Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, robertmodelarz napisał:

Tu masz co trzeba poprawić w aktualnie dostępnych modelach:

https://tiger1.info/

Proponuję Dragon- afrykański z Tunezji lub wóz nr 131.

 

Stronę znam. Chcę zrobić model Tygrysa prosto z pudła, nawet z dodatkami i nic na razie nie poprawiać.

Wstępne założenia: wersja Frühe lub Mittel  w kolorze Panzergrau RAL 7021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _OldMan_ napisał:

 

Stronę znam. Chcę zrobić model Tygrysa prosto z pudła, nawet z dodatkami i nic na razie nie poprawiać.

Wstępne założenia: wersja Frühe lub Mittel  w kolorze Panzergrau RAL 7021.

 

To kup Tamke i skleisz w jeden wieczór. 

 

Jeśli chcesz konkretny wóz no to musisz szukać pod ten konkretny.

 

RFM chyba najlepiej wypada najlepiej w chwili obecnej cena/jakość.

 

Nie wydaje mi się aby był konkretny model który bez większych ingerencji/dodatków się nada.

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kzugaj napisał:

To kup Tamke i skleisz w jeden wieczór. 

Tak żem myślał, że Tamiya na początek będzie nie najgorsza. Ale chciałbym mieć w magazynku coś na potem.

RMF powiadasz ?  A nowe modele z Takoma ? Dają radę ?

 

Szczerze mówiąc ten mnie nęci:

 

efd3bdef47d8214c616209186c105c52.jpg

Edytowane przez _OldMan_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _OldMan_ napisał:

Tak żem myślał, że Tamiya na początek będzie nie najgorsza. Ale chciałbym mieć w magazynku coś na potem.

RMF powiadasz ?  A nowe modele z Takoma ? Dają radę ?

 

Szczerze mówiąc ten mnie nęci:

 

efd3bdef47d8214c616209186c105c52.jpg

 

Jak mówiłem wcześniej wszystko zależy jaki konkretny wóz byś chciał. 

 

Znajdź konkretny wóz i wtedy będziemy dobierać model. 

 

Jak juz kolega ci link podesłał w szarym malowaniu to było ok 25szt a to i tak nie jest potwierdzone.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, _OldMan_ napisał:

 

 

Którego Tygrysa warto kupić na początek, tak żeby się nie zrazić a zarazić do budowy tego pojazdu ?

Proponuję taki zestaw który jest dedykowany jednej konkretnej maszynie np 6990, 6730 czy 6820 pozwoli to uniknąć oczopląsu przy przeglądaniu instrukcji. Np. jeden z najlepiej opracowanych zestawów 6328 obejmuje oznaczenia dla 10 maszyn, a każda z nich różniła się mniej lub bardziej od innej i to trzeba było wychwycić w zagmatwanej dragonowskiej instrukcji, ale udało się: 

_DSC6510.thumb.JPG.4fdd258b45525684ff1f13bf356f9cee.JPG

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seb napisał:

Proponuję taki zestaw który jest dedykowany jednej konkretnej maszynie np 6990, 6730 czy 6820 pozwoli to uniknąć oczopląsu przy przeglądaniu instrukcji.

 

O, i to jest odpowiedź jakiej oczekiwałem. Biorąc pod uwagę również cenę wybór będzie ten:

 

efd3bdef47d8214c616209186c105c52.jpg

 

  W tzw. międzyczasie skleję coś łatwiejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Evildead napisał:

To Academy to tak ogłosili, ale Tamiya ? skąd info ?

Bezpośrednio z Japonii od gościa z innego forum , tylko jeszcze nie wiadomo jaka wersja , 

Info z 25.02.2024

"Details are scarce, 
but it seems that Tamiya announced the release of the Pz.kpfw.I release at the Shizuoka AFV meeting held today.

A, Ausf.B, or Ausf.F. At this point, it is not clear whether it will be the Ausf.
If it is A or B, it would be the same as the academy.

According to information from participants at yesterday's meeting, the leak came directly from Chairman Shunsaku, who also said that he wanted the information to be spread (perhaps with awareness of the Academy's release information as well).
He has a "record" of leaking information on the development of the Leopard II A7V during a talk show at the same meeting last year.😁
Judging from this history, I believe this is a completely new development kit.
At the Tamiya Fair held last November, an outside circle displayed an actual MG13 gun (a gun with the barrel buried so that it would not function, in accordance with Japanese law), and we were told that Tamiya's development staff had measured it.
Therefore, it is believed to be an Ausf.A or Ausf.B of the Pz.kpfw.I.
Again, it would be a new development kit, not a rebox of another company's kit or something"

Edytowane przez Cypis
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.