Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

tornado a ty juz skonczyles ten model sory te 2 modele bo widzialem ze nabyles sobie straz pozarna amerykanska

Ostatnio nic nie zrobiłem przy modelu, cierpię na brak veny a do strażaka jakoś się zniechęciłem i najchętniej pozbyłbym się go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po dluższej przerwie w końcu zabrałem sie za WS. Silnik z chłodnicą osadziłem w ramie już na stałe a maskę silnka i kabiny prysnąłem szpachlą natryskową. Szpachla dała mi potrójny efekt; 1- wyrównuje nierówności, 2- poslużył jako podkłąd a do tego ma lepszą przyczepność i 3- lepiej od podkładu zakryła wszystkie przełamania w strukturze plastiku

 

fda0f2a994b30d92m.jpg58af3bc6ea81067fm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba a powiedz mi gdzie nabyłeś tę szpachle w sprayu i za ile ?

 

Powo dalej w sklejaniu

Szpachlę kupiłem ponad roku w mieszalni lakierow samochodowych, ceny niestety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać są różne szpachle natryskowe. Ja wypróbowałem jakąś w kolorze kremowym, jasnym. Jak zaschła to za cholerę nie dawała się obrabiać. Twarda jak metal. Polerować od biedy się dawała, ale pocienić miejsca, gdzie było jej za dużo, już się nie za bardzo dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz Tornado czy to był "novol" czy jakiejś innej firmy?

"Szpachlówka natryskowa do napraw niewielkich uszkodzeń powłoki lakierowej -zadraśnięć, zadrapań" (tyle jest napisane po polsku) to produkt firmy "DINOL" ze Szwecji. Fotka chyba na wiele się nie przyda bo puszka jest częściowo zamalowana (służyła mi za podstwkę do malowania).

 

6825d16dc3bac72cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja francja.Panie Andrzeju.

 

Do Star. Firma Novol stosuje natryskowe szpachle do pistoletów ciśnieniowych(lakierniczych) ale koszt takiej zabawki za 3 l jest dośc duży. koło 150-170 zł za puszke 3 litrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zabrałem się za malowanie nadwozia, w pierwszym zestawie kabina/maska narazie otrzymał niebieski kolor.

 

7caf3f3dcfaf21d4.jpg

68c028633d99bd00.jpg

 

W drugim zestawie kabina jest nieco więcej pomalowana, pozostało zrobić małe korekty i zastanawiam się czy nie pomalować na srebno krawędzie wokół drzwi

Przymiarka na sucho:

 

081860418abaaf83.jpg

502f705b99817b71.jpg

bae2a64630d00a9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado takie małe pytanko: jak malujesz uszczelki wokół okien i jeszcze jedno gdyby krawędzie drzwi były takie jak w europejskich albo nowszych amerkanach tzw były by tylko wgłębienia bez "wystających" uszczelek itp to jak malujesz?

 

Ps. Modele bardzo fajnie wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado takie małe pytanko: jak malujesz uszczelki wokół okien i jeszcze jedno gdyby krawędzie drzwi były takie jak w europejskich albo nowszych amerkanach tzw były by tylko wgłębienia bez "wystających" uszczelek itp to jak malujesz?

 

Do malowania uszczelek używam markera olejowego, przy odrobinie wprawy nie potrzeba oklejać ich taśmą maskującą Natomiast wgłębienia malujesz w ten sposób, że wpuszczasz do nich dość mocno rozcieńczoną czarną farbkę (najlepiej acrylową) a zacieki można zmyć spirytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska silnika jest już prawie gotowa, będę musiał zrobić nową kalkomanię na lewe nadkole bo ta troszkę się powichrowała Filtry powietrza są gotowe, trzeba je tylko skleić do kupy bonarazie są na sucho złożone. Domalowałem również obramówki drzwi, a oto fotki:

Ps.

Nie zwraajcie uwagi na plamki, bąble itp na masce silnika albowiem są to krople wody.

 

6d4cb86441e63f44.jpg

6c77faf2c9eb1806.jpg

dfedbed51a081e13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że podoba Wam się moja robota

Fajny jest ten czerwony metalik (możesz podać numer farbki??)

 

Farbka to spray Tamiya - TS 18 plus bezbarwny z utwardzaczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja francja.Panie Andrzeju.

 

Do Star. Firma Novol stosuje natryskowe szpachle do pistoletów ciśnieniowych(lakierniczych) ale koszt takiej zabawki za 3 l jest dośc duży. koło 150-170 zł za puszke 3 litrową.

 

i tu się będę kłucił bo mam gdzieś rachunek :P i sprzedają je też w puszkach 0,8 i za taką puszke niewiem czy 30 zeta chyba dałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tornado kiedy dokończysz naczepę, flatbed trailer bo jestem gotowy, na dalsze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado kiedy dokończysz naczepę, flatbed trailer bo jestem gotowy, na dalsze komentarze.

Budowę naczepy dokończę po ukończeniu Scani 143, pod warunkiem że zdobędę do niej trzy pary nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz coś wykąbinować lub kupić prawda. pozdrowionka Wojtuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.