ze sam nie mogę zamknąć tylko przez moderatora.

Ale to jest projekt grupowy i teraz budują model 2 osoby. Projekt był źle przygotowany i już długo trwa...Takie jest moje zdanie. Poczekam z tą decyzja jeszcze dzień i zdecyduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustanawialiśmy na początku ram czasowych (miał się zakończyć, gdy ostatni Arbuz zejdzie z linii produkcyjnej), zatem powinniśmy być konsekwentni i nie zmieniać tego po czasie. Zostawmy ten temat jego własnemu losowi. Jeśli wpisy się zakończą (dajmy NATO przez pół roku (lub nawet przez cały) nikt nic nowego nie napisze) lub wszystkie relacje zostaną zakończone, podzielę ten temat według budujących (każdy będzie miał swoją relację), a ten wątek zamknę, jeśli taka będzie nadal wtedy Twoja wola.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pracowity weekend.

 

1.

Pomalowanie przedniej części obudowy silnika ( przód MM Chrome Silver , wnętrze revell jasnoszary , jedwabisto-matowy ) x4

pict6366.jpg

 

pict6367.jpg

 

Na sucho z silnikiem :

 

pict6361.jpg

 

 

2.

Kontynuacja części pasażerskiej.

Zamaskowanie podłogi ( ok 3,5h )

Pomalowanie mieszanką piaskowego z brązowym. Docelowo jest to kolor siedziska i oparcia. Podłokietniki oraz tył foteli będą w innej barwie.

 

pict6363.jpg

 

pict6362l.jpg

 

Czyta ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.