Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawno mnie tu nie było i przeczucie mówiło mi, że zobaczę tu bardzo duży update, a tymczasem słabiutko tutaj, słabiutko... Oj, chyba będzie trzeba Was jakoś zmotywować do pracy, co by można było niedługo całą flotę Arbuzów pooglądać. Kermit, fajnie Ci się świecą te diodki, ale czy jesteś pewien, że wnętrze w niemieckich Arbuzach jest oświetlane na niebiesko?

Co do przeniesienia wątku do działu projektów grupowych to ja jestem za; nawet podział jest ok., każdy będzie miał temat ze swoim warsztatem. Ale jedno mnie zastanawia: skoro Kermit jest moderatorem, to dlaczego brał udział w Drugim Konkursie Modelwork, skoro w tych konkursach moderatorzy nie mogą brać udziału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno mnie zastanawia: skoro Kermit jest moderatorem, to dlaczego brał udział w Drugim Konkursie Modelwork, skoro w tych konkursach moderatorzy nie mogą brać udziału?

Ponieważ został moderatorem po zakończeniu konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno mnie zastanawia: skoro Kermit jest moderatorem, to dlaczego brał udział w Drugim Konkursie Modelwork, skoro w tych konkursach moderatorzy nie mogą brać udziału?

Ponieważ został moderatorem po zakończeniu konkursu.

Dokładnie tak, Seito. W IIIZKM nie będę już brał udziału (chyba, że mnie wyrzucą z administracji ;) ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Oj ciszaaaaaa. Panowie myślałem, że tylko ja odstaję i będę miał ogromne zaległości ale wiedze, że chyba sezon letni u wszystich trwa. Co do sklepu "Moje Hobby" to sprawdzony sklep, sam zamawiałem. A co do cen to jak wszędzie jedno droższe inne tańsze, a biarąc po uwagę koszty przesyłki to lepiej dokonywać zakupów w jednym. Ja raz trafiłem na okazję B707 Airfixa za jak dobrze pamiętam ok. 24zł (była jakaś promocja w sklepie "modele.abc24.pl" a potem juz wskoczył na prawie 40zł. Pozdrawiam wszystkich i pewnie ruszymy we wrześniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i projekt się rozsypał....
U mnie nadal Arbuz jest rozgrzebany na biurku i za nic innego się na razie nie zabieram, czyli jak tylko mam czas, coś tam przy nim dłubię (a że ostatnio jest go niewiele...). Może w zbliżającym się tygodniu będzie mały update...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam mały upgrade. ;)

Kermit czym będziesz od środka malował aby nie było prześwitów?
Wpadłem na ciekawy pomysł rozwiązania tego problemu i chyba się sprawdził. ;)

 

Aby nie było prześwitów, pomalowałem wnętrze na czarno:

012.jpg

 

I zgodnie z przewidywaniami tak też się stało:

013.jpg

 

Pomysł ten potwierdził także kolejne moje przewidywania, że z powodu właściwości absorpcji światła przez kolor czarny podświetlenie będzie o wiele mniej widoczne przez okienka. Ale NATO też już mam pomysł. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, świetnie to wyglada. To czekam na ten dugi pomysł co do intensywnosci wewnętrznego oświetlenia. Ja po na urlopie wiec juz planuje ruszyć z A380 ktory caly czas czeka na dokonczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit pomaluj do połowy statecznik pionowy w środku bo moze prześwitywać
KonDi ma rację. Podstawa statecznika jest szersza, niż jego szczyt, i przez podstawę będzie się dostawało światło.
Też to później zauważyłem, macie rację. Zatem druga warstwa czarnego i zarazem pierwsza na statecznik:

014.jpg

Przypomina mi to malowanie samolotów linii Acta...

 

Teraz dalsze prace - nad tym, aby światło było intensywniejsze. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część pracy.

To czekam na ten dugi pomysł co do intensywnosci wewnętrznego oświetlenia.
Pomysłem tym jest nałożenie jasnych warstw farby wewnątrz. Patrząc przez okna, widzimy przeciwległą ściankę samolotu, od której odbija się światło. Zatem ścianka ta nie może być czarna, tylko jasna. Na początku chciałem ją pomalować na biały kolor, ale pomyślałem, że w dzień nie będzie się ona tak dobrze prezentować, jak w kolorze srebrnym. Zatem od wewnątrz na wysokości okien ścianka została pomalowana na kolor srebrny.

