Skocz do zawartości

Pantera A Normandia(roślinnosć)


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Z uwagi na oczekiwanie na śnieg Andrei, moje wczasy, i kupę roboty oraz fakt że skleiłem Shermana = no jest praktycznie gotowy do malowania a z drugiej uwagi na brak czasu do rozstawienia warsztatu malarskiego, Rozgrzebałem kolejny model.

Jest to Pantera A Premium Dragona oraz zimmerit ataku. Będzie to równiez projekt prawie prosto z pudła. Oglądając mój ukochany normandzki album szczególnie zatrzymywałem się na zimmericie. Nijak on nie przypominał Atakowskie nówki, te propozycje róbienia obić i obtarć dotychczas które zrobiłem przy zimowym tygrysie wyposażonym w żywiczny zimmerit nie przypominały tego co widziałem na tych zdjęciach.

Z racji tego że do odważnych świat należy poskładałem do kupy kadłub i nakleiłem zimmerit. Klieiłem go tylko na klej Revella w razie czego abym mógł urwać. Przy użyciu dremela trochę się pobawiłem

IMG_0012-1.jpg

i efekt mnie zaczyna bardzo zadawalać dlatego mały SBS może się komuś przyda

1) najpierw należy zrobić wstępną fakturę zimmeritu dremelem a nastepnie nie należy doczyszczać z pyłu dokładnie tego etapu prac.

2) należy prysnać cieniutko surfacerem - dla wygody użyłem sprayu Tamiyi

3) wprowadzenie poprawek dremelem i kolejna mgiełka surfacera.

Niestety bez podkładu nie widać efektu dlatego trzeba się tym posiłkować. Niedokładne oczyszczenie z pyłu procentuje pojawieniem się takiej fajnej prawdziwej faktury.

Na tym etapie zimmerit wygląda tak.

 

Obraz022.jpg

Obraz024.jpg

 

Zmiana w stosunku nówki Atakowskiej jest drastyczna - nie wiem jak dla was ale dla mnie napewno. W tym momencie za pomocą Miliputa pomaskuje minimalnie miejsca gdzie widoczne były by łączenia - ale jest tego dosłownie milimetry na cały pojazd i etap zimeritowania będzię gotowy.

Pantera będzie cała zółta z uwagi na fakt że mam ochote na 4 normandzkie historyjki

Pantera, Sherman, Gepard i brzydal ;) te dwa ostanie modele bedą w kamuflażu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co to jest Brzydal ?

Tajemnica-)))

 

Powoli do przozdu jak złów ociężale pcham ten temat w chwilach wolnych których nie mam prawie wcale ostatnio. Zimmerit jest w całości gotowy - tak jak mówiłem za pomocą miliputa pomaskowałem niedoskonałości łaczeń i jest już ok. Może uda mi się zamknąć plastikową robotę do jutra - jak znajdę czas oczywiście

Tak aby w tygodniu go oblachować i na przyszły weekend móc malować.

IMG_0023.jpg

IMG_0022-1.jpg

I fotka z drugim bohaterem

IMG_0020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi bohater to chyba ten "brzydal' ?

 

Brzydal to zapewne określenie dla Tigera I. Przykre, ale prawdziwe...

 

ale chyba też Churchill

 

Pudło -))) ale brzydal nadchodzi - premiera w środę -----))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i kibicuję. Mam nadzieję, że nie ominiesz w swojej relacji warsztatowej kolejnych etapów malowania, brudzenia, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czasu ostatnio więcej to trzeba przewietrzyć magazyn - kolej na Panterę.

Będzie dedykowana do scenki dosyć podobnej jak zimowa tylko że zamiast śniegu bedzie bujne normandzkie lato 44 roku - a pojazd będzie obłożony gałeziami drzew lisciastych jak to w tamtym okresie praktykowano. Moje doświadczenia malarskie na zimmericie podpowiedziały mi pewną modyfikację CM ale jestem prawie pewien że myślę dobrze.

Etap I baza

IMG_0004-4.jpg

IMG_0005-2.jpg

IMG_0006-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy

góra pojazdu otrzymała olejny filtr z abteilungów a na zimmerit filtr tritional camo i malowałem dwie fazy odprysków -jasne i najciemniejsze - dojdzie jeszcze mnia. Model zmienił swój wygląd drastycznie -z trupio białego na ciepły piaskowy Robię to szybko i następna odsłona to już raczej model gotowy do postawienia na dioramie.

IMG_0002-4.jpg

IMG_0004-5.jpg

IMG_0005-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel 00 lub 000 zera i trochę inwencji twórczej... + farba która ci przypasi to jest wsio

Jest jakiś pokaz tego, w sieci nie widzę żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

- mam pytanie fachowe -

muszę przykleić gąsienice na stale i nie wiem jak powinien wygladać zwis przy moim ułożeniu kół dlatego zanim przykleję ostanie koła to chcę się upewnić

wersja startowa

Obraz006-1.jpg

moja propozycja

Obraz009.jpg

zbliżenie

Obraz007.jpg

 

Tak będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.