Skocz do zawartości

Pantera A wczesna


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem sobie dać miesiąc przerwy ale nie wytrzymałem.

Dawno temu w odległej galaktyce popełniłem taką dioramkę.

6-2.jpg

Jest na niej fajna Pantera A z zimmeritem kwadratowym Ataku. W zasadzie miała służyć jako odcinek testowy - ale przygladając się jej stwierdziłem ze jest to całkiem porządnie sklejony model. Na początku chciałem ją wykorzystac jako dawcę organów do D celem przeróbki na A ale żal mi się jej zrobiło. Wczoraj wieczorem spróbowałem czy uda się zniej pozdejmować oporządzenie - a jeśli tak to zamierzałem ją doczyścić. No i się udało. Z tego powodu dziś wrzuciłem ją kreta i zszedł cały lakier emaliowy. Cześć malowaną Pactrą usunąłem za pomocą proszku do prania i ciepłej wody. Resztki doczyszczam Wamodem ale już jestem w 100% pewien że uda mi sią doprowadzić do stanu jak spod igły przed malarskiej. Wszystko co się bedzie dało wymienię na fototrawionkę ( stelarze na gąsienice, narzędziow, uchwyty, szekle. Pantera ta ma metalową lufę - normalnie będzie wypasik ;)

Przetrenuje sobie na niej małą normandzką winietkę z moim nowym pomysłem na liście.

I tu prośba - poszukuje zdjęć z Normandii Panter moga być zniszczone/porzucone - ja pożyczyłem dwa moje wielkie Normandzkie albumy i zwrot najwcześniej za dwa miesiące nastąpi - to za długo - za miesiąc to chciałbym juz byc w połowie drogi do skończenia tematu.

Jeśli byście byli łaskaw coś podrzucić to będę zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o stary - jestem twoim dłużnikiem - coś niesamowitego

 

Edit - Paweł - nie ona raczej odbiega od całóści mojej kolekcji.

 

PS. Podłoże i figurki na sprzedaż - cena 120 zł + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje ,że nie pogwałce zbytnio regulaminu forum ale znalazłem mase fotek panterek na forum zagranicznym : Axis History Forum . Dokładniej to zerknij w temat :"The battle of Mont Ormel and Das Reich's counterattack" Myśle ,że coś wybierzesz ciekawego dla siebie.

Pozdrawiam

 

link: http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=54&t=108309&sid=3ce269a419df33c18a4a04f903a2822a&start=45

 

Enjoy:)

 

btw ta fota z martwą panterka i wrakiem shermana kilka metrów od niej jest dla mnie po prostu epicka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kompozycja dioramy gotowa - będzie jednak Normandia. Drzewa na razie to surowiec do ukształtowania i naklejenia gałęzi i liści. Tak naprawdę największym wyzwaniem będzie zieleń. Chcę zrobić prawdziwie wygladające drzewa co wiązać się będzie z naklejeniem mnóstwa pojedyńczych lisci -zakładam około tysiąca. Zrobię je z paprotki która właśnie się podsusza w tym celu. Takie pół podsuszone wylądują w glicerynie na kilka dni aby się nie kruszyły. Po pomalowaniu trafią we właściwe miejsce. Pierwsze próby wypadły fantastycznie. Zrobiłem również ruchome wahacze usuwając stare na stałe zrobione przez Dragona. Na razie układ jezdny jest nie klejony tak ze sobie lekko lewituje ale po pomalowaniu i przyklejeniu bedzie ok i ułożenie kół stanie się widoczne. Scenka będzie kompilacją kilku zdjęć jakie otrzymałem od Was z Normandii.

IMG_0010.jpg

IMG_0015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci coś podrzucić na temat ale koledzy mnie uprzedzili

Będę podglądał z ciekawością gdyż może w końcu i ja zrobię

jakąś podstawkę dla mojej kotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollingstones fajna dioramka, kiciuś pierwszorzędny. Ale drzewka Ci kapitalnie wyszły, szło by pomyśleć, że kupione. A tu jednak nie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mój modelarski mentor zarzuca, że podstawka pod jedynkę "niepotrzebnie taka wysoka" ... No cóż, widać biorę przykład z najlepszych . Wszystko w Twoim fajnym stylu, przemyślane i rozplanowane z wyczuciem. Jak zwykle bardziej podziwiam "niemych świadków historii" (otoczenie pojazdu) bardziej aniżeli "głównego bohatera" (tutaj: bohaterkę). Skąd wytrzasnąłeś takie zajebiaszcze "badyle" - to korzonki z lasu? I czy już przewidziałeś tytuł pracy?

