Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy Nowy Rok 2011, w sumie to już luty, ale karnawał jest . W związku z tym, moim postanowieniem noworocznym jest skończyć w tym roku wszystkie modele jakie rozpocząłem. W większości są to arbuzy 2x319 i 1x310 i tak patrząc na nie przypomniał mi się wątek AIRBUS

PANOWIE i PANIE! Zaraz stukną tematowi 2 LATA:!:

Czy tu jeszcze ktoś zagląda Ostatnie zdjęcia ukazały się tu w 2009roku

 

No! Mozę uda mi się rozruszać coś, choć przyznaję, że wzięło mnie wcześniej straszne lenistwo

moje plany co do 319 się trochę zmieniły. Jedna na pewno nie będzie w malowaniu South African, tylko prawdopodobnie w Austrian, Co do drugiej na razie ten sam plan czyli w German Wings. Niestety te poczekają, aż skończę A310 lub będą robione równolegle.

Tu A319 której przybyło malowanie na biało i ma być planowo w Austrain: - druga 319 bez zmian

3191.jpg

 

Co prawda o 310 tylko wspominałem na początku tematu, ale jej nie zgłaszam, toteż mam nadzieję, że będę mógł ją tu cisnąć Z dwa tygodnie temu wyciągnąłem spod szafy zakurzone, szczelnie zamknięte pudełko z A310 Revell'a - czekało prawie 4 lata. Czekał tyle bo zeszlifowałem ze skrzydeł wypukłe linie podziału klap, spojlerów i rowów stanowiących sloty, i nie miałem jakoś weny i zdolności do wykonania ich. Udało mi się je wyryć i składanie idzie pełną parą

Malowanie tego Arbuza też się zmienia z planowanego AirComet (ze względu na kalki) na CSA. Obecnie jest na etapie łatania, szlifowania:

3101.jpg

 

No to jak szanowna braci Wskrzeszamy temat

PS. Chyba, że wszystko już pokończone, a ja się obudziłem zapoźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to i prezes się pojawi

Temat nie jest zamknięty i ja tu zaglądam.

Oczywiście A310 można dodać ;) No problemo

Mój A321 jest tak zeszlifowany że łohoho, czeka na malowanie Austriana, ale na razie pracuje przy B767 i B738.

 

Czekamy na aktualizacje ;)

 

PS: Projekt Boeing też stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się bardzo cieszę jak Prezes zagląda

Na szczęście byłem zbyt leniwy, żeby brać udział w kolejnym projekcie hehe.

A oto kolejne zdjęcia. w zeszłym tygodniu dorobiłem światła pozycyjne (czerwone i zielone):

3102.jpg i 3103.jpg

 

A to wczoraj położony juz po całości podkład Mr. Surfacer 1200. Niestety wyszło jeszcze kilka kwiatków do poprawki, które postaram się dziś usunąć...

3104.jpg

I do środy może malowanie już kolorami podstawowymi zaczynając od skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na razie idzie dobrze i nic mnie jeszcze nie zniechęciło, żeby to rzucić znowu w kąt na kilka lat Poza tym chcę pozbyć się trochę pudełek z szafy... żeby zrobić miejsce na kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i miałem małą przerwę w malowaniu z powodu chorowania, ale postaram się nadrobić to. Poniżej zdjęcie z położenia 1 warstwy szarego na skrzydła. Niestety źle dobrałem kolor. Tym bardziej kusząca była nazwa farby - AIRBUS GREY Xtra Color'u. Wyszedł mi chyba nie szary, a coś jak szary wymieszany z "pistacjowy" - ale określenie . Pójdzie do przemalowania.

3105.jpg

Zamierzałem osiągnąć coś takiego:

cesa.jpg

Spora różnica nawet przy źle dobranym balansie bieli przy robieniu zdjęcia Chyba jakiś daltonizm mnie dopadł.

Dodatkowo pomalowałem koła:

3106.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary bardziej pasuje pod Boeing Grey. A pod Twoją CSA to bardziej podchodzi FS36375 (Light Ghost Gray). No i ja muszę się wziąść za swojego Arbuza

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary bardziej pasuje pod Boeing Grey. A pod Twoją CSA to bardziej podchodzi FS36375 (Light Ghost Gray). No i ja muszę się wziąść za swojego Arbuza

Hmm... Dziś eksperymentalnie (dopiero teraz) pomalowałem kilkoma kolorami szarego. Light Ghost Gray posiadam Model Master'a, ale niestety jest on matowy i trzeba go rozjaśnić. Z kilku farby najodpowiedniejszym wydał mi się XtraColor 301 Boeing Grey. Zauważyłem też, że producenci Boeing, Airbus, Embraer standardowo używają na skrzydła szarego koloru zbliżonego między sobą. Jeśli jest to inny kolor to chyba już indywidualne życzenie klienta I tak chyba zostanę przy tym X301.

