Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładne to fakt ja bym się jednak przyczepił tylnej części gondoli, tuż za dyszą. Sprawia wrażenie jakby łączenie obydwu połówek było nierówne i nie zaszpachlowane. Czy to prawda czy jakieś złudzenie optyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czyściutkie, śliczniutkie, że aż żal brudzić

No trochę trzeba będzie 'pobrudzić'; może nie tyle pobrudzić, co washa zrobić. Choć może, jeśli mnie poniesie .....

Czy to prawda czy jakieś złudzenie optyczne?

O to chodzi?

392a299a.jpg

Tam jest linia podziału, stąd tak to wygląda. No i jeszcze nie do końca podmalowane. Choć faktycznie, w zbliżeniu to wygląda dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LimaOscar świetna praca! Tempo składania masz takie, że zazdroszczę Twoje efekty sklejania pasażera są takie, że przynajmniej mnie motywują do sklejania - może innych też?

Mimo, że mam brak czasu ostatnio i kalkomanie BD totalnie zniechęciły mnie do kontynuowania tego dzieła, to (jak wyżej) poświęciłem chyba z 3 dni męczenia się i udało mi się nałożyć oznakowania linii, itd. Efekt (z daleka) jest nie najgorszy. Głupio się przyznać, ale popełniłem też kilka błędów w położeniu niektórych kalek i odkryłem to zbyt późno żeby poprawić. Raz spróbowałem i o mało nie zniszczyłem kalkomanii.

Model jest już na etapie pokrywania ostatnimi warstwami bezbarwnego lakieru, przyklejenia podwozia, jego elementów, i koniec.

 

3124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

No to myślę, ze niebawem galeria . Już się nie mogę doczekać. Wygląda świetnie, nawet z tej odległości jak na fotce.

Co po A310? Masz jakieś plany w kwestii 'pasażera' następnego?

 

Co do następnego to niestety muszę skończyć rozpoczęte: Concorda w malowaniu PEPSI, 737-300/400/500 LOT, i może Me-323 Gigant. A do sierpnia 2013 mam marzenie zrobić Ił-76, An-124, A300 Beluga, i C-17 - wszystko w 1/144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle - będą kolejne galerie . Szczególnie ten Concorde w barwach Pepsi mnie intryguje Miłego oklejania kalką (brazylijską)

A Gigant to co za zwierz w 1/144? Nie wiedziałem, że ktoś to robi? No chyba, że Anigranda męczysz

A jeszcze taka ciekawostka - nie wiem czy wiesz, że można Giganta zrobić w malowaniu 'cywilnym'. Był używany przez Anglików na Malajach i Singapurze w latach 1946-47 jako samolot cargo. Specjalnie z Europy go ściągnęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

No to myślę, ze niebawem galeria . Już się nie mogę doczekać. Wygląda świetnie, nawet z tej odległości jak na fotce.

Co po A310? Masz jakieś plany w kwestii 'pasażera' następnego?

 

Co do następnego to niestety muszę skończyć rozpoczęte: Concorda w malowaniu PEPSI, 737-300/400/500 LOT, i może Me-323 Gigant. A do sierpnia 2013 mam marzenie zrobić Ił-76, An-124, A300 Beluga, i C-17 - wszystko w 1/144

A tego Rusłana kiedy planujesz? To jest ten z Revella? Jak co to poczekam i będę miał co podglądać zanim ja się wezmę za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusłana mam ochotę od razu zacząć składać, ale nie mam miejsca żeby jego części mieć gdzie przetrzymać. No i muszę w końcu pokończyć te stare. Planuję go jako pierwszego złożyć z wymienionych wcześniej transportowców, itp. Może grudzień/styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusłana mam ochotę od razu zacząć składać, ale nie mam miejsca żeby jego części mieć gdzie przetrzymać. No i muszę w końcu pokończyć te stare. Planuję go jako pierwszego złożyć z wymienionych wcześniej transportowców, itp. Może grudzień/styczeń.

Mi pasuje bo po A380, chcę skleić F4 Phantom w 1:48, a tempo mam jak widać żółwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Karolu, Rusłan należy do modeli z gatunku tych 'samosklejalnych'. Tzn. jest świetnie spasowany i w ogóle. Wiem, bo robiłem takowego kilka lat temu, zaraz jak się pokazał. Jak dla mnie jego jedyną wadą są rozmiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Trochę podłubałem przy modelu. W sumie to już niewiele zostało do zrobienia. Trzeba dokleić te rozpraszacze wirów na końcach skrzydeł i światła domalować. No i jeszcze podpicować tu i ówdzie. Na to lekki brudzing przyjdzie. Ale naprawdę lekki.

Jak widać zrobiłem washa. Jest ... jasnoszary, ale na białym samolocie i tak jawi się jako ciemny, niemal czarny

Myślę, że następna odsłona to będzie już galeria....

Aha, jeszcze jedno - powiedzcie mi proszę, czy nie zza mocny ten wash? Może wymyć go jeszcze nieco zanim powerniksuję i będzie za późno? Czy zostawić tak jak jest?

0b67a94b.jpg

9f173751.jpg

adf0601b.jpg

d2c6b100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Potraktuj to proszę tylko jako sugestię, bo mój pogląd na łosza jest dość radykalny. Uważam, że w większości przypadków niewiele pomaga i jest odbiciem trendów polegających na tym, że zaczynamy sądzić, że model bez łosza jest nieważny, mimo, że porównanie z oryginałem na ogół wizji łosza przeczy. Dla pasażera w 144 oceniłbym go w ogóle jako zbędny, próbując co najwyżej delikatnie stosować przy drzwiach i pokrywach podwozia, ew. trochę przy mechanizacji płatów. Twój 737 z galerii wygląda pod tym względem bardzo dobrze, bo tam - jakkolwiek jest w niektórych miejscach łosz - to nie dominuje nad wizerunkiem modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Poza forum też już mi zresztą jeden znajomy zwrócił uwagę na tegoż ostrego washa (który w założeniu w ogóle ostrym miał nie być ).

Namieszałem trochę z górą - w zasadzie to większość wypłukałem. Trochę zostawiłem, acz niewiele. Za to nieco 'brudzingu' przybyło. Takiego delikatnego.

Jak teraz się Wam to widzi? Wash już nie straszy na kadłubie (z wyjątkiem spodu i dolnych partii )... chyba....

(fotki takie 'na szybko' z ręki strzelane, w biegu niejako, więc nieco 'przepalone' jak się okazało)

bd23c961.jpg

347e32a6.jpg

c95d39e7.jpg

b362c261.jpg

4b81f1e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.