Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podziwiam projekt i jestem pod wielkim wrażeniem!! Cały czas obserwuję postępy budowy i czekam na efekt końcowy Szkoda, że nie mam miejsca na duże projekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda uszkodzeń, dobrze że podłoga nie wklejona, wtedy by było trudniej tą szybkę naprawić. A siateczka z kitu jest do kitu, niestety. W zestawie to przecież kawałek pleksi z fakturą siatki i ramy do niej. Ostatnio w promocji w Tesco była taka siatka, tylko 5 zł za koło o średnicy ok 20cm. No i może trochę za gruba do osłony szyby, ale myślę że warto się rozejrzeć za czymś takim.

CRW_4691.jpg

Ładnie pomalowany, wyszedłeś poza zestaw, ale nie poprawiasz ograniczeń czy uproszczeń zestawu. Szkoda. Chociaż za te aluminiowe błotniki wielki plus. Jest super, ale bez przysłowiowej wisienki na czubku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

. A siateczka z kitu jest do kitu, niestety. W zestawie to przecież kawałek pleksi z fakturą siatki i ramy do niej. Ostatnio w promocji w Tesco była taka siatka, tylko 5 zł za koło o średnicy ok 20cm. No i może trochę za gruba do osłony szyby, ale myślę że warto się rozejrzeć za czymś takim.

Docelowo będzie siatka z ramą z KFS'u. Nie pisałem o tym gdyż jeszcze nie mam jej i nie wiem kiedy będę ją miał Samej ramy z siatką nie zamawiam bo chcę nazbierać kilka pozycji aby zminimalizować koszty wysyłki. Tą z zestawu przykleiłem tak aby nie spadła więc nie będzie problemu z podmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również wyprodukowanie mocowań tłumika. Tu są przykłady dla Freightlinera. U Ciebie kasta już pomalowana więc chyba za późno. Ale to tak na przyszłość. Co prawda rozwiązanie/uproszczenie Italeri jest mocniejsze i stabilniejsze, ale jak to wygląda.

08_bus_freightliner_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Miesięczna przerwa od WS wystarczy, czas wracać do projektu Ubiegłego wieczoru coś mnie podkorciło na brudzing, no i chyba trochę przesadziłem szczególnie na lewej stronie ramy. Na zdjęciach kolory brudu wyglądają na jaśniejsze niż są w realu (fotki robione z lampą):

 

6c96f4c2cc51448c.jpg

25e4d2827e0a99da.jpg

dfb647698f3f6676.jpg

71e6cde6a6de7fe6.jpg

c1215fab09060620.jpg

13980bb63c527afb.jpg

553e652ba9f5c702.jpg

b330b5e9d2c5295d.jpg

fbc28b8bbee1cf68.jpg

778a1a132706a146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak będzie wyglądało połączenie wału z ostania osią...

W przednim moście w jego tylnej części jest wyjście na wał, a w tylnym wejście podobnie jak w przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się brudzenie podoba. A wydaje mi się, że nie jest za mocne. Wczoraj jeździłem Freightlinerem i miał przejechane 1400000 km. Więc rama nie może być dobra w tak wycioranych truckach. Ten miał tyle, a inne w ameryce mają pewnie ze 3 mln. Także jest oki. Tornado jak byś chciał foty silnika na przyszłość to powiedz bo mam teraz dostęp do cumminsa 500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłego wieczoru coś mnie podkorciło na brudzing, no i chyba trochę przesadziłem Rolling Eyes

 

Eeee tam nie ma co się przejmować ,bo tragedii nie ma

Tylko chwalić taką robotę

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za decyzję, brudzenia. W niektórych miejscach rewelacyjnie wyszły, w niektórych mam mieszane uczucia. Rdza na silniku to jest jednak to czego się boję. Nie jest on przypadkiem zrobiony z duraluminium? Brakuje też brudu pod nadkolami są czyściutkie od strony kół. Przyczepię się też do zbiorników paliwa, widać szwy od spodu. Ślady po wypychaczach na schodkach . Można było też ponawiercać otwory w schodkach.

No i znowu narzekam, ale za decyzję. Wieczorem znajdę artykuł z ze starej gazety, ponoć Italeri dało nie taki silnik jak trzeba do tego modelu.

Edit

 

TUTAJ jest artykuł o WS 4846 który właśnie robisz. Mój angielski kuleje więc raczej tłumaczył i cytował nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki koledzy za wasze opinie i za link do artykułu

No cóż, silnika nie zmienię bo i nie mam innego, Od podstaw nie będę go robił gdyż budowa/przebudowa całego modelu zgodnie z oryginałem zajęła by mi może i kilka lat, a i tak temat ten ciągnie się już ponad 2 lata i chcę projekt dociągnąć do końca, a nie jak inni zniechęcają się i zostawiają wszystko w proszku. Zbiorniki paliwa prawdopodobnie podmienię na aluminiowe Przed zamontowaniem i po było wszystko cacy, tylko po nołożeniu brudzingu i zabezpieczeniu go matem zachciało mi się przyspieszyć schnięcie przy pomocy suszarki do włosów no i się narobiło.

Pora na małą aktualkę. Do silnika i na ramie zamontowałem rurę wydechową i kilka przewodów:

 

316a969b2ef215bc.jpg

fa5a85651115c2b8.jpg

 

W kabinie dorobiłem nową szybę i słupki, a następnie poskładałem ją do kupy:

 

df2c55cd229702ab.jpg

223d396b54eb935c.jpg

ac6d00d0954d9925.jpg

 

Przymiarka na sucho:

 

65df80a6e2913590.jpg

b769a3def3cdb738.jpg

c334c37d973ff580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie czy maska sie nie spasowala z reszta kabiny?

Maska pasuje tylko, że wszystko leży luzem na ramie to i takie wrażenie sprawia.

 

Ps.

Ma ktoś instrukcję do WS z taką kabiną sypialną ? Chodzi mi o to jak jest mocowany sleeper do ramy bo takowych zdjęć oryginału nigdzie nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado musisz się zdecydować czy robisz brudasa czy czyściocha bo rama jest mocno uwalona a koła i karoseria czyściuteńkie.

 

Poza tym bardzo fajny projekt choć dawno tu już nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem mieć instrukcje lubie takie rzeczy chować.

Ooo fajnie W takim razie bardzo Cię proszę o zrobienie skanu lub fotki obrazka (co i gdzie zamontować do sleepera/ramy) i podesłaniu na tornado30@wp.pl lub wrzuć tu do tematu.

 

tornado musisz się zdecydować czy robisz brudasa czy czyściocha bo rama jest mocno uwalona a koła i karoseria czyściuteńkie.

Bardzo często jest tak, że rama jest uwalona a felgi i nadwozie lśnią w słońcu taką wersję robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.