Skocz do zawartości

Pantera A wczesna


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej uważam, że model wygląda świetnie, a teraz to jeszcze bardziej. To rdzawienie (jeśli można tak nazwać) bardzo ładne, aż miłe dla oczu. Czekam na dalsze zmagania z modelem, bo z biegiem czasu wygląda coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Urocza kotka, aż mnie chęc bierze, żeby swoją zacząc, niestety ja mam Italkę, więc troszkę błędów jest. Świetnie wyglądają te mega odpryski zimmeritu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to farba? biała? ta przy odpadającym zimmerincie

to mieszanka dużo bieli 5 kropel i 1 czarna - na razie trzeba wszystko przejaskrawiać - pózniej się stonuje tak że praktycznie bedzie ciut widoczne. TO nabierze takiego zółtawego -/ochrowego akcentu. Ale to pózniej.

Ja dałby mocniejszego washa

również przyjdzie na to pora - staram się nie używać washa jako metody na zacieki i filtry - wash to podkreślenie detali. Jest taka szybka metoda -nałożyć washa na cały model izetrzeć - dobra w handlu -szybko robić i szynko sprzedać ale ja robię dla siebie i żal zabijać fitry i inne malowane pierdółki

miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farba to biała vallejo i czarna proporcie 5/1

Pomalowałem bazę odprysków - te największe, pózniej wejdę z najmnieszymi - ale to już po kolejnym etapie filtrowania i róznicowania powierzchni.

Wszystko jest oczojebliwe ale na stonowanie przyjdzie czas. Pantera będzie mocno spigmentowana tak że teraz muszę mieć jak największe kontrasty.

Idę robić kolejnego Washa.

Obraz011.jpg

Obraz012.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie mogłem się powstrzymać i maluje sobie dalej -tym razem małe odpryski i zadrapania. Dodałem kolejne kolory i wkrótce powinienem ten etap zakonczyć - zdjęcia robiłem podglądowo dla siebie tak że sporo elementów jest jeszcze nie ruszanych, albo nałożony jest jeden kolor. Test zgaszenia wypadł bardzo pozytywnie tak że oczojebliwośc wkrótce przerodzi się w subtelność.

Obraz013.jpg

Obraz014.jpg

Obraz015.jpg

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty Seb umiesz sam, tylko Ci się nie chce

fajnie że Wamsię podoba,

Lecimy dalej

Namówiony i zainspirowany przez Badgera użyłem Smoka tamiyi do zakcentowania światłocienia - i to był dobry pomysł. Malowałem od dołu do góry zmniejszając natężenie światła. Dużo elementów jest zostawionych takie jak były przez co Pantera naturalnie się podniosła w kontraście cienia a jednoczesnie oczojebliwość odprysków się zmniejszyła.

Teraz zajmę się kolejnymi odpryskami a raczej zarysowaniami od drzew i krzaków jakich w Normandii było pełno.

Obraz017.jpg

Obraz018.jpg

Obraz019.jpg

Obraz020.jpg

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... coś jest na rzeczy z tym "smokiem" . Panter widziałem już tyle, że mi się znudziły, aczkolwiek Twoja - z zimmem i pomalowana w trochę inny sposób prezentuje się bossssko. Kiedy wjeżdżasz na warsztat z dalszymi pracami dioramowymi?

 

P.S. Uważaj z wstawianymi fotkami - od tych się wątek "rozjeżdża".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieży, nr. ja wiem(bo w sumie wiem niewiele) daj im czadu, jak reszcie kruszonek.

Sebek, zabij mnie, ale różnic drastycznych nie ma(post wyżej-ostatni)

Minia wieży, kadłub-to samo.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedę Cię zabijał - wieszże nie jestem zwolenikiem wylewania czarnej mazi na model i ścierania jej patyczkami do uszu . Lubię mieć każdy efekt tak aby nie ginął wcześniejszy. Wczoraj te zdjęciami wyszły niezbyt kontrolowane - zle ustawiłem balans.Natomiast róznica jest drastycznie na plus.Może dzis zobaczysz więcej

odpryski prawie zakończone - dojdze jeszcze ciut takich leciutko rdzawych ale to takie minimum złapania nalotu.