 

smialus - czekamy na Twojego Arbuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
No to się bardzo cieszę jak Prezes zagląda

Na szczęście byłem zbyt leniwy, żeby brać udział w kolejnym projekcie hehe.

A oto kolejne zdjęcia. w zeszłym tygodniu dorobiłem światła pozycyjne (czerwone i zielone):

3102.jpg i 3103.jpg

 

A to wczoraj położony juz po całości podkład Mr. Surfacer 1200. Niestety wyszło jeszcze kilka kwiatków do poprawki, które postaram się dziś usunąć...

3104.jpg

I do środy może malowanie już kolorami podstawowymi zaczynając od skrzydeł.

Super wyszły te światła, możesz zdradzić jak je wykonałeś? Czy malując cały samolot podkładem nie zamalowałeś tych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszły te światła, możesz zdradzić jak je wykonałeś? Czy malując cały samolot podkładem nie zamalowałeś tych świateł?

Światła wykonałem w następujący sposób:

 

1. na końcówkach skrzydła wypiłowałem odpowiednio pod kształt klosza świateł:

3108.jpg

 

2. Kawałek przezroczystego plastiku np z ramki modelu też oszlifowałem pod kątem 90stopni, tak by pasował do wcięcia w skrzydle. Wywierciłem w nim bardzo cienkim wiertłem dwa otwory imitujące żarówki/klosze. Pomalowałem je odpowiednimi kolorami i przykleiłem do skrzydła. Niestety nie pamiętam jakim klejem to zrobiłem. Klej trzeba "eksperymentalnie" sprawdzic, żeby: nie rozpuścił plastiku za mocno, nie zmatowił, nie rozpuścił farb, i żeby części nie odpadły podczas szlifowania.

3109.jpg

 

3. Gdy częśc przezroczysta będzie dobrze trzymała się skrzydła, wystarczy ją pilnikami, papierem ściernym, itp. narzędziami przyszlifowac do odpowiedniego profilu skrzydła i na końcu wypolerowac.

3110.jpg

 

Co do malowania. Ja zamaskowałem taśmą odpowiednio małymi kawałkami. Lepiej jest nawet trochę krawędzie klosza pomalowac w kolor skrzydła niż żeby było widac niepomalowany plastik. Ma nadzieje, że wskazówki będą przydatne

 

A tu już fotki z tego tygodnia. Skrzydło pomalowane farbą X301 Boeing grey i przygotwane/zamaskowane do pomalowania kolejnym, ciemniejszym szarym. Kolejne zdjęcia postaram się umieścic jak najszybciej

3107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

No to w końcu położyłem kilka warstw białej i czas na najbardziej jak dla mnie praco i czasochłonny etap - maskowanie. Cały kadłub zakleiłem taśmą tylko po to by żaden z metalicznych kolorów nie dostał się pyłem na biały kolor czy skrzydła. A do pomalowania teraz czekają: silniki z pylonami, wnęki podwozia, okolice mocowania stabilizatora, i krawędzie natarcia skrzydeł

 

3114.jpg

 

3113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre "Lubię to" haha

Odbiegając lekko od tematu. Poniżej fotka modelu Dc-10 Hasegawy w skali 1/200, który będzie w malowaniu JAL i wyląduje na podstawce - równolegle składany z A310 Przy okazji zacząłem na obu modelach eksperymentować z farbami Mr Hobby "C".

 

3115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci się one układały? Ja w zeszłym roku walczyłem z położeniem ich kalkami LOTu na tu-154 zvezdy. Wyszło mi to tak koszmarnie, że nie udostępniłem jego zdjęć modelu w necie. Masakra. Nie pomogły zmiękczacze, ani kleje do kalek. Kalki były grube i sztywne, że nawet te na prostym kadłubie nie przykleiły się dobrze. Co prawda wiem, że nie mam jeszcze wprawy w idealnym nakładaniu i przygotowaniu powierzchni pod nie, ale i tak się jakoś zniechęciłem. A teraz na tego A310 będę kładł BD. Zobaczymy jak pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tragedia ! :( Kalki łamały się WSZĘDZIE, dosłownie, nawet okienka. A gdy użyłem płynu do kalek to...rozpuściły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.