Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Cypis napisał:

No i jeszcze jest model Tristara , produkowany też jako Hobby Boss .

 

Fakt ciekawe , który jest najlepszy . teoretycznie powinien być Tamiyi bo jest najnowszy.

Teoretycznie tak, choć HB vel Tristar wciąż pozostaje na czele tej czołówki, a już z pewnością pod względem ceny. Zapewne też stosunek jakości do ceny, także wypada na jego korzyść.

 

Edytowane przez Rafał B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seb napisał:

To żadna reguła. Patrz np Tygrysy RFM, nowsze od Dragonów, a słabsze.

Jedno jest pewne, że pod względem składalności to na bank Tamka najlepsza.

Ja jednak nie porównywałbym produktów Tamiya z projektowanymi  "naprędce" chińskimi RFM w ładnych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 minut temu, meser262 napisał:

Czyli dalej nic nowego. Stare modele Dragon/Cyberhobby - z nową oczywiście wyższą ceną. Jedyny plus to gasienice Magic Track zamiast gumowych pękających DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 13:10, Seb napisał:

Żartujesz z tymi MT?

Ja ma ten model, prawdopodobnie to przepak tego zestawu Cyberhobby 9142. Lepszy lichy plastik niż najlepsza guma.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Czyli dalej nic nowego. Stare modele Dragon/Cyberhobby - z nową oczywiście wyższą ceną.

A czego można się spodziewać po miniaturce pojazdu z przed wielu, wielu lat?

Od tamtej pory nie weszły żadne nowe modyfikacje - dajmy na to 20 lat temu. Co miało by być nowego?
Dragon mimo swojego wieku (ich modele) nadal są na szczycie pod względem merytorycznym i jakościowym.

Ma swoje wady to prawda. Instrukcja i niestety cena jest szczególnie negatywnym elementem.

Popatrz na ceny w innych państwach też niestety wysokie - dla NAS - Polaków i Naszą walutę.
 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skala 1/35

WW.II Sd.Kfz.184 Ferdinand, Kursk 1943 w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel 

 

Sd.Kfz.184 Elefant w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robertmodelarz napisał:

Skala 1/35

WW.II Sd.Kfz.184 Ferdinand, Kursk 1943 w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel 

WW.II Sd.Kfz.184 Ferdinand, Kursk 1943 w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel (Plastic model) Other picture1

Sd.Kfz.184 Elefant w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel

[Close] Sd.Kfz.184 Elefant w/Magic Tracks & Aluminum Gun Barrel (Plastic model) Other picture2

Dostałem powiadomienie z MH, ale sprzedał się zanim wróciłem do domu :D e tam, zawsze można kupić Tamkę albo Amusinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 13:52, robertmodelarz napisał:

Ja ma ten model, prawdopodobnie to przepak tego zestawu Cyberhobby 9142. Lepszy lichy plastik niż najlepsza guma.

 

image.jpeg

Powyższy zestaw był chyba bardziej uproszczony względem regularnych zestawów Tygrysów z Dragona. Bardziej obstawiałem że nowość bazuje na tym starszym zestawie:

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

T-34/85 z metalową lufą, Magic Trackami, blaszką ,toczoną amunicją, pepeszą i 

 

z sierżantem Czernousowem w skali 1/35

 

Brać jak ktoś lub Czterech pancernych.......full wypas.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając Ali ... wpadłem na coś takiego. Jako samolociarz nie śledzę pancerki, ale wydało mi się to ciekawe, ze względu na druk 3d. Oczywiście jest tego znacznie więcej.

22_Fotor.jpg

22_2Fotor.jpg

22.1_Fotor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Skala 1/35

Sd.Kfz.251/7 Ausf.D w/EZ Tracks (3in1) 

 

Sd.Kfz.251/1 Ausf.D mit 28/32cm Wurfrahmen 40 w/EZ Tracks & Figure

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać że Dragon w końcu zaczął gonić konkurencję z dodatkami w pudle. Druk 3D, lufa i magic tracki plus nowe ramki

https://armorama.com/news/dragon-panther-ausf--g-premium-edition?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Nowa/odświeżona Panther-a G

 

Screenshot_20230417_190553_Facebook.thumb.jpg.0e2a755b69e75026ef083e7be47cf953.jpg

Screenshot_20230417_190606_Facebook_copy_810x1755.thumb.jpg.da85bf3b418a83c562628a8db3ad8c9f.jpg

Screenshot_20230417_190625_Facebook_copy_810x1755.thumb.jpg.41e22b5560021d5a267ac13aef90ccbe.jpg

 

No i jeśli cena ma być $55 to całkiem znośnie 

 

Screenshot_20230417_190653_Facebook_copy_810x1755.jpg.ab344d6d16895b36f87ab9e0a4e56e05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seb napisał:

 

Mam już. W środku miszmasz części taki że karton nie do domknięcia.  Oczywiście 40% części zbędnych, ale to już standard. 

Nie podoba mi się, że wieża składa się ją z dwóch połówek i na bokach wieży próżno

szukać zaznaczonych miejsc przyklejenia uchwytów zapasowych ogniw gąsienic😕 Wpakowali całą ramkę z "Initiala".

Model nawet dość bogaty w aftermarkety.

Bieda box art:

Ale można sobie w ramkę oprawić 😋

Cena też mniejsza niż 300 PLN

https://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.181-Tiger-I-Early-Production-Wittmann-s-Tiger.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.