Warstwa pierwsza:

015.jpg

Warstwa druga:

016.jpg

 

I oczywiście test oświetlenia:

017.jpg

 

Jest już dużo lepiej. Postanowiłem jednak nadal zwiększać intensywność. Światło odbija się na razie tylko od ścianki przy oknach, a że diody są umieszczone pod sufitem, to i tam dobrze by było, aby światło było dobrze odbijane. Zatem sufit został pomalowany białą błyszczącą farbą.

Warstwa pierwsza:

018.jpg

Warstwa druga:

019.jpg

 

I na koniec testy oświetlenia:

020.jpg

021.jpg

 

Teraz będzie trzeba tylko dobrać odpowiednią wartość rezystora, aby jeszcze lepiej dostosować jasność wewnętrznego oświetlenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł RAV. Chyba już nasz kolega JeyBee tak robi w swoim A380 Hellera.

Kermit co do tej jasnej farby to pomysł bardzo trafiony

Ale jedna rzecz do czarnej farby. Zeszlifuj troszke farby z koncówki statecznika bo tam będzie klej i może się rozłazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wnętrze wykleić folią aluminiową? Miałbyś jednocześnie odbłyśnik od wewnątrz i izolację przeciw wydostawaniu się światła przez plastik...
Pomysł dobry, ale wymaga więcej pracy... Pomalować jest łatwiej, a efekt ten sam. ;)

 

Tymczasem prace poszły dalej. Skoro oświetlenie jest już OK, to przymocowałem je już na stałe.

 

Montaż diod:

022.jpg 023.jpg

 

Ułożenie przewodów:

024.jpg

 

Montaż ostatniej diody - w kabinie pilotów:

025.jpg

 

Oraz ostateczne ułożenie przewodów w prawej połówce (lewa nie była już ruszana):

026.jpg

 

Teraz się zastanawiam, czy by nie pomalować przewodów zgodnie z tłem (ścianą kadłubu, na której leżą)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej by było, gdybyś pomalował przewody; inaczej mogą się wyróżniać, jak się popatrzy przez okienka.

Poza tym jeszcze taka moja mała rada, jakbyś nie wiedział: przed złożeniem kadłuba w całość zaznacz sobie plusowy przewód każdej diody, bo później będziesz miał gorzej to sprawdzić. Na przykład pomaluj go na inny kolor czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
To co z naszym projektem boeing.Zaczynamy?
W sumie jeszcze nie skończyliśmy tego projektu, ale ostateczna decyzja należy do KonDiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z naszym projektem boeing.Zaczynamy?
W sumie jeszcze nie skończyliśmy tego projektu, ale ostateczna decyzja należy do KonDiego.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki Kermit że liczysz się z moim słowem. Projekt Airbus jeszcze trwa i ja proponuję zrobić tak. Mamy dziś 16 września dokładnie za miesiąc czyli 16-go października zostanie otworzony temat pt.[projekt grupowy] Boeing. Tydzień przed będą wysyłane zgłoszenia. Co o tym myślicie?? Aaa i jeszcze jedno ja mogę prowadzić ten temat ale teraz z pomocą Kermita.

Z modelem nie trzeba startować w dzień rozpoczęcia może być wcześniej i później.

Oczywiście proszę pisać swoje propozycję chętnie je rozpatrzymy.

PS: Kermit ile ci zejdzie z Arbuzem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Kermit ile ci zejdzie z Arbuzem??
Teraz dość długo - prace zostały zatrzymane. Za półtora tygodnia hajtam się, więc teraz mam mnóstwo innej roboty. Więc raczej nie ma się co na mnie patrzeć.

 

Natomiast co do projektu Boeinga proponuję wejść dogłębnie w projekty grupowe i skorzystać z podforum Projekty Grupowe. Tam każdy z nas założy sobie swój warsztat w ramach całego naszego projektu. Co Ty NATO? Będzie wtedy w miarę porządek w temacie. Poza tym można by założyć temat ogólny, w którym każdy z nas może zadawać pytania nie dotyczące konkretnego modelu (coś na wygląd naszych forumowych konkursów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, to pozwól, Kermicie, że złożę gratulacje już dzis, a nie za półtora tygodnia. Najlepszego!

Co do schematu projektu, który nakreśliłeś, myślę , że to dobra, przemyślana propozycja. Aż żal, że nie mogę kupić takiej kalki do 737-500, która mi się spodobała....chociaż, kogo ja oszukuję, tyż teraz mnie rodzina raczej zajmuje , a nie modele :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.