Skocz do zawartości

MiG-21PF Innex 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chętnie dowiedziałbym się od Was coś na temat "białego" Mig-a 21 R 1375. Kiedy w maju 1991 rodu zdawałem go na złom w Mierzęcicach był szary

Co do tego samolotu, to nie jestem pewien, ale... chyba nawet mam gdzieś kolor fotę, sprawdzę, scan wykonam i umieszczę jeśli to właśnie ten egzemplarz.

 

EDIT...

Tak to ten egzemplarz, podładuję aparat i wrzucę. Foto będzie pochodzić z książki 32 Pułk Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego, polecam każdemu tą pozycję i kilka innych z tej serii z wyd. Rossagraph.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje trzy grosze do malowania MiGów. Owego czasu pewną część PF-ów pomalowano w Dęblinie bardzo jasno-szarą (popielatą, nigdy białą) farbą. Była ona głęboko matowa i pokrywała cały płatowiec z wyjątkiem niwielkiej sekcji kadłuba tuż przed niemalowaną (stalową) osłoną dyszy dopalacza. Ta sekcja pomalowana była farbą aluminiową. Szara farba była nietrwała, całymi płatami schodziła z powierzchni samolotów. Regowała nawet z wodą deszczową. Jeśli ubytki były duże to samoloty odsyłano do ponownego malowania. Wracały pomalowane na aluminiowo. Jeśli były niewielkie to technicy sami poprawiali uszkodzenia powłoki farbą aluminiwą. "Siwa" farba chętnie się brudziła i samolt zmieniał wygląd z tygodnia na tydzień. O ile mnie pamięć nie myli to w połowie lat 80-tych latał w 1 plm tak pomalowany PF z nr 0610 isyrenką namalowaną po obu stronach kadłuba.

Pozdrawiam.

Dops01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje trzy grosze do malowania MiGów. Owego czasu pewną część PF-ów pomalowano w Dęblinie bardzo jasno-szarą (popielatą, nigdy białą) farbą.

Czyli twierdzisz Dops01, że nie było białej farby? Więc ten MF jaką jest pomalowany?

 

98784839.jpg

zdjęcie z Lotnictwa z szachownicą. Chodzi mi o to, że może fakt, nie było białych eRów, ale już PF-y i MF-y raczej występowały w bieli...

 

Sory Patyk, że trochę off-top robi się w twoim wątku...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielaty jak najbardziej.

Co do uzbrojenia niemieckich Mig-21 PF

Niemcy kupili u nas dla swoich PF ów belke PBP-2 ,,Monsun,, dzięki której ta wersja zamiast 2 R-3S przenosiła 4 takie pociski.

 

Em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za informacje. Czyli z białego eR-a nic nie wyszło jedna zagadka rozwiązana. Trudno będzie biały MF. W tym całym dłubaniu przy modelach to poznawanie jego histori i konstrukcji jest dla mnie na pierwszym miejscu a robienie modelu niejako przy okazji. Young - żadnego OT nie ma - cały czas gadamy o MiG-ach

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: Miałem dać już wczoraj ale wiadomo wyjące dzieci na rękach utrudniają obsługę skanera.

Po drugie primo: Chyba kogoś ubiegłem

obraz0002.jpg

To co dorzucamy do pieca czyli jaki to kolor???

Zdjęcie pochodzi z książki "32. PRT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na rynku jakiś model Miga 21R w 1/72? Ja naprawdę potrzebuję mieć taki model

Panzer4 wystarczy kilka minut z wyszukiwarką, już nie mówię o google ale jak wpiszesz mig-21 w tutejszej wyszukiwarce wyskoczy ci coś takiego link

 

Piotrek.S. czyli się zgadza - to ten sam kolor, popielaty, jak na MF-ie 6507 i jak rozumiem na niektórych PF-ach z Łasku (min. 2408, 2401 itd.). Będę bardzo wdzięczny za numerek farby

 

Patyk to zapomnijmy o "białym" bo to w rzeczywistości ten popielaty, więc możesz robić tego eRa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dorzucamy do pieca czyli jaki to kolor???

Zdjęcie pochodzi z książki "32. PRT"

 

Nie znam się na tych samolotach w ogóle, absolutnie i wcale. Ale... ale tata mojej dziewczyny służył w tym pułku. Mogę się spytać, czy były jakieś białe dwudziestki jedynki. Mam się pytać?

 

A się spytałem jednak a co...

Nigdy nie było w 32 pułku białych migów 21. Wszystkie, które wracały po remontach były jasnoszare po przemalowaniu z oryginalnego malowania radzieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young dzięki za linka do wątku sokola. Wyobraź sobie, że samolot o numerze 1706, który tam jest to dokładnie samolot, którym zajmował się mój przyszły teść (mam taką ogromną nadzieję) jako inżynier techniczny pułku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyznajemy się do bliskich spotkań 1 stopnia z MiG-21R, to osobiście rozkręcałem te piękne Migi od 1989 roku w 1 esk 32 plrt

 

PS. Panzer4 - Można na prw, kto przyznaje się do 1706 z 2 eskadry?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No moje spotkanie z MiG-ami jest dość dalekie i pośrednie. Tak jak pisałem bladego pojęcia o nich nie mam Smile Ale muszę sklecić tego jednego jedynego jako prezent dla wiadomo już kogo Smile

hmmm szukaj modelu Fujimi, oni o ile się nie mylę pojechali i eR'a, co do ubiegnięcia mnie... ubiegliście, dokładnie właśnie o tego eRa mi szło z monografii o 32PLRT...

 

Patyk... rób tego Era :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odświeżyłem, ponieważ tu toczyła się debata nt. popielatych ołówków, a w sieci pojawiło się takie oto zdjęcie

 

1527057.jpg

 

To ten kolor popielaty? Jarekk, może masz jakieś dane tego koloru? Numer choćby humbrol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem konwersję tego zdjęcia w photoshopie na czarno-białe i wyszedł biały ołówek. Im lepsze zdjęcie tym bardziej oddalamy się od teorii ''biały'' bardzo jasno kremowo szary- tak ja to widzę. Jak będę robił ''białego eR-a'' to będę mieszał kolor biały z szarym do takiego odcienia jak na zdjęciu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.