Teraz zabieram się za malowanie narzędzi i układu jezdnego oraz wydechów. Jak to skończę to pojazd odstawiam na półkę i biorę się za dioramę. Dopiero jak tam podciągnę kolorystukę to go wstawię i zacznę wtapiać w otoczenie. Musze panować nad kolorami bo lato to strasznie kolorowa pora roku. Fajnie bo jeszcze praktycznie nie bawiłem się olejami a już jest kolorowo.

Obraz027.jpg

Obraz029.jpg

Obraz030.jpg

Obraz028-1.jpg

Kaziu odpowiedz juz masz - zaraz sie za nia zabieram

Co ciekawe -z drzewami to robota będzie na dwa dni -zdjąlem z kaloryfera zielsko i tak od łapy w ciągu 1 minuty ta surowiznę wrzuciłem na te korzenie i już jest fajnie - a jak się je pomaluje i poprzykleja w sposób kontrolwany to wyjdzie nieżle, będzie mozna olać fototrawione listki. Liście jeszcze dziś się posuszą i idą do kąpieli w glicerynie.

Aja już wiem że nie bedę musiał przyklejac pojedyńcze listki tylko gałązki partie po 10/20

Obraz025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiercić się nie będziem, ale smoke po wieży ?Khaki nie lepszy?

Dobra,pewnie masz rację.

Drzewko kozak, natomiasy koła...które pewnie będą zasyfione uciekają w pomarańcz ;)

A z resztą,sam ja niebawem zobaczę na zywo , to sobie pociumkam.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem smokem z dwóch powodów -

bader mnie namówił

a drugi jest bardziej rozbudowany - pójdzie spora pigmentacja kurzowa i ciemniejszy podkład fajnie zróznicuje cień jaki dają drzewa - zwróc uwage na drzewa, pantera stoi prost pod nimi - ja po prostu trochę chce oszukac oko i pewne naturalne efekty podciągnąć. Użyję jeszcze zółtego cleara przed olejami aby rozświetlić płaszczyzny które pod drzewami nie bedą. Ale zrobię to póżniej jakjuż bedę miał zrobioną częsć podstawki z drzewami. Co z tego wyjdzie to jeszcze nie wiem ale podumam nad tym dalej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie użyjesz gumowych gąsienic..... toszto zniewaga

 

Użyję na 100%

 

wczoraj musiałem być w Krakowie i odwiedziłem wieczorkiem Badgera.

Zrobił kolega kilka zdjęć gdzie pojawiły się już kolejne działania i jest to przedostatnia faza robienia obić

Zdjęcia są lepsze bo Badger ma fajny aparat a ja sam przekonałemsię że swoje mam niedoświetlone i koniecznie musze kupić dodatkową lampkę.

DSCN3196-1.jpg

DSCN3201-1.jpg

DSCN3197-1.jpg

DSCN3199-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo napisał:

Chyba nie użyjesz gumowych gąsienic..... toszto zniewaga

 

 

Użyję na 100%

 

 

Są aż tak dobre ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - nie chwalmy dnia przed zachodem słońca

Natłok obowiązków służbowych niestety spowodował znaczny zastój w robocie modelarskiej. Ale jak wróciłem do działań to z wielką pompą Nie ma już normandii bo z mojej winy czołg kilka dni temu w pewnym momencie znalazł się w miejscu w którym nie powinien się znajdować w danej chwili - skutki były takie że albo przemalowywuje przednią płytę od nowa albo robię coś innego. wybrałem zimowy kamuflaż i oto prosto z warsztatu taka zmiana. Na szczeście maluję bardzo cienkie warstwy tak że mogłem sobie pozwolić na taką ekstrawagancję. No trudno - czasami model psujemy sami a czasami robi to ktoś za nas inny.Temat normandzki nie umarł bo na dioramie będzię brzydal - tym bardziej że muszę już brać się za te drzewa bo liście wyciągnąłem z glicerynki i już są wysuszone. Ale skoro tyle osób może robic kilka rzeczy na raz to i ja do nich dąłącze.

Teraz muszę przez swięta uporać się w całosci z panterą aby była gotowa do dioramy.

Od jutra washe filtry malowanie mini, odprysków itp.

Tadam

IMG_0009.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0011.jpg

IMG_0012.jpg

IMG_0014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.