 

P.S. Ten bruczek to z MS czy jakiegoś innego "rzeźbiarskiego" wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu - badyle to korzenie z drzew. A bruk to resztka jakiejś żywicy ze składu.

Baza gotowa -

Zrobiłem sobie taki kamuflaż jaki chciałem a jakiego najbardziej się zawsze bałem.

Jest taki prawdziwie normandzki. Malowałem - brąz farbą Lifecolor -piękne cienkie linie super pracuje pod aerografem. Zieleń to Gunze - wrażenia rónie rewelacyjne a może i nawet lepsze. Ogólnie wniosek jeden - vallejo do lamusa jeśli chodzi o aerograf!!!

Teraz zabiorę się za malowanie miniowych obtarć i obić pózniej szare wariactwa obiciowe zimmeritu i filtry dużo filtrów emaliowych. Jeszcze powyciągam w międzyczasie detale jasniejszym odcieniem.

 

PS - Bardzo podobają mi się takie pomalowane gąsienice na zapasie - mogę je tak zostawić czy to buba była by.

IMG_0018.jpg

IMG_0017.jpg

IMG_0019.jpg

IMG_0020.jpg

Acha te dwa piękne wypychacze zaraz znikną - nie zauważyłem ich wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, super to wygląda, ale może ktoś zrobi rozwalonego Tigera, Panthere, a w koło wraki 5/6 T-34, albo Shermanów Tak to mniej więcej wyglądało, taki był współczynnik. Np. na froncie wschodnim na w/w tanki przypadało od 6-10 T-34. (Źródła: Wspomnienia Gen. Rausa, Wojna Pancerna 1939-1945, Dywizja Pancerna Wiking)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. na froncie wschodnim na w/w tanki przypadało od 6-10 T-34. (Źródła: Wspomnienia Gen. Rausa, Wojna Pancerna 1939-1945, Dywizja Pancerna Wiking)

 

dobra, dobra, przestańmy z pierdołami, na które mi się miesza w głowie, bo to zaczyna nowy temat i bezsensowne posty

 

Seba !!! Boże, jaką on piękną Pantherę ożywił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, super to wygląda, ale może ktoś zrobi rozwalonego Tigera, Panthere, a w koło wraki 5/6 T-34, albo Shermanów Tak to mniej więcej wyglądało, taki był współczynnik. Np. na froncie wschodnim na w/w tanki przypadało od 6-10 T-34. (Źródła: Wspomnienia Gen. Rausa, Wojna Pancerna 1939-1945, Dywizja Pancerna Wiking)

Ten post był tak zbędny i bezsensowny jak podpalanie ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter ja Cię tak bardzo proszę, przestań analizować czyjeś posty, i tym samym Twój post ma tyle wspólnego z tematem autora co szpital polowy z gabinetem kosmetycznym

 

pozdr

 

cd Panthery, czekam na więcej postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz, a teraz już drugi Twój post nie ma nic wspólnego z tematem

No chyba że wtóry raz powtarzane:

PS Czekamy na postępy, pierdu pierdu.

Ma coś wsplnego z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice zostaw !!!!! zdecydowanie !!!! Mnie to kiedyś zakwestionowali w king tigerze na forum, ale potem znalazłem kilka zdjęć, gdzie widać, że do malowania kamo ich nie zdejmowali. Może nie było na nich dunkelgelb (fabrycznego) ale napewno były na nich paski, ciapki kamuflażu. W warunkach polowych nie zdejmowano lin, narzędzi i innych szpejów do malowania. Mozna dodać jeden element np, załozony po jakimś czasie w kolorze właściwej gąsienicy dla kontrastu. PANTERA SUPER !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak też zostawiam te gasienice. Loto mi to czy tak mogły być czy nie - podaba mi się i tak je zostawię.

Wczoraj na fali marki Perła lubelska - pomalowałem dalej, zrobilem washa na zimmericie i zacząłem wyciągac światło z wystających elementów. Dziś będę to kontynuował i wejdę z produkcją odprysków jasnej farby. Mam ochotę aby pobawić się jeszcze smoke Tamki celem zwiększenia cieniowania - ale trochę się boję. Ten kamuflaż jest gęsty i nie chciałbym go spieprzyć. Jakie jest wasze zdanie. Długo zastanawiałem się nad obiciami i kolorem pod nimi -

szkoły są trzy - minia, szary kolor lub bazowy.

Udowodnienie jaki był graniczy zcudem - na każde 100 zdjeć z kolorem szarym znajdzie się 100 z ciemnym miniowym. Ja zdecydowałem się na bazę miniową.

Obraz004-1.jpg

Obraz005-1.jpg

Obraz006-1.jpg

Obraz007.jpg

Obraz009-1.jpg

Obraz008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.