Skocz do zawartości

Pantera A wczesna


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No z zapasowymi gąsienicami troche buba ))))). Miały być w kamo ?. Powinny być bez bazowego na 100 % , ale wężyki kolorowe już się zdarzały (są zdjecia takie i takie, nie zawsze zdejmowali) a zimowe kamo to już na 100% nie zdejmowali zapasów i lin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolega znikł
urlop-)))

 

a zimowe kamo to już na 100% nie zdejmowali zapasów i lin ;)

nie zgodzę się-))))

 

To chyba dość stary projekt?

To reinkarnacja bardzo starego modelu z dioramy z Normandii.

Na razie prace utknęly - oczekuje na śnieg Andreii ponoć świetny natomiast zamówienie ma ciągle status w oczekiwaniu. Dopóki nie będę miał śniegu, dalej nie idę- bo po prostu nie wiem jak ten specyfik wygląda na żywo a nie zamierzam potem bawić sie w poprawki z sodą. Aby mi się nie nudziło dłubię sobie Shermana z Normandii-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Śniegu Andrei nie ma to olewam go i robię inaczej. Strasznie płodni jesteście - z dwa tygodnie się człowiek nie zaktualizuje to na 4 stronie wątku szukać trzeba

prac ciąg dalszy - wczoraj dokonałem pigmentacji celem uzyskania na razie efektu suchego błota. Użyłem bardzo prymitywnych narzędzi to jest

dwa pędzle, fixer, dwa pigmenty - suche błoto i piach.

Najpierw ubrudziłem układ jezdny sypiąc z pędzla pigment i zalewając go fixerem - a następnie na to sypałem pigment strząsając go z pędzla jak popiół z papierosa a że wprawę mam w tej drugiej czynności, to zeszło mi z tym z 5 minut. Wysuszyłem to suszarą na zimnym dmuchu dzieki czemu uzyskałem równomiernie wyschnięte błoto bez tych brzydkich plam wysychającego fixera. To samo zrobiłem z kadłubem i górą z tym że dużo ostrożniej. Rano przebudzony wpadłem na pomysł że skoro żywica akrylowa ma w nazwie akrylowa to to rozbiłem ją z wódką aby zmnieszyć napięcie powierzchniowe i zrobiłem teścik z sodą jak się to zachowa po nasączeniu, No i i akceptowalnie wyszedł śnieg ale nie taki rozstapiający się tylko śnieg jaki chciałem. Jako człowiek oszczędny pomyślałem ze wódkę nalezy lepiej spożywać niż wylewać ją na model i drugą mieszankę sporządziłem żz żywicy i wody z płynem do mycia naczyń, efekt ten sam na modelu a lepiej spożywać wódkę niż płyn do mycia naczyń. Po chwilowym przeschnięciu wygląda już fajnie a ja poczekam sobie kilka godzin aby móc wejść z kolejnymi efektami magicznymi firmy MIG

Zdjęcia obecne to najnudniejszy etap działań bo wszystko jest jeszcze mało zróznicowane - jednolite błoto brak smug, mokrych odbarwień, plam po oleju ale to juz wkróce

IMG_0001-1.jpg

IMG_0002-2.jpg

IMG_0003-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - to stary Dragon, A wczesna + zimmerit ataku, dojdą dwie figury NIemców skradajcych się za porzuconym czołgiem.

Aktualnie - baza do postawienia na podstawce gotowa - dojdą jescze zielone gałezie obsypane śniegiem, rdzawe druty, oraz sztachety z płotu gdyż inspiruje się lużno tymi dwoma fotami

244_panther1-1.jpg

216_panther1.jpg

tak to wszystko wygląda obecnie

IMG_0001-2.jpg

IMG_0002-3.jpg

IMG_0003-3.jpg

IMG_0006-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - mójtygrys zimowy ma już półtora roku i wszystko się trzyma - choć co za pięć lat się stanie to nie wiem - olej artystyczne np. ciemnieją -ale raczej jestem pewien że nic się nie stanie. Dziś zrobiłem podstawę do podstawki - chcę przełamac stereotyp zimy w której trawa jest zawsze żółta - a to nieprawda trawa niska zimą jest zielona, dlatego robię na przekór temu co do tej pory widziałem w winietach i dioramach . Jedno zdjęcie aby pokazać jak śmieszny powstał kontrast.

IMG_0012-2.jpg

Muszę to zostawić teraz na dwa dni aby wszystko wyschło bo nie chcę mi się siedzieć z szuszarką - a śpieszyć się nie muszę. Wieczorkiem pobawię się nowym nabytkiem -Stuhem póznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I absolutnie Cię popieram z tą trawą bo mam plan zrobić to samo na mojej winietce tyle, że bez śniegu. Fajne są te przejścia mokrego śniegu.

Czy czasem koło z lewej strony Ci się nie skrzywiło?

Ogólnie pogratulować warsztatu, jak zwykle zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snieg super,z czego trawka?co do blota mam mieszane uczucia,kolor spoko ale ta struktura wyglada jak cynamon na placku albo jakas kruszonka,no chyba ze jeszcze beda zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem koło z lewej strony Ci się nie skrzywiło?

Słusznie skrzywiło się- ))

trawka wyglada nie ciekawei

Bez wątpienia teraz mnie też się nie podoba ale jeszcze nic nie zacząłem na niej robić -)

 

struktura wyglada jak cynamon na placku albo jakas kruszonka

Dawno się tak nie uśmiałem -)).Spoko daj mi szansę - efekty muszą być na tym etapie bardzoostre bojeszczedużo się na tych kołach będzie działo .

Ciąg dalszy prac to płotek pomalowany wstępnie, oraz już całkowicie wyschnięta trawa- jutro będę ją malował i sadził wyższe kępy aby potem przysypać śniegiem.

W wątku Sen o Victorii było pytanie jak malowana jest balsa - tylko olejne farby artystyczne ale rożcieńczalnik to humbrol - dużo szybciej wysycha niż white spiryt. Użyte kolory

IMG_0003-4.jpg

i efekt

IMG_0001-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko daj mi szansę - efekty muszą być na tym etapie bardzoostre bojeszczedużo się na tych kołach będzie działo .

 

I super, bo na razie wygląda badziewnie jak posypane zmieloną czekoladą.

 

Diorama na razie widzę letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Gunze.Używasz AKRYLI CZY EMALII ?

Witaj - Używam Gunze H czyli to akryle - rozrabiam je z firmowym rozpuszczalnikiem w proporcjach pół na pół - to ciekawostka rozpuszczalnik firmowy nieważne który kupisz tak i tak jest ok.

 

Vallejo za szybko zapychają dyszę

Warto dodawać retaderu talensa - dwie trzy krople na mieszankę załatwia problem - choć i tak pod areograf to farby nie są najlepsze przynajmniej dla mnie- choć niedawno je kochałem - ale tamka i gunze to to jest to.

super, bo na razie wygląda badziewnie jak posypane zmieloną czekoladą

pozwól że sięnie zgodzę - kilka osób to widziało na żywo i byli zwolenikami aby pozostawić te koła już w takim stanie.

Ja mam na nie pomysł i podążać za nim będę konsekwentnie, choć jeśli masz jakieś rady jak ty byś to zrobił konkretnie to chętnie przygarnę

wygląd kół z błotkiem powstał na podstawie zdjęć archiwalnych

Co prawda pojazdów pracujących przy budowie obwodnicy Kielc ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.