Skocz do zawartości

Pantera A Normandia(roślinnosć)


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NIe moje podwozie nie jest ruchome - na stałe wklejone jak producent przykazał. Przykleiłem te gąsienice i

domalowałem odpryski miniowe - i pierwszy raz jestem zadowolony, złapałem już o co biega z tymi odpryskami jak się maluje vallejo. Kupiłem sobie drugie światło do doświetlenia i pstryknąłem kilka fotek - dziś dotnę sobie styrodur i trzeba wymyśleć nową scenkę.

Obraz012.jpg

Obraz013.jpg

i trochę detalu

Obraz016.jpg

KopiaObraz012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się błędami jakie popełniłem przy Stuhu starałem się je wyeliminować na tym zimmericie, dlatego dodałem olejnych filtrów na zimmerit - przyciemniając go i rozjaśniająć w zależności od miejsca, oraz pogubiłem na górze modulację oraz dodałem minimalnych odprysków na poziomych powierzchniach . Reszta prac będzie na winietce jak zwykle to u mnie bywa. Pojazd ten nie będzie bardzo sponiewierany-choć może mnie ponieść.

Winieta będzie kopią terenowo zimowej z tym że bedzie zielono a zamiast płotu krzewy. Jak mod uważa prosze przenieś temat do dioram - w gesti władz to zostawiam.

Obraz011.jpg

Obraz012.jpg

Przepraszam jeśli zdjęcia są nie najlepsze ale to wina tła, kolor ten przy oświetleni białym jarzeniowym wpada w takie dziwne fiolety i moze burzyć balans bieli. . Jutro przyniosę czarny karton to zdjęcia juz powinny być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholercia na dobrych chęciach się skończyło abym dziś zaczął podłoże -pojechałem po klej do płytek do Castoramy a tu nie ma tych małych opakowań - jutro będą - nie chciało mi się już zwiedzać innych supermarketów to pociągnąłem dalej górę czołgu - w zasadzie powinienem sobie poradzić z wtapianiem. Używam tych nowych pigmentów Vallejo i podobają mi się kolorystycznie dużo bardziej niż Migowskie. Kupiłem sobie też ciemno szary karton to i zdjęcia są czytelniejsze - bo wcześniejszych to nawet nie powinienem pokazywać ale robiłem je pod siebie co by baboli szukać.

IMG_0001-7.jpg

IMG_0002-6.jpg

IMG_0003-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie uwalone lub styrane, ale kalki normalnie nówki sztuki, komar nie siada. Chyba trochę powinny być po przycierane i lekko umorusane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu na platformach jest kamuflaż zimowy

Prawdopodobnie tak, natomiast plamy to nie błoto (musieliby nim wysoko rzucać) ale właśnie wyzierający z pod spodu wehracht olive.

 

Natomiast nie widzę sensu jałowej dyskusji nad odcieniem. Zdjęcie które niedawno pojawiła się na M-L. Trzy oryginalne puszki do kamuflażu trzytonowego. Można sobie popatrzyć na żółty z fotki i Sebastiana. Wg tej interpretacji prawie idealnie dobrany kolor.

OrigColors.jpg

źródło Missing-Linx

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna Pantera, odważnie jak zwykle ;)

Bardzo cieszy mnie zdjęcie, jakie wrzucił Vis13 - odcień zielonego i żółtego idealnie trafiają w moje gusta i moją wizję tych dwóch kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wam się podoba ale ja miałem mieszane odczucia, jakoś ten teren był za duży a ugięcie kół nie leżało mi wcale. Dlatego zrobiłem coś nowego, co mnie już zadawala. Ostatnie zdjęcie jest przświetlone ale chodziło mi tylko o pokazanie tego ugięcia.

Obraz008-1.jpg

Obraz011-1.jpg

Obraz013-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zrobiony. Buduje teraz dwie pantery. Obserwuje i zaczne niedługo zimmerit. Mam pytanie, jeśli można ? Czy istniała wersja A późna z wydechem "wczesnym" bez tych bocznych rurek. Przerabiam dragona wczesną wersje A na tą późniejszą z jarzmem km-u. Modelarze robią tak i tak, J Ledwoch pokazuje że taka była (rysunki, schematy). Na archiwalnych zdjęciach albo przód widac, albo tył i nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na privie -)))

Mam nadzieję że ta krótka prezentacja pomoże wszystkim którzy robią/chca zrobić winietę

 

1 - baza to styrodur na który nałożony zostaje klej do płytek gotowy z dodatkiem piasku i małych kamyczków - tu następuje prawie ostateczne ukształtowanie terenu. Po 30 minutach jak podeschnie kładę pojazd który przymierzam i dociskam na dioramie. Używam takiego kleju.

Obraz007-1.jpg

Do tej pory zawsze na tym podłożu klejowym kształtowałem efekt ziemi szorstkimi pędzlami i patyczkami.

Teraz postanowiłem rozwinąć tę metodę.

Klej pomieszany z piachem i kamykami który mi odstawiłem do przeschnięcia jednocześnie co kilka godzin go rozbijałem palcami aby nie zasechł na kamień. Dzięki temu mam taki materiał - zgrudkowaną ziemię

Obraz009-1.jpg

Nałożyłem to sypiąc palcami na teren dioramy a natępnie zalałem takim specyfikiem

Obraz010.jpg

Jes to standardowa żywica mIga którą rozrabiam z wodą w stosunku 60% wody reszta to żywica i kilka kropli płynu do mycia naczyń aby zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody. Nakładam to za pomocą strzykawki.

Po przeschnięciu 12 godzinnym mamy taki beton że rzucać można i nie odpadnie nawet ziarnko piasku.

Następnie pomalował winietę brązami vallejo i w wstępnie posadziłem trawę.

Jako utrwalenia i sklejenia trawy ten sam specyfik woda i żywica i strzykawka .

Kolejny etap ten który pokazuje to ostateczne wklejenie pojazdu do dalszych prac wtapiających.

Obraz002.jpg

Etap ten jest etapem powtórzenia czynności o których mówiłem wcześniej bo tu musiałem podsypać trochę pod gąsienice i zalać to żywiacą z wodą

Kolejny krok to pomalowanie miejsc wklejenia pojazdu. Wykorzystane farby to vallejo baza burnt umber MC a kolorystyka to juz wariacje Dark Mud i Light Mud z seri Panzer aces. W proporcjach tak aby było ładnie. Tymi kolorami zróznicowałem trawę która była już na winiecie. Po wyschnięciu dołożyłem nowej jasnej soczystej trawy.

Obraz007.jpg

Obraz011-1.jpg

Obraz010